• Informacje na temat:

  polanie

Artykuły na temat: polanie
 • Ratownik medyczny pobity na Polanie Szymoszkowej

  Zakopiańska policja poszukuje mężczyzny, którzy wczoraj wieczorem uderzył ratownika medycznego interweniującego w rejonie wyciągu narciarskiego na Polanie Szymoszkowej. Sprawcy może grozić nawet do trzech lat więzienia.

 • Tatry: Dantejskie sceny na polanie Włosienica

  Do dantejskich scen doszło w sobotę na polanie Włosienicy w Tatrach. "Turysta wpadł w szał, ubliżał strażnikom i prowokował do bójki, ponad 300 osób walczyło o wejście do sań" - relacjonuje "Tygodnik Podhalański".

 • Nowoczesne centrum sportu powstanie na Polanie Jakuszyckiej

  Jest projekt zmian na słynnej Polanie Jakuszyckiej na Dolnym Śląsku. Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ma kosztować blisko sto milionów złotych. W zimie z obiektu mają korzystać narciarze, w lecie miłośnicy rolek i lekkoatleci.

 • Wrocławianie na Polanie

  W sobotę 28 maja w parku Słowackiego (za Panoramą Racławicką) odbędzie się impreza plenerowa "Piknik Rodzinny", na którą organizatorzy akcji "Wrocławianie na Polanie" zapraszają wszystkich wrocławian.

 • Wrocławianie na polanie

  W ramach projektu "Wrocławianie na polanie" 19. i 26. lipca o godz. 17. w Parku im. S. Tołpy (Park Nowowiejski) odbędą się plenerowe, kameralne koncerty muzyczne w wykonaniu artystów Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Koncerty są jedną z form programu rekreacyjno-kulturalnego organizowanego w ramach projektu "Wrocławianie na polanie", którego celem jest uatrakcyjnienie wypoczynku wśród natury oraz...

 • Na Polanie Szymoszkowej odbył się maraton narciarski

  ...30 najlepszych alpejczyków ostatnich lat wzięło dział w maratonie narciarskiego na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Każdy przejechany przez nich kilometr oznacza 100 złotych, które przeznaczone zostaną na zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych dzieci.

 • Jak donosi TVN24, ​przypadkowi turyści dokonali w niedzielę wieczorem makabrycznego odkrycia. Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem znaleźli nagie zwłoki mężczyzny. To prawdopodobnie były żołnierz, którego zaginięcie rodzina zgłosiła tydzień temu. Sprawę bada już prokuratura.

 • Strach przed epidemią i zarażeniem dzikich zwierząt zapanował wśród myśliwych polujących w okolicach Konstatynowa, gdzie rolnicy wrzucają do lasów martwe świnie oraz krowy. Odór padliny rozchodzi się na kilka metrów.

 • Przejście w Łysej Polanie zablokowane

  Na trasie do przejścia granicznego w Łysej Polanie tworzą się w piątek kilkukilometrowe korki.

 • Łysa Polana może całkowicie wyłysieć z drzewostanu - alarmują ekolodzy i głośno wołają: "Stop dewastacji!". Protestują przeciwko zanieczyszczaniu oraz zatruwaniu parku i domagają się wyrzucenia tirów z polsko-słowackiego przejścia granicznego na Łysej Polanie.

Zdjęcia na temat: polanie
Wideo na temat: polanie
 • Polany smołą pies kilka dni spędził w rowie

  W przydrożnym rowie przechodzeń znalazł psa zalanego smołą, przyklejonego do śmieci, trawy i krzaków. Spędził tam prawdopodobnie kilka dni. Znalazca zabrał wycieńczonego czworonoga do weterynarza, gdzie zwierzak został wyczyszczony i teraz nabiera sił.

 • Największe „lodowisko” w Europie, czyli droga do przejścia na Łysej Polanie

  Maksymalnie 30 km/h - z taką prędkością można pokonać drogę Oswalda Balzera prowadzącą z Zakopanego w kierunku przejścia granicznego na Łysej Polanie i Morskiego Oka. Trasa to wielkie lodowisko. W czasie ferii z tej „atrakcji” korzystają codziennie tysiące turystów.

 • Pokojowe spotkanie dzika z wilkami

  Na filmowanej przez kamery monitoringu polanie w Puszczy Białowieskiej zwykle pasą się żubry. Tym razem, nocą 25 stycznia, zagościł na niej dzik oraz dwa wilki. Przebieg spotkania był niezwykły. Wilki nie zaatakowały dzika, tak jak to zwykle bywa. Spotkanie odbyło się w spokojnej atmosferze.

Dyskusje na temat: polanie