• Informacje na temat:

  pociągi pod specjalnym nadzorem

Artykuły na temat: pociągi pod specjalnym nadzorem
 • Pociągi pod specjalnym nadzorem

  Amerykanie uczą Polaków, jak kontrolować pociągi osobowe i towarowe zagrożone atakami terrorystycznymi. Do Kętrzyna na Mazurach przyjechali przedstawiciele dwóch ambasad USA - w Polsce i na Łotwie.

 • Pociągi pod specjalnym nadzorem. Co 5. wagon zagraża bezpieczeństwu

  Aż co piąty wagon pasażerski, skontrolowany przez Urząd Transportu Kolejowego, zagraża bezpieczeństwu podróżnych. Prezes Urzędu nakazał wycofanie z użytku 20 wagonów PKP Intercity i Przewozów Regionalnych - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

 • Nie żyje aktor znany z „Pociągów pod specjalnym nadzorem”

  Urodzony 11 września 1936 r. Landovsky zyskał sławę w latach 60., gdy w czasie odwilży politycznej w kraju zaczęły pojawiać się filmy czechosłowackiej Nowej Fali. Zagrał m.in. w filmie "Pociągi pod specjalnym nadzorem", który w 1968 r. został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.   Landovsky był jednym z inicjatorów Karty 77, najważniejszego dokumentu opozycji. Po...

 • Dwa pociągi znalazły się na jednym torze

  Od tragedii było o włos. W Gutkowie na jednym torze znalazły się jadące z naprzeciwka dwa pociągi relacji Katowice - Gdynia i Elbląg - Olsztyn. Okoliczności incydentu wyjaśnia specjalna komisja.

 • Jak ma to wyglądać? Policjanci-tajniacy kupują bilety w kasie na dworcu. Wsiadają do pociągu jak zwykli pasażerowi i rozpoczynają pracę. Podróżni mogą zatem spać spokojnie bo ich bagaże i kieszenie(...) drugiego. Dodajmy jeszcze, że obie strony wymieniają informacje. Mniej więcej co dwa tygodnie policjanci otrzymują pełny raport o stanie bezpieczeństwa w pociągach. Na tej podstawie przygotowują plany...

 • Amerykanie uczą Polaków, jak kontrolować pociągi osobowe i towarowe zagrożone atakami terrorystycznymi. Do Kętrzyna na Mazurach przyjechali przedstawiciele dwóch ambasad USA - w Polsce i na Łotwie.

 • Od jutra w składach odjeżdżających ze stacji Lublin, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą policjanci w cywilu. PKP zawarło w tej sprawie umowę z policją. Tajniaków do pociągów planowano wprowadzić już 2 lata temu. Brak finansowego porozumienia, pokrzyżował jednak plany. Na szczęście strony już się porozumiały.

 • ...pociągami, oznaczonymi literą „G” mogą na razie zachować spokój. Składy te będą jeździć, nie przewiduje się na razie wstrzymania ich kursowania, ale znajdują się one pod specjalnym nadzorem speców z PKP...

 • Policja, sokiści i żandarmeria pilnują dziś porządku w pociągach wożących podróżnych po Warmii i Mazurach. Wprowadzono też dodatkowe patrole w cywilu....

 • Nad ranem do Poznania zjeżdżają pociągi z kilku polskich miast. Będą w nich kibice wrogich sobie drużyn - oprócz Poznania, także z Krakowa, Warszawy oraz Gdyni. W Poznaniu wagony będą połączone i jeden pociąg pojedzie do Niemiec. Na dworcu kolejowym w Poznaniu porządku będzie pilnować policja i Służba Ochrony Kolei.

Dyskusje na temat: pociągi pod specjalnym nadzorem