• Informacje na temat:

  polska partia zielonych

Artykuły na temat: polska partia zielonych
 • ​Partia Zieloni zawiesiła polityczną współpracę z KOD

  O zawieszeniu politycznej współpracy z KOD w ramach koalicji Wolność Równość Demokracja poinformowała w poniedziałek Partia Zieloni. Przyczyną decyzji - podjętej przez radę krajową ugrupowania - są niedawne wypowiedzi lidera KOD Mateusza Kijowskiego dot. obchodów Święta Niepodległości.

 • Debata w PE o Polsce. Szydło: Nie jesteśmy partią nacjonalistyczną. Pozwólcie nam rządzić

  .... współprzewodnicząca Zielonych w PE Rebecca Harms. "Sytuacja w Polsce tworzy wrażenie, iż rządy większości przeradzają się w dyktat" - stwierdziła. Zobaczcie zapis naszej relacji minuta po minucie.

 • Polacy ocenili partie polityczne. Najnowszy sondaż CBOS

  Ruch Pawła Kukiza, sojusz wyborczy PiS i Polski Razem, Prawicy Rzeczypospolitej i Solidarnej Polska oraz Platforma Obywatelska to pierwsza trójka ugrupowań, które budzą największa sympatię - wynika z badania CBOS "Sympatie i niechęć do partii i inicjatyw politycznych".

 • Były szef MSW wzywa Merkel do wystąpienia z partii CDU

  Bawarska partia CSU wzmaga presję na kanclerz Merkel i zwolenników jej polityki imigracyjnej. Sugeruje się jej przejście do obozu SPD i Zielonych.

 • Partia Razem rozpoczęła kampanię do parlamentu

  ...prawa. "Musimy doprowadzić do sytuacji, w której prawo w Polsce jest przestrzegane, a podatki płacą wszyscy" - dodał Adrian Zandberg. Przekonywał, że Polska traci grube miliardy złotych przez to(...) podatkowych najbogatszych przedsiębiorców - wymieniał Zandberg. "Tam są pieniądze na szkoły i szpitale, na dobrej jakości usługi publiczne" - mówił. Jak podkreślił, partia reprezentuje interesy...

 • Piechociński przekonuje: Warto stawiać na zielonych

  PSL warto zaufać, warto stawiać na zielonych - przekonywał Janusz Piechociński, odnosząc się do sondażowych wyników wyborów do PE. Dają one PSL 7 proc. poparcie. To prognoza na świetny wynik w kolejnych wyborach - samorządowych i parlamentarnych - dodał.

 • Kosiniak-Kamysz: PiS to partia antysamorządowa

  ..."PiS to partia antysamorządowa, to fałszywi obrońcy polskiej wsi" - powiedział w czwartek w Olsztynie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że dziejowym zadaniem PSL jest "obrona małej ojczyzny przed tymi, którzy chcą ją rozgrabić, podzielić i zniszczyć".

 • Kwaśniewski: SLD jest blisko dna. Wystawienie Ogórek pokazało partię jako niepoważną

  Rakowski, gdy kończyła się Polska Zjednoczona Partia Robotnicza: "Teraz wasza kolej!".  Ale tych młodych rozumiem? Młodych i nie młodych. Zarówno w SLD są ludzie, którzy mają moim zdaniem przyszłość(...) na tym etapie na którym jest Polska, a szczególnie świat, a to jest moment bardzo niebezpieczny, to doświadczenie Bronisława Komorowskiego i jego dobre kontakty, ja to miałem okazję widzieć na...

 • ...zadeklarowało poparcie dla wdrożenia wszystkich punktów porozumienia podpisanego w czerwcu 2011 w ramach polsko-niemieckiego okrągłego stołu. Partia podkreśliła też potrzebę poprawienia stanu(...) instytutów językowych". SPD podkreśliła, że stosunki polsko-niemieckie "nigdy nie były jeszcze tak dobre jak obecnie", a "Polska jest ważnym partnerem Niemiec w ramach Unii Europejskiej...

 • Szef Zielonych ostrzega przed butną postawą wobec Polaków

  Przewodniczący Europejskiej Partii Zielonych, niemiecki polityk Reinhard Buetikofer ostrzegł we wtorek swoich niemieckich kolegów przed "nieodpowiednim tonem" w kontaktach z polskimi politykami oraz przed okazywaniem Polakom "butnej postawy".

Dyskusje na temat: polska partia zielonych