• Informacje na temat:

  polski związek wolności

Artykuły na temat: polski związek wolności
 • Związek Gmin Żydowskich: Określenie "polski Holokaust" kłamliwe i szkodliwe

  Stanowcze potępienie dla filmu fundacji Ruderman Family, w którym pojawia się fraza "polski Holokaust", wyraziły w środę m.in. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Określenie to jest kłamliwe i szkodliwe - podkreślono w oświadczeniu.

 • Dzień Wolności

  ...historii Polski, Europy i świata. Że sami pokażemy, iż jest to dla nas dzień wolności, Święto Wolności.        (...) przeciągającymi się negocjacjami pomiędzy obozem rządowym a opozycją zagłosuje za starym, dobrze znanym porządkiem. Cały wolny świat trzymał kciuki za ducha wolności i drzemiącą w Polakach energię...

 • Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich oburzony słowami Kukiza

  ...​Oburzenie z powodu wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczącej finansowania Komitetu Obrony Demokracji przez "żydowskiego bankiera" wyraził Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, domagając się reakcji m.in. ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

 • Komorowski: To symbol naszego zwycięstwa i naszej wolności

  Obchodzimy dziś Dzień Flagi. Z tej okazji prezydent Bronisław Komorowski wręczył biało-czerwone flagi m.in. działającym społecznie organizacjom pozarządowym i przedstawicielom środowisk polonijnych; później otworzył wystawę poświęconą słynnym polskim podróżnikom.

 • Ziobro: Stawianie mnie przed TS ma związek z kampanią

  ...- Wszystkie sprawy, które są przedmiotem stawianych mi zarzutów, były badane. Toczyło się ponad 60 śledztw, wszystkie zostały umorzone. Stwierdzono, że działałem zgodnie z prawem, ale skoro chcą mnie stawiać przed Trybunał, to będzie, co będzie - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski.

 • Petru apeluje o uczestnictwo w "Marszu wolności"

  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował do wszystkich zwolenników, sympatyków i członków ugrupowania o udział 6 maja w "Marszu wolności". Demonstracja, którą organizuje PO ma rozpocząć się o godz. 13 na pl. Bankowym.

 • Ziobro: Stawianie mnie przed TS ma związek z kampanią. Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje

  ...stawiać przed Trybunał, to będzie, co będzie" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. Dodaje, że stawianie go przed Trybunałem "ma ścisły związek z kampanią wyborczą". "Mamy 2 tygodnie do wyborów prezydenckich i Bronisław Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje" – ocenia były minister sprawiedliwości. "Chciałbym, żeby w Polsce było...

 • Związek Wypędzonych postawi na Steinbach?

  Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) poinformował, że na najbliższym spotkaniu prezydium organizacji w listopadzie ponownie odniesie się do kwestii obecności szefowej BdV Eriki Steinbach w radzie fundacji, która stworzyć ma w Berlinie centrum muzealno-dokumentacyjne, poświęcone wysiedleniom Niemców.

 • Kluby sejmowe PO, PiS, PSL i SP opowiedziały się za zniesieniem 9 maja jako Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności. Poprawkę do projektu w tej sprawie, dotyczącego dekretu Bolesława Bieruta z 1945 r., zgłosił SLD. Decyzji ws. projektu nie podjął Twój Ruch.

 • Polska zagrożona zamachami? Raport ABW

  Zachodniej i zaangażowania Polski w działania w ramach międzynarodowych koalicji antyterrorystycznych, zagrożenie terrorystyczne w Polsce utrzymywało się w 2015 r. na stosunkowo niskim poziomie" - wskazują(...) k.k. (pozbawienie wolności człowieka). ABW prowadziła także jedno śledztwo dotyczące "przejęcia kontroli nad statkiem wodnym lub powietrznym" (art. 166 k.k.). W 2015 r. Agencja prowadziła dziewięć...

Dyskusje na temat: polski związek wolności