• Informacje na temat:

  polska. teatr

Artykuły na temat: polska. teatr
 • Polska teatrem stała

  Rok 1918 - przełomowy dla Polski – był też bardzo ważny dla polskiego teatru. Był on bowiem jedną z niewielu narodowych instytucji, które przetrwały katastrofę rozbiorów. Najsilniejszymi ośrodkami polskiego teatru pozostawały Warszawa i Kraków. Pod Wawelem rodziła się teatralna ideologia Młodej Polski. Warszawa zaś słynęła z nowatorskich inscenizacji Leona Schillera i Wilama Horzycy.

 • ​TEATR POLONIA ZAPRASZA NA KWIETNIOWE SPEKTAKLE

  Kwiecień w Teatrze Polonia zapowiada się różnorodnie. Teatr zaprosi na lubiane przez widzów spektakle.

 • Alternatywny teatr z politycznym przesłaniem

  Metafora, aluzja, improwizacja a wszystko podszyte niezgodą na polityczną i społeczną rzeczywistość - tak charakteryzowany jest Provisorium, teatr założony na początku lat 70-tych przez studentów polonistyki lubelskiej. Provisorium bardzo szybko nie tylko zdobył uznanie w kraju i za granicą ale też stał się najważniejszym teatrem politycznym w Polsce.

 • Teatr nie życie

  S eminarium, na które mnie zaproszono, nosi tytuł  "Bogusław Schaeffer. Improwizacje"  i odbędzie się w poniedziałek  8 czerwca między 12.00 a 16.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego w Warszawie(...) polskiej awangardy nie mają problemu z umiejscowieniem Schaeffera na tablicy z najważniejszymi kompozytorami, grafikami i twórcami teatralnymi XX wieku. A wangarda w naszym kraju bez autora "Scenariusza...

 • Ryszard Czarnecki: Niemcy i Francja uprawiają teatr, by zmiękczyć polski rząd

  ..."Polska wyciąga wnioski z tej fatalnej polityki wprowadzania migrantów bez ładu i składu spoza Europy i pokazujemy społeczeństwom Europy, że nie wolno otwierać na oścież wrót zupełnie bezrefleksyjnie. Te kraje, które popełniły wiele błędów w polityce migracyjnej boją się teraz reakcji społeczeństwa. Polska jest przykładem, że tych błędów można było uniknąć" - mówił Czarnecki podczas sobotniej...

 • "Jeszcze Polska nie zginęła, póki teatr żyje" - 9. edycja Festiwalu Boska Komedia tuż, tuż

  Pod hasłem "Jeszcze Polska nie zginęła, póki teatr żyje" 8 grudnia rozpocznie się w Krakowie 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Pokazanych zostanie w sumie 28 spektakli - najważniejszych produkcji ostatniego sezonu.

 • Schetyna dla "Faktu": PiS urządza teatr absurdu

  ...- Nie chcę uczestniczyć w teatrze absurdu. Nie będę udawał, że nic się nie stało. Głośno mówię, że stało się coś bardzo złego - powiedział o kryzysie sejmowym Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Faktem". Jak zaznaczył, "wierzy, że jest szansa, aby znaleźć porozumienie". "Potrzeba tylko woli drugiej strony. Jeżeli jej nie będzie, to ten kryzys będzie trwać. I będzie się pogłębiał" - ostrzegł.

 • Zespół Starego Teatru spotka się z wicepremierem Glińskim

  Pracownicy Narodowego Starego Teatru w Krakowie spotkają się 18 maja z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim. Będą rozmawiać o przyszłości Starego Teatru - poinformowali aktorzy Starego Teatru w piątek, po premierze "Wesela" w reżyserii Jana Klaty.

 • Jan Polewka dyrektorem artystycznym Starego Teatru w Krakowie. Zapowiedź nowego programu

  Zastępca ds. artystycznych Jan Polewka oraz kierownik literacki Artur Grabowski, powołani przez dyrektora Marka Mikosa, zadbają o kształt nowego programu Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Według zapowiedzi, główny nacisk zostanie położony na duchowość, rytuał i odwołania do źródeł teatru. Do repertuaru wróci tragedia antyczna, a Teatr podejmie współczesny dialog międzykulturowy. W planach...

 • Petru: Unieważnić konkurs na dyrektora Teatru Polskiego

  Żądamy unieważnienia konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu – powiedział w niedzielę lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Na stanowisko dyrektora tej placówki wybrano w konkursie aktora Cezarego Morawskiego. Zespół teatru zarzuca mu brak kompetencji i uważa, że konkurs był "ustawiony".

Zdjęcia na temat: polska. teatr
Wideo na temat: polska. teatr
Dyskusje na temat: polska. teatr