• Informacje na temat:

  polonistyka

Artykuły na temat: polonistyka
 • Polonistyka do studiowania w Chinach? Czemu nie!

  Zbliża się nowy rok akademicki. Większość studentów już wybrało swoją uczelnię, ale dla jeszcze niezdecydowanych mamy propozycję. W Chinach, na Kantońskim Uniwersytecie Spraw Międzynarodowych, został otwarty Instytut Polonistyki.

 • ...polonistyka w Tokio - jedyna w Japonii - istnieje od 1991 r. Uczy w niej 3 etatowych polonistów i kilku współpracowników. Rokrocznie studia na tym kierunku podejmuje ok. 15 osób. Motywacje studentów są(...) napływać w XIX w. i których potomkowie wciąż w niej żyją - zaznaczył polonista. Jak powiedział Siewierski pierwsza polonistyka w Brazylii powstała niedawno na uniwersytecie w Kurytybie. - Na Universidade de...

 • Studenci polonistyki z Pekinu podbili serca internautów wykonaniem "Dozwolone od lat 18"

  Serca polskich internautów podbiło wideo przedstawiające studentów II roku polonistyki z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych, którzy wykonują hit Czerwonych Gitar "Dozwolone od lat 18". Już wcześniej w sieci pojawiały się nagrania, na których ludzie z całego świata próbują poprawnie wymawiać polskie słowa. Jednak tak dobrze z naszym językiem nie poradził sobie jeszcze nikt.

 • Rośnie zainteresowanie nauką języka polskiego za granicą - twierdzą uczestnicy konferencji "Polonistyka za granicą. Tradycje i perspektywy", która rozpoczęła się w piątek w Białymstoku.

 • Dziennikarka i publicystka Janina Paradowska zmarła w wieku 74 lat. Urodzona 2 maja 1942 w Krakowie Paradowska studiowała polonistykę na Uniwersytecie...

 • Grupa studentek i studentów rozpoczęła strajk okupacyjny na UJ

  Grupa studentek i studentów rozpoczęła w piątek strajk okupacyjny w jednej z sal Wydziału Polonistyki UJ. Po rozmowach z władzami uczelni, protestujący przeciwko reformie nauki i tzw. Ustawie 2.0 zgodzili się przenieść do innego budynku – Wydziału Filozoficznego przy ul. Grodzkiej.

 • Alternatywny teatr z politycznym przesłaniem

  Metafora, aluzja, improwizacja a wszystko podszyte niezgodą na polityczną i społeczną rzeczywistość - tak charakteryzowany jest Provisorium, teatr założony na początku lat 70-tych przez studentów polonistyki lubelskiej. Provisorium bardzo szybko nie tylko zdobył uznanie w kraju i za granicą ale też stał się najważniejszym teatrem politycznym w Polsce.

 • Ręka w rękę z Niemcami

  Szybka kolej i gazociągi między Polską a Niemcami, polonistyka na niemieckich uniwersytetach oraz ścisłe partnerstwo w Unii Europejskiej - to projekty z polsko-niemieckiego planu współpracy, informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Chińczycy śpiewają hit Czerwonych Gitar

  Serca polskich internautów podbija wideo, na którym studenci II roku polonistyki z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych śpiewają hit Czerwonych Gitar „Dozwolone od lat 18”. Jak na dwa lata nauki języka polskiego, Chińczycy radzą sobie wyśmienicie. Przekonajcie się sami!

 • Copernicus Festival: Przestajemy mówić, my tylko słuchamy

  Czy istnieje proces myślowy bez udziału przypadku? Jaką rolę w sztuce współczesnej odgrywa intuicja, a jaką rozum? Do jakiego stopnia możliwe jest ograniczenie przypadkowości w wydarzeniu teatralnym? – na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć goście Copernicus Festival w Krakowie: krytyk i historyk sztuki Krystyna Czerni, perfomatyk i pracownik Wydziału Polonistyki UJ Konrad Wojnowski oraz dyrektor Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Cricoteka" Natalia Zarzecka, w dyskusji...

Zdjęcia na temat: polonistyka
Wideo na temat: polonistyka
Dyskusje na temat: polonistyka