• Informacje na temat:

  polski związek wolności

Artykuły na temat: polski związek wolności
 • Kaczyński o Polsce: Jesteśmy wyspą wolności

  ...plus", bo ten plus to wolność; (nasz kraj) potrafił zachować wolność - powiedział prezes PiS. Według niego, "z tą wolnością gdzie indziej jest często bardzo słabo". My jesteśmy wyspą wolności(...) dziać rzeczy bardzo, bardzo niedobre - podkreślił lider PiS. Jak tłumaczył, te "niedobre wydarzenia" odnosi do różnych kwestii. Odnoszę to do kwestii, które mają związek, traktują o naszej świadomości...

 • Związek Gmin Żydowskich: Określenie "polski Holokaust" kłamliwe i szkodliwe

  Stanowcze potępienie dla filmu fundacji Ruderman Family, w którym pojawia się fraza "polski Holokaust", wyraziły w środę m.in. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Określenie to jest kłamliwe i szkodliwe - podkreślono w oświadczeniu.

 • Dzień Wolności

  ...historii Polski, Europy i świata. Że sami pokażemy, iż jest to dla nas dzień wolności, Święto Wolności.        (...) przeciągającymi się negocjacjami pomiędzy obozem rządowym a opozycją zagłosuje za starym, dobrze znanym porządkiem. Cały wolny świat trzymał kciuki za ducha wolności i drzemiącą w Polakach energię...

 • Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich oburzony słowami Kukiza

  ...​Oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez "żydowskiego bankiera" wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, domagając się reakcji m.in. ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

 • ZDF o wyroku ws. kontrowersyjnego serialu: Sąd nie uwzględnił wystarczająco wolności sztuki

  Telewizja ZDF zapowiedziała odwołanie się od wyroku krakowskiego sądu okręgowego ws. serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". "ZDF żałuje, że krakowski sąd okręgowy nie uwzględnił (w wyroku - PAP) wystarczająco wolności sztuki" - przekazała stacja agencji dpa. "Gdy tylko wyrok ukaże się na piśmie, ZDF zbada uzasadnienie i podejmie środki prawne przeciw decyzji" - dodano w komunikacie.

 • Komorowski: To symbol naszego zwycięstwa i naszej wolności

  Obchodzimy dziś Dzień Flagi. Z tej okazji prezydent Bronisław Komorowski wręczył biało-czerwone flagi m.in. działającym społecznie organizacjom pozarządowym i przedstawicielom środowisk polonijnych; później otworzył wystawę poświęconą słynnym polskim podróżnikom.

 • Ziobro: Stawianie mnie przed TS ma związek z kampanią

  ...- Wszystkie sprawy, które są przedmiotem stawianych mi zarzutów, były badane. Toczyło się ponad 60 śledztw, wszystkie zostały umorzone. Stwierdzono, że działałem zgodnie z prawem, ale skoro chcą mnie stawiać przed Trybunał, to będzie, co będzie - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski.

 • Petru apeluje o uczestnictwo w "Marszu wolności"

  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował do wszystkich zwolenników, sympatyków i członków ugrupowania o udział 6 maja w "Marszu wolności". Demonstracja, którą organizuje PO ma rozpocząć się o godz. 13 na pl. Bankowym.

 • Ziobro: Stawianie mnie przed TS ma związek z kampanią. Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje

  ...stawiać przed Trybunał, to będzie, co będzie" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. Dodaje, że stawianie go przed Trybunałem "ma ścisły związek z kampanią wyborczą". "Mamy 2 tygodnie do wyborów prezydenckich i Bronisław Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje" – ocenia były minister sprawiedliwości. "Chciałbym, żeby w Polsce było...

 • Związek Wypędzonych postawi na Steinbach?

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) poinformował, że na najbliższym spotkaniu prezydium organizacji w listopadzie ponownie odniesie się do kwestii obecności szefowej BdV Eriki Steinbach w radzie fundacji, która stworzyć ma w Berlinie centrum muzealno-dokumentacyjne, poświęcone wysiedleniom Niemców.

Dyskusje na temat: polski związek wolności