• Informacje na temat:

  polesie

Artykuły na temat: polesie
 • "Usypać góry". Panna Boyd jedzie na Polesie

  Louise Arner Boyd, nazywana przez amerykańskich reporterów Królową Lodu lub Dianą Arktyki, jedzie na Polesie packardem z własnym kierowcą. Wóz i szofera Percy’ego Camerona, który pracuje dla niej od dwudziestu lat, zabiera z rodzinnej rezydencji pod San Francisco. Jest rok 1934 - tak zaczyna się pierwszy rozdział książki Małgorzaty Szejnert pt. "Usypać góry". Dla naszych czytelników mamy kilka...

 • Bobry terroryzują mieszkańców Polesia. Jedna osoba nie żyje

  Bóbr śmiertelnie pogryzł wędkarza, który chciał się z nim sfotografować. Do tragedii doszło w okolicach Brześcia na Białorusi. Z kolei we wsi Krasnaja Wola bóbr w centrum miejscowości poważnie ranił kobietę, która chciała go przepędzić. Białoruskie media alarmują, że zwierzęta są agresywne.

 • Media: Bobry terroryzują mieszkańców Polesia. Jedna osoba nie żyje

  Bóbr śmiertelnie pogryzł wędkarza, który chciał się z nim sfotografować. Do tragedii doszło w okolicach Brześcia na Białorusi. Z kolei we wsi Krasnaja Wola bóbr w centrum miejscowości poważnie ranił kobietę, która chciała go przepędzić. Białoruskie media alarmują, że zwierzęta są agresywne.

 • Marian Tarłowski - to dwudziestoletni młodzieniec, przyrodnik. Na Polesie przybył wraz z siostrą, Anielą. Pragnął zająć się edukacją wiejskich dzieci....

 • Bitwa pod Kockiem miała miejsce w dniach 2-6 października 1939 r. Została stoczona pomiędzy żołnierzami Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Polesie" a XIV Korpusem Zmotoryzowanym. Była ostatnią bitwą kampanii wrześniowej.

 • Nielegalną rozlewnię alkoholu zlikwidowali celnicy w łódzkiej dzielnicy Polesie. Zabezpieczono ponad 4 tys. litrów spirytusu wartego 324 tys. zł. Zatrzymano trzech mężczyzn.

 • Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie akcji plakatowej informującej o możliwości i kosztach legalnej aborcji w Wielkiej Brytanii.

 • Lubelszczyzna stawia na ekologię. Już w maju z połączenia tamtejszego pojezierza łęczyńsko-włodawskiego, ukraińskiego Pojezierza Szadzkiego oraz białoruskiego Polesia ma szansę powstać drugi w Europie pod względem wielkości międzynarodowy park biosfery - Polesie Zachodnie. Stosowne dokumenty złożono w UNESCO, które przyznaje ten status.

 • Kolejne zwycięstwo kraśnickich siatkarzy

  Wygrana 3:1 z Polesiem Kock była czwartym z rzędu zwycięstwem kraśnickich siatkarzy. Przewaga podopiecznych Witolda Bobera nie była zagrożona, choć w drugim secie siatkarze MKS niespodziewanie ulegli niżej notowanemu rywalowi.

 • Mazury i Bieszczady najbardziej popularne

  Mazury i Bieszczady zostały uznane przez Polaków jako najpopularniejsze regiony Polski wschodniej.Turyści z Niemiec najlepiej znają Mazury, zaś turyści z Ukrainy - Polesie i Podkarpacie - wynika z najnowszego raportu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zdjęcia na temat: polesie
Wideo na temat: polesie
 • Nasypy na A2 są pełne dziur

  Znów są problemy na odcinku autostrady A2, na którym kiedyś pracowali Chińczycy. Po przejściu opadów deszczu zaczęła osuwać się ziemia z nasypów przy wiaduktach. Wyrwy w ziemi są tak duże, że do środka swobodnie weszłoby kilka osób. Największa jest obok wiaduktu w Dzierzgówku. Jej szerokość to 3-4 metry, ma tyle samo ma głębokości i około 7 metrów długości . Pomiędzy wsiami Polesie i Dzierzgówek

Dyskusje na temat: polesie