• Informacje na temat:

  pokojowe współistnienie

Artykuły na temat: pokojowe współistnienie
 • Kwartet Tunezyjski odebrał Pokojową Nagrodę Nobla

  Tunezyjska Rada Adwokacka. "Dziś odczuwamy wielką potrzebę dialogu między cywilizacjami i pokojowego współistnienia w poszanowaniu różnic i różnorodności. Dziś musimy uczynić z walki z terroryzmem...

 • Sudan: Kiir wzywa do pokojowego współistnienia z północą

  Dzień przed rozpoczęciem referendum ws. niepodległości południowego Sudanu, prezydent tego posiadającego autonomię polityczną regionu Salva Kiir Mayardit wezwał do "pokojowego współistnienia" z północą kraju.

 • W Brukseli odbył się "Marsz przeciw terrorowi i nienawiści"

  Tysiące ludzi zgromadziły się w Brukseli w niedzielę, blisko cztery tygodnie po zamachach terrorystycznych w tym mieście, by podczas "Marszu przeciw terrorowi i nienawiści" poprzeć pokojowe współistnienie kultur. W atakach w stolicy Belgii zginęły 32 osoby.

 • Prof. Andrzej Mania: Pokojowe rozwiązanie konfliktu palestyńskiego?

  Jeżeli przyjmujemy, że konflikt ten jest zbudowany na nieprzezwyciężalnej niechęci tych społeczności wobec siebie to oczywiście nie jest on rozwiązywalny w żaden inny sposób poza brutalnym podziałem terenu z nowym Murem Berlińskim.

 • Od kilkunastu dni sporo uwagi poświęcamy zbliżającemu się "zderzeniu cywilizacji". Czy ten słynny już termin, autorstwa amerykańskiego politologa i filozofa, Samuela Huntingtona, musi oznaczać wojnę między cywilizacją Zachodu a islamem? Czy po tym co wydarzyło się 11 września w USA możliwe jest pokojowe współistnienie naszych wspaniałych kultur o wielowiekowej tradycji? Mimo coraz głośniejszych...

 • Albania: Papież apeluje o niestosowanie przemocy w imię Boga

  Papież Franciszek zaapelował w Tiranie, by nikt nie stosował przemocy w imię Boga. Rozpoczynając wizytę w Albanii wskazał, że sytuacja w tym kraju dowodzi, iż możliwe jest pokojowe współistnienie ludzi i wspólnot należących do różnych religii.

 • Wyniki wyborów w USA. "Wygrana Trumpa to koniec państwa palestyńskiego"

  Izraelski minister oświaty i ds. diaspory Naftali Bennett oświadczył w środę, że zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oznacza koniec możliwości utworzenia państwa palestyńskiego, które współistniałoby z Izraelem.

 • W Berlinie powstanie miejsce pamięci ofiar ataku Anisa Amriego

  Breitscheidplatz, będzie mieć wymiary pięć metrów na cztery metry. Na tablicy znajdą się nazwiska ofiar i nazwy krajów, z których pochodzili, oraz apel o "pokojowe współistnienie wszystkich ludzi...

 • Miłośnicy zwierzat, którzy chcą mieć w domu i psa i kota powinni uważnie przyjrzeć się doniesieniom naukowców z Uniwersytetu w Tel Aviwie. Ich badania pozwoliły ustalić, że są szanse na pokojowe współistnienie zwierząt obu gatunków, trzeba tylko przestrzegać pewnych reguł.

 • Ghani: Nowa karykatura w "Charlie Hebdo" - to nieodpowiedzialne

  Prezydent "zdecydowanie potępia karykaturę proroka Mahometa opublikowaną niedawno w "Charlie Hebdo". Określił ją jako zniewagę dla świętej religii islamu i świata muzułmańskiego" - oświadczył pałac prezydencki. Prezydent Ghani podkreślił, że "wolność słowa powinna być stosowana w sposób konstruktywny tak, żeby propagować pokojowe współistnienie między religiami" - napisano w oświadczeniu...

Dyskusje na temat: pokojowe współistnienie