• Informacje na temat:

  poczet

Artykuły na temat: poczet
 • Poczet kandydatów do rządu

  W najbliższych dniach zapadną ostateczne decyzje, dotyczące składu przyszłego rządu Beaty Szydło. Od ponad tygodnia trwają już spekulacje na temat obsady poszczególnych resortów, w siedzibie PiS przyszła szefowa gabinetu prowadzi rozmowy z kandydatami. Postanowiliśmy zrekapitulować szanse tych, którzy brani byli pod uwagę w rozważaniach. Oto przewidywany dziś skład nowego gabinetu.

 • ​Poczet królów i książąt polskich po nowemu. Już od piątku w Łodzi niezwykła wystawa

  ...49 portretów władców Polski autorstwa Waldemara Świerzego w zestawieniu z 42 rysunkami Jana Matejki z albumu "Poczet królów i książąt polskich" - będzie można od piątku 27 lipca oglądać w Muzeum Miasta Łodzi. Wystawa obrazów i rysunków wzbogacona jest o wątek kinowy, który tworzą kostiumy i plakaty z filmów, poświęconych polskim królom.

 • Poczet zmarłych naukowców UJ

  Dokładna liczba profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego zmarłych po roku 1803, tj. po roku założenia cmentarza Rakowickiego, nie jest niestety znana. Podobnie jest z miejscami pochówku. - Poczet, który tworzymy, obejmuje w chwili obecnej ponad 500 nazwisk zmarłych profesorów oraz lokalizacji ich grobów - mówi prof. Jan Wiktor Tkaczyński, przewodniczący Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów...

 • "Poczet królów polskich" Matejki do zobaczenia we Wrocławiu

  Zna je każdy Polak. Pojawiają się w podręcznikach szkolnych, na banknotach, znaczkach, a nawet w komiksach. Mowa o rysunkach Jana Matejki, przedstawiających królów Polski. Od środy oryginały będzie można podziwiać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. "Poczet królów polskich" to zbiór 44 rysunków.

 • Tusk na poczcie w Sopocie. Imponująca normalność czy ustawka?

  Jeden z internautów opublikował w sieci zdjęcie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na poczcie w Sopocie. Pod postem pojawiają się skrajne komentarze. Jedni chwalą polityka za "zachowanie jak normalny człowiek". Inni sugerują, że to ustawka.

 • Pozostają w cieniu zabiegających o poparcie elektoratu mężów, ale ci zapewniają, że zawsze mogą na nie liczyć. Jedna z nich za kilka tygodni zostanie Pierwszą Damą.

 • W mieście Reggio Emilia na północy Włoch napastnik przetrzymuje czterech zakładników w urzędzie pocztowym - podały media. Jak wyjaśniono, sprawcą tego napadu jest osoba skazana niedawno na wieloletni wyrok w procesie kalabryjskiej mafii. Trwają rokowania.

 • Rybnik: Tajemnicza przesyłka na poczcie. Ewakuowano pracowników

  Ewakuacja pracowników poczty w centrum Rybnika. W jednej z przesyłek znalezione kopertę ze znakiem stosowanym do oznaczenia substancji biologicznie niebezpiecznych. Informację w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Atak nożownika na poczcie w Kielcach. Nie żyje kobieta

  Nie żyje kobieta raniona przez nożownika na poczcie w Kielcach. Policja zatrzymała już sprawcę.

 • Tajemnicze paczki z bombami na poczcie w Atenach

  Na poczcie w Atenach znaleziono w poniedziałek osiem podejrzanych przesyłek adresowanych do osobistości w krajach UE - podała w poniedziałek policja. Z Grecji pochodziły paczki zawierające materiały wybuchowe, które w ub. tygodniu trafiły do Berlina i Paryża.

Zdjęcia na temat: poczet
Wideo na temat: poczet
 • Zabójstwo na poczcie

  Zabójstwo na poczcie

 • Prośba o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych

  Jan XXIII i Jan Paweł II zostali uznani za świętych Kościoła katolickiego. Mszę kanonizacyjną celebrował papież Franciszek. Posłuchaj wygłoszonej prośby o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych:

 • Piastowski zamek zabezpieczony na poczet kar

  Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło na poczet przyszył kar jeden najstarszych śląskich zamków piastowskich. Zabytek należy do prywatnego przedsiębiorcy, który nielegalnie produkował papierosy. Z inspektorem Dariuszem Nowakiem z małopolskiej policji rozmawiał Maciej Grzyb.