• Informacje na temat:

  pobór

Artykuły na temat: pobór
 • Litwa przywraca pobór do wojska

  Litwa przywraca na stałe pobór do wojska. Stosowny dekret podpisała prezydent Dalia Grybauskaite.

 • Adamczyk: Przygotowujemy nowy sposób poboru opłat drogowych

  ...systemu, co pozwoli kontynuować pobór opłat w sposób płynny. Dzisiaj koncentrujemy się przede wszystkim na przejęciu i wstępnie przygotowujemy się do budowy nowego systemu poboru opłat - dodał minister...

 • Rząd zawiesza pobór podatku handlowego. "Decyzja czysto polityczna"

  Resort finansów zawiesi pobór podatku od handlu detalicznego w obecnej formie - poinformował minister finansów Paweł Szałamacha. Ministerstwo przedstawi też projekt ustawy o podatku od handlu wielkopowierzchniowego według innej formuły oraz skoryguje projekt budżetu na przyszły rok.

 • Rozpoczyna się pobór

  W czwartek, 14 lutego o godz. 8. rozpocznie się w Suwałkach pobór mężczyzn urodzonych w 1989 r. oraz w latach 1984-1988 (tych, którzy dotychczas nie stawili się do poboru). Do poboru wzywa się też mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

 • Pobór do wojska

  Na terenie Miasta Chełm rozpoczął się tegoroczny pobór do wojska, który potrwa do końca miesiąca.

 • Zamiast poboru mamy teraz kwalifikację wojskową

  ..., wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast. O zdolności do czynnej służby wojskowej orzekają wojewódzkie i powiatowe komisje lekarskie. Kwalifikacja wojskowa w 2009 r. zastąpiła pobór wobec...

 • Dwie tury poboru do wojska. Poroszenko podpisał dekret

  Pobór odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, a także pod koniec października. Powołanie czeka przede wszystkim mężczyzn między 20 i 27 rokiem życia, zdolnych do służby wojskowej i nie będących jedynymi żywicielami rodziny. Służba prasowa prezydenta podaje, że wraz z mobilizacją nowych sił z oddziałów ukraińskiej armii odejdą do rezerwy osoby, które odsłużyły przewidziany ustawą...

 • Wróci powszechny pobór do wojska? Siemoniak zabrał głos

  ​Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak, pytany w "Sygnałach Dnia" o medialne informacje o możliwości powrotu do powszechnego poboru do wojska powiedział, że MON nie ma takich planów.

 • Chcemy powrotu obowiązkowego poboru do wojska

  ...poboru. 34 proc. Polaków uważa, że choć wojsko polskie powinno składać się w dużej części z armii zawodowej, to należałoby zachować powszechny pobór (w 2008 r. twierdziło tak 26 proc. badanych). Dodatkowo...

 • Ukraina wznawia pobór do armii

  Ukraina postanowiła wznowić pobór do armii. To jedno z ustaleń, które zapadły podczas zamkniętego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Pierwsi poborowi trafią do armii jesienią. Władze zapewniają, że nie będą oni służyć na wschodzie kraju, w strefie operacji antyterrorystycznej.

Zdjęcia na temat: pobór
Wideo na temat: pobór
 • Karambol na autostradzie A4

  Sześć samochodów ciężarowych i jeden osobowy zderzyły się na autostradzie A4 w Karwianach, niedaleko bramek poboru opłat pod Wrocławiem. Trzy osoby są ranne. Karambol miał miejsce 150 metrów przed bramkami poboru opłat w Karwianach, na 157. kilometrze autostrady w kierunku Wrocławia.

 • Gigantyczne korki na autostradach. Najgorzej na A4 i A1

  Długie kolejki samochodów od początku weekendu ustawiają się przed bramkami poboru opłat na autostradach w całym kraju. Najgorsza sytuacja jest na A1, którą podróżują kierowcy zmierzający nad morze. Potężne korki tworzą się także na A4 w Gliwicach. Sytuację utrudniają tam dodatkowo kierowcy, którzy – mimo że nie mają systemu viaAUTO – podjeżdżają do bramek przeznaczonych do jego obsługi i w rezultacie muszą zawracać.

Dyskusje na temat: pobór