• Informacje na temat:

  polityka

Artykuły na temat: polityka
 • Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę. Bezpośrednio po niespodziewanym ataku polityków izraelskich, PiS demonstracyjnie, ekspresowo przegłosował zakwestionowaną ustawę w...

 • Politycy komentują wystąpienie Czaputowicza

  ...- W wystąpieniu szefa MSZ Jacka Czaputowicza nie widziałem ambitnych planów; widziałem brak pomysłów na UE w czasach przełomu, na realizację polityki z USA i stosunki z Ukrainą - powiedział w czwartek w Sejmie poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi. Z kolei Ryszard Petru ocenił, że "od 2015 roku polska polityka zagraniczna to źródło problemów do rozwiązania".

 • Ochojska: Politycy zarządzają strachem

  ...ludziom, że polityka może być etyczna. Osoby, z którymi będzie pani rywalizowała na Dolnym Śląsku, to Beata Kempa, która po stronie rządowej odpowiada za kwestie pomocy humanitarnej oraz Anna Zalewska...

 • Dziś rano wystąpił w Radiu TOK FM Krzysztof Śmiszek, kandydujący z pierwszego miejsca z dolnośląskiej listy partii Wiosna w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiał swoją partię jako powiew świeżości w polskiej polityce. Prawie nic p. Śmiszek nie mówił o Unii Europejskiej, co - zresztą - jest normą zachowań polskich polityków, nawet wtedy gdy stawką zbliżających się wyborów jest Unia.

 • "To są marni politycy. Ich polityka też jest marna"

  Prezydent Donald Trump ostro zaatakował w sobotę Demokratów. "To są marni politycy, a ich polityka też jest marna" - powiedział Trump w swym wystąpieniu na corocznej Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Oxon Hill w stanie Maryland.

 • ​CBOS: Mateusz Morawiecki politykiem roku

  ...13 proc. respondentów CBOS tytuł polityka roku przyznało premierowi Mateuszowi Morawieckiemu; politykiem roku na świecie według 14 proc. badanych jest prezydent USA Donald Trump. W obu rankingach w czołówce pojawia się także szef Rady Europejskiej, b. premier Donald Tusk.

 • Szwecja: Antyislamska wypowiedź polityka

  Szwedzki polityk samorządowy podczas zjazdu antyimigranckiej partii Szwedzkich Demokratów publicznie powiedział, że "muzułmanie nie są w pełni ludźmi". Władze partii wszczęły procedurę wykluczenia polityka z szeregów partii.

 • Dochodzenie do prawdy nie należy do zadań polityków. Zadaniem polityków jest dochodzenie do władzy i sprawowanie jej ku pożytkowi współobywateli. Jeśli jacyś politycy twierdzą, że dążą do prawdy, należy zachować szczególną ostrożność. Gdy zapewniają, że ją posiedli, trzeba się strzec. Główny organ prasowy nazistów "Der Stürmer" nosił podtytuł "Niemiecki tygodnik w walce o prawdę" ("Deutsches Wochenblatt zum Kampfe um die Wahrheit"). "Żądamy legalnych działań przeciw rozmyślnym politycznym...

 • Antyunijna polityka Trumpa? Zgrzyt dyplomatyczny

  Duży zgrzyt dyplomatycznych na linii USA – Unia Europejska. Administracja Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Waszyngtonie. A Departament Stanu miał zapomnieć o tym poinformować unijnych dyplomatów.

 • Tygodnik "Przegląd": Polityka społeczna, opozycjo!

  Trudno dziś przewidzieć, wokół jakich zagadnień będą się koncentrować debaty podczas nadchodzącego maratonu wyborczego. Śmiało można jednak przyjąć, że jednym z wątków dyskusji będzie polityka(...) "totalnej". Zarówno dlatego, że polityka społeczna rządów PiS nie zasługuje na totalną krytykę (można znaleźć wiele jej plusów, i to nawet poza największym, programem 500+), jak i dlatego, że ktoś...

Zdjęcia na temat: polityka
 • Trzeciomajowe obchody w Warszawie
Wideo na temat: polityka
 • Bury: Premier Pawlak jest oryginalnym politykiem

  „Pan premier Pawlak jest bardzo oryginalnym politykiem i politykiem, który ma swoje wyczucie wielu obszarów” – mówi o swoim szefie Waldemarze Pawlaku, Jan Bury z PSL, zapytany o wypowiedzi ministra gospodarki nt. obecnego systemu emerytalnego.

 • Aleksander Kwaśniewski: Havel był politykiem wielu dramatów

  "Straciliśmy wybitego dramaturga, ale też przywódcę. Havel był politykiem, który potrafił obalać reżimy. W swojej karierze przeżył chwile wspaniałe – jak zwycięstwo Aksamitnej Rewolucji, a także traumatyczne – jak rozpad Czechosłowacji. Na pewno był politykiem wielu dramatów" - wspomina Vaclava Havla były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski.

 • Beata Kempa: Polityka to sztuka kompromisów

Dyskusje na temat: polityka