• Informacje na temat:

  poczet

Artykuły na temat: poczet
 • Poczet kandydatów do rządu

  W najbliższych dniach zapadną ostateczne decyzje, dotyczące składu przyszłego rządu Beaty Szydło. Od ponad tygodnia trwają już spekulacje na temat obsady poszczególnych resortów, w siedzibie PiS przyszła szefowa gabinetu prowadzi rozmowy z kandydatami. Postanowiliśmy zrekapitulować szanse tych, którzy brani byli pod uwagę w rozważaniach. Oto przewidywany dziś skład nowego gabinetu.

 • ​Poczet królów i książąt polskich po nowemu. Już od piątku w Łodzi niezwykła wystawa

  ...49 portretów władców Polski autorstwa Waldemara Świerzego w zestawieniu z 42 rysunkami Jana Matejki z albumu "Poczet królów i książąt polskich" - będzie można od piątku 27 lipca oglądać w Muzeum Miasta Łodzi. Wystawa obrazów i rysunków wzbogacona jest o wątek kinowy, który tworzą kostiumy i plakaty z filmów, poświęconych polskim królom.

 • Poczet zmarłych naukowców UJ

  Dokładna liczba profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego zmarłych po roku 1803, tj. po roku założenia cmentarza Rakowickiego, nie jest niestety znana. Podobnie jest z miejscami pochówku. - Poczet, który tworzymy, obejmuje w chwili obecnej ponad 500 nazwisk zmarłych profesorów oraz lokalizacji ich grobów - mówi prof. Jan Wiktor Tkaczyński, przewodniczący Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów...

 • "Poczet królów polskich" Matejki do zobaczenia we Wrocławiu

  Zna je każdy Polak. Pojawiają się w podręcznikach szkolnych, na banknotach, znaczkach, a nawet w komiksach. Mowa o rysunkach Jana Matejki, przedstawiających królów Polski. Od środy oryginały będzie można podziwiać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. "Poczet królów polskich" to zbiór 44 rysunków.

 • Pozostają w cieniu zabiegających o poparcie elektoratu mężów, ale ci zapewniają, że zawsze mogą na nie liczyć. Jedna z nich za kilka tygodni zostanie Pierwszą Damą.

 • Rybnik: Tajemnicza przesyłka na poczcie. Ewakuowano pracowników

  Ewakuacja pracowników poczty w centrum Rybnika. W jednej z przesyłek znalezione kopertę ze znakiem stosowanym do oznaczenia substancji biologicznie niebezpiecznych. Informację w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Atak nożownika na poczcie w Kielcach. Nie żyje kobieta

  Nie żyje kobieta raniona przez nożownika na poczcie w Kielcach. Policja zatrzymała już sprawcę.

 • Tajemnicze paczki z bombami na poczcie w Atenach

  Na poczcie w Atenach znaleziono w poniedziałek osiem podejrzanych przesyłek adresowanych do osobistości w krajach UE - podała w poniedziałek policja. Z Grecji pochodziły paczki zawierające materiały wybuchowe, które w ub. tygodniu trafiły do Berlina i Paryża.

 • Poczet premierów III RP

  Mija 15 lat od pierwszych prawie demokratycznych wyborów w naszej części Europy, które miały kluczowe znaczenie dla upadku komunizmu i narodzin III RP. Od tego czasu Polska miała 10 rządów, a jesteśmy świadkami powstawania 11.

 • Zegarki na poczet długu Maradony

  Włoska policja podatkowa zabrała słynnemu Diego Maradonie dwa zegarki marki Rolex. Ich wartość zostanie odliczona od długu Argentyńczyka, jaki ten ma względem włoskiego fiskusa. Jest mu winny 30 milionów euro.

Zdjęcia na temat: poczet
Wideo na temat: poczet
 • Zabójstwo na poczcie

  Zabójstwo na poczcie

 • Prośba o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych

  Jan XXIII i Jan Paweł II zostali uznani za świętych Kościoła katolickiego. Mszę kanonizacyjną celebrował papież Franciszek. Posłuchaj wygłoszonej prośby o wpisanie Jana XXIII i Jana Pawła II w poczet świętych:

 • Piastowski zamek zabezpieczony na poczet kar

  Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło na poczet przyszył kar jeden najstarszych śląskich zamków piastowskich. Zabytek należy do prywatnego przedsiębiorcy, który nielegalnie produkował papierosy. Z inspektorem Dariuszem Nowakiem z małopolskiej policji rozmawiał Maciej Grzyb.

Dyskusje na temat: poczet