• Informacje na temat:

  polska izba książki

Artykuły na temat: polska izba książki
 • ​Ustawa o jednolitej cenie książki zmieni przyzwyczajenia Polaków?

  ..., w porównaniu do Szwedów, czy Holendrów, u których około 90 procent respondentów deklaruje, że przeczytało przynajmniej jeden tytuł w ciągu roku, wypadamy blado. Receptę na to ma Polska Izba Książki. Zachętą do czytania dla Polaków ma być jednolita cena książki. Czy dzięki niej Polacy zmienią swoje przyzwyczajenia, a biznes w małych księgarniach rozkwitnie?

 • Gliński: Decyzja ws. projektu o jednolitej cenie książki nie została podjęta

  Decyzja ws. projektu ustawy o jednolitej cenie książki nie została podjęta - poinformował wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński. Jak mówił, argumenty po obu stronach są bardzo silne, trzeba być bardzo ostrożnym.

 • Warszawskie Targi Książki - bunt wydawców

  Już w maju warszawski PKiN stanie się areną rywalizacji dwóch wielkich imprez wydawniczych - I Warszawskich Targów Książki oraz 55. Międzynarodowych Targów Książki. Obserwatorzy rynku książki zgadzają się, że w stolicy nie ma miejsca dla dwóch tak podobnych imprez.

 • Targi targują się o książki

  Udział w 55. Międzynarodowych Targach Książki potwierdziło około 150 polskich wydawnictw - podał Grzegorz Gudzowski z Ars Polony. Konkurencyjna impreza - Warszawskie Targi Książki - ma już potwierdzania od ponad 100 wydawców.

 • Darmowy podręcznik? Opinia Polskiej Izby Książki

  Polska Izba Książki pozytywnie oceniła przedstawioną przez premiera Donalda Tuska propozycję zapewnienia darmowych podręczników pierwszoklasistom. Wyraziła jednak zaniepokojenie pomysłem wprowadzenia jednego podręcznika. Jak zaznacza, wyboru podręczników powinny dokonywać szkoły.

 • W Światowy Dzień Książki na ulice wyjadą "audiobusy"

  Na ulice Warszawy wyjedzie w piątek 30 autobusów, w których z głośników płynąć będą głosy lektorów czytających książki, m.in. utwory Sapkowskiego i Reymonta. Tego dnia - 23 kwietnia - przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 • Nagrody z okazji Światowego Dnia Książki

  Z okazji obchodzonego w piątek Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w czwartek w Warszawie rozdano nagrody dla bibliotek i czytelników, m.in. dla autorów najciekawszych recenzji książek współczesnych pisarzy.

 • ...30 kwietnia dobiegnie końca okres przejściowy, po którym zacznie obowiązywać 5-procentowy podatek VAT na książki. Wydawcy i hurtownicy przewidują chaos na rynku, Polska Izba Książki będzie zabiegać w Ministerstwie Finansów o doprecyzowanie przepisów.

 • Podniesienie w przyszłym roku stawki podatku VAT na książki do 5 proc. przyniesie w przyszłym roku 10-procentowy wzrost cen książek - uważa Piotr Marciszuk, prezes Polskiej Izby Książki.

 • ...30 autobusów, w których z głośników płynąć będą głosy lektorów czytających książki, m.in. utwory Sapkowskiego i Reymonta, wyjedzie w piątek na ulice Warszawy. Tego dnia - 23 kwietnia - przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Dyskusje na temat: polska izba książki