• Informacje na temat:

  polonica

Artykuły na temat: polonica
 • 27. Festiwal Musica Polonica Nova

  Ponad 60 utworów autorstwa 45 kompozytorów znalazło się w programie 27. Festiwalu Musica Polonica Nova, który rozpocznie się w sobotę we Wrocławiu.

 • ..."Muzyczne ogadywanie Rafała Wojaczka" - to jeden z 11 koncertów festiwalu Musica Polonica Nowa, który rozpocznie się we Wrocławiu 20 kwietnia i potrwa dziewięć dni. Podczas imprezy będzie można wysłuchać 60 utworów 52 kompozytorów z Polski i zagranicy.

 • W kwietniu festiwal Musica Polonica Nova

  ...60 utworów 52 kompozytorów z Polski i zagranicy będzie można usłyszeć podczas jedenastu koncertów, które znalazły się w programie 28. edycji festiwalu Musica Polonica Nova. Impreza odbędzie się w dniach 20-28 kwietnia we Wrocławiu.

 • Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova rozpoczął się w piątek we Wrocławiu. Wśród wykonawców znalazła się m.in. Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, zespoły Laterna i Trensemble, Agata Zubel oraz grecki zespół Id‚e Fixe. Festiwal potrwa do 28 kwietnia.

 • Polskie ślady w Notre Dame

  W paryskiej katedrze Notre Dame znajdują się polonica. 1 grudnia 2018 r. powstała tam polska kaplica. W skarbcu katedralnym jest relikwiarz drzewa Krzyża Świętego. Natomiast dziedziniec przed świątynią nosi imię Jana Pawła II.

 • Trudna sytuacja piłkarzy ręcznych Unii Tarnów

  II ligowi piłkarze ręczni tarnowskiej Unii, którzy przypomnijmy są spadkowiczem z ligi pierwszej rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Rywalem "Jaskółek" była Polonica Kielce, a mecz zakończył się ich wygraną 25 - 18.

 • Skamieniałość ichtiozaura z blizną na żuchwie odnaleziono na południu Australii. Artykuł z opisem naukowym okazu ukaże się na łamach polskiego pisma specjalistycznego "Acta Palaeontologica Polonica".

 • Niektóre gatunki dinozaurów zbierały się w młodym wieku w stada i razem wędrowały. Te zwyczaje dinozaurów można było poznać dzięki odkryciu dużego skupiska szkieletów sprzed 90 mln lat - informują naukowcy amerykańscy i chińscy na łamach pisma "Acta Palaeontologica Polonica", wydawanego przez Polską Akademię Nauk.

 • Świat się śmieje: Polski akcent

  Spawa microsoftowskiej rasowej wtopy - przypomnijmy, na polskiej stronie internetowej Microsoftu głowa czarnoskórego mężczyzny zastąpiona została głową białego - odbija się po świecie coraz szerszym echem. Radujcie się, miłośnicy poloniców.

 • ..."Jan Paweł II zasługuje jedynie na miano 'Wielkiego Żyda' lub 'Wielkiego Rabina Rzymu'..., na pewno nie świętego Kościoła katolickiego" - można przeczytać na stronach Polonica.net, strony specjalizującej się w krzewieniu "patriotyzmu" polegającego na antysemityźmie.

Zdjęcia na temat: polonica
Wideo na temat: polonica
 • Ossolineum we Wrocławiu: Imponujący zbiór starodruków

  W magazynie starodruków Ossolineum przechowuje się koło siedemdziesięciu tysięcy woluminów. Głównie są to polonica, czyli książki traktujące w jakiś sposób o Polsce. Dzieła polskich autorów wydane na ziemiach polskich. W większości to zbiory pochodzące z kolekcji Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, fundatora zakładu, które zostały przywiezione do Lwowa, ale także zbiory, które po 1946 roku trafiły

Dyskusje na temat: polonica