• Informacje na temat:

  poitiers

Artykuły na temat: poitiers
 • Pionierskie osiągnięcie naukowców z Uniwersytetu w Poitiers

  Po raz pierwszy na świecie naukowcy z Uniwersytetu w Poitiers przeprowadzili terapię komórkową, "naprawiającą" uszkodzoną korę mózgu myszy.

 • Czarny koń z Poitiers

  Wczoraj wieczorem rozgrywali jeszcze ligowy mecz z Narbonne (zakończył się po zamknięciu gazety). W poprzedniej kolejce francuskiej ekstraklasy ekipa Stade Poitevin Poitiers przegrała na wyjeździe z Paris Volley 0-3 (21:25, 16:25, 12:25). Najwięcej punktów dla Poitiers zdobył środkowy reprezentacji Francji Olivier Kiefer 9. W tabeli prowadzi AS Cannes 42. Poitiers wraz z zespołem z Paryża ze...

 • „Naprawili” mózg, przywrócili wzrok!

  Pionierskie osiągnięcie francuskich naukowców z Uniwersytetu w Poitiers. Po raz pierwszy na świecie przeprowadzili oni terapię komórkową „naprawiającą” uszkodzoną korę mózgu myszy, by przywrócić tym zwierzętom wzrok.

 • We Francji rozgorzała polemika na temat radykalizacji religijnej młodzieży w szkołach. Dotyczy to głównie islamu. Dokument w tej sprawie sporządziło kuratorium w Poitiers.

 • Etiuda dokumentalna "Smolarze" w reżyserii studenta łódzkiej szkoły filmowej Piotra Złotorowicza zdobyła Grand Prix na festiwalu "Filmer le Travail" w Poitiers we Francji - poinformowała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.

 • Tragiczny wypadek we Francji. Zginął polski kierowca tira

  Do tragicznego wypadku doszło na francuskiej trasie N10 w Ligugé, na południe od Poitiers. Zginął 42-letni polski kierowca ciężarówki.

 • Dwoje Polaków zostało skazanych zaocznie w Poitiers za zorganizowanie sieci przemytu środków dopingujących do Francji. Wyspecjalizowali się oni w produkcji i przemycie tak zwanego koktajlu belgijskiego, złożonego ze środków przeciwbólowych, amfetaminy, kokainy i heroiny.

 • ...- Jestem niewinny - twierdzi Polak, sądzony we Francji za nieumyślne zabicie 5 osób i ranienie 10 innych. W Poitiers rozpoczął się wczoraj proces, na którym 19 kierowców sądzonych jest za udział w głośnym karambolu na francuskiej autostradzie A-10 osiem lat temu. Zginęło wtedy 15 osób a 53 zostały ranne. Jednym z głównych oskarżonych jest Mariusz P., któremu grozi do 3 lat więzienia.

 • Antonin Rouzier zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

  Podstawowy atakujący reprezentacji Francji Antonin Rouzier podpisał roczny kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle - poinformował prezes klubu, Kazimierz Pietrzyk. Rouzier wczoraj grał w finale ligi francuskiej. Jego drużyna Poitiers Volley pokonała Tours i została mistrzem kraju. Po spotkaniu zawodnik ujawnił, że następny sezon spędzi w drużynie wicemistrza Polski.

 • Jak walczyć z „powakacyjnym zmęczeniem”?

  Ledwo wróciliście z wakacji, a już czujecie się zmęczeni i brakuje wam energii? To normalne! - twierdzi ekipa specjalistów z Instytutu Fizjologii i Biologii Komórkowej (IPBC) w Poitiers we Francji. Przeprowadziła ona szeroko zakrojone badania tego zjawiska. W przezwyciężeniu „powakacyjnego zmęczenia” pomóc mogą nam… zdjęcia z urlopu i indycze mięso.

Dyskusje na temat: poitiers