• Informacje na temat:

  podbój kosmosu

Artykuły na temat: podbój kosmosu
 • Polacy ruszają na podbój Kosmosu

  Europejska Agencja Kosmiczna i konsorcjum firm z Europy podpisały historyczną umowę na dostawę systemu dokowania IBDM dla nowych wahadłowców, które będą dostarczać zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. W projekcie znalazła się firma z Polski - Sener. Urządzenia w pierwszą misję wyruszą za pięć lat - w 2022 roku.

 • Duda: Polska włączy się w podbój kosmosu

  Polska włączy się w podbój kosmosu - zadeklarował prezydent Andrzej Duda.

 • Polski podbój kosmosu potrzebuje uregulowań prawnych

  ...: chcielibyśmy w większym stopniu być zaangażowani w podbój kosmosu, jego poznawanie i użytkowanie - podkreślił Dardziński w rozmowie z PAP. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz uznała z kolei, że wyzwaniem resortu - również w obszarze kosmosu, jest promowanie i rozwijanie silnej współpracy między nauką a przemysłem. Zaznaczyła, że podmioty gospodarcze zaangażowane w sektor...

 • "Rzeczpospolita": Polskie firmy wyruszają na podbój kosmosu

  Projekt Polskiej Strategii Kosmicznej został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów - poinformowała "Rzeczpospolitą" Aleksandra Serkowska z Ministerstwa Rozwoju. Rząd ocenia, że segment kosmiczny może być jednym z filarów nowoczesnej gospodarki.

 • Stephen Hawking: Katastrofa będzie prawie pewna. Ryzyko zagłady zminimalizuje podbój kosmosu

  ...naszego gatunku, musimy myśleć o podboju kosmosu - mówi Hawking. Uprzednio profesor zwracał uwagę na rozwój sztucznej inteligencji jako innego źródła  zagrożenia dla człowieka. Nie traci jednak optymizmu(...) z nieuleczalną chorobą stała się dla wielu miłośników Hawkinga równie inspirująca, jak jego niezwykła umiejętność pojmowania kosmosu.   (dp)

 • "Od niego rozpoczął się podbój kosmosu"

  Ekspozycja ... od niego rozpoczął się podbój kosmosu ... przypomina, że to Polak, sieradzanin, opracował w 1937 roku podstawy światowej kosmonautyki.

 • Virgin Galactic pierwszy raz w kosmosie

  Podbój kosmosu wkroczył w nową fazę. Po raz pierwszy w historii pojazd przeznaczony do komercyjnych, pasażerskich lotów sub-rbitalnych wzniosł się ponad granicę przestrzeni kosmicznej. Próba pojazdu(...) Amerykanów za granicę kosmosu. Sukces otwiera drogę do pierwszego, komercyjnego, pasażerskiego lotu prawdopodobnie już w przyszłym roku.

 • Podbój kosmosu dopiero nabiera rozpędu

  John F. Hall - jeden z dyrektorów amerykańskiej agencji astronautycznej NASA jest przekonany, że kolejne półwiecze podboju kosmosu przyniesie jeszcze większe osiągnięcia, niż pierwsze. W czwartek minęło 50 lat od wystrzelenia przez ZSRR Sputnika 1 - pierwszego sztucznego satelity Ziemi.

 • Marzenia o podróży człowieka na Marsa powinny się spełnić w ciągu dwudziestu lat - przewiduje szef NASA Daniel Goldin. Taką opinię wyraził na Uniwersytecie Georga Washingtona podczas obchodów czterdziestej rocznicy pierwszego lotu Amerykanina w kosmos.

 • Jeden ma 15, a drugi 16 lat. Ich największym marzeniem jest podbój kosmosu. Dziś dwóch uczniów z Serocka spróbuje wykonać pierwsze, amatorskie, kosmiczne zdjęcia w technice 3D.

Dyskusje na temat: podbój kosmosu