• Informacje na temat:

  polskie lotnictwo wojskowe

Artykuły na temat: polskie lotnictwo wojskowe
 • Bułgaria: Burza po rezygnacji dowódcy lotnictwa wojskowego

  Den. Rumen Radew, dowódca bułgarskiego lotnictwa wojskowego, podał się w czwartek do dymisji, ale kilka godzin później po rozmowie z premierem Bojko Borysowem wycofał raport - poinformowała rządowa służba prasowa. Obserwatorzy w Sofii nie wykluczają dymisji ministra obrony Nikołaja Nenczewa.

 • ...samolotami bojowymi, szkolnymi i transportowymi oraz 29 śmigłowcami. Do końca br. polskie wojsko odbierze ostatnie z zakupionych 48 samolotów wielozadaniowych F-16. Oprócz nich wojskowe lotnictwo bojowe(...). Minister dodał, że "polskie lotnictwo i polscy lotnicy od zarania odrodzonej Rzeczpospolitej towarzyszą naszemu państwu" i są przedmiotem dumy kolejnych pokoleń. Jako najważniejsze zadania...

 • Polskie lotnictwo wojskowe jest w tragicznej kondycji - oceniają urzędnicy NATO. W przeddzień rocznicy wejścia Polski do Paktu, w nieoficjalnych rozmowach ponaglają Polaków do podjęcia decyzji o zakupie nowoczesnych myśliwców.

 • ...i MiG-21 LanceR z Rumunii (będzie to jego debiut w Radomiu) - oraz transportowy C-27J Spartan z Włoch. Polskie lotnictwo będą reprezentowały m.in. myśliwiec MiG-29 i szturmowe Su-22. Spośród(...) zainteresowania także w tym roku. Impreza w Radomiu to element obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95. rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce. Organizatorzy Air Show to: Siły Powietrzne, miasto...

 • Święto Lotnictwa. Uroczystości w Krzesinach

  W poznańskich Krzesinach mają dziś miejsce uroczystości z okazji Święta Lotnictwa. "Heroizmu i męstwa w bitwach nigdy nam nie brakowało" - mówił w sobotę podczas mszy św., która zainaugurowała główne uroczystości, bp Józef Guzdek. "Jedną z najpiękniejszych kart polskiego oręża napisali żołnierze spod znaku biało-czerwonej szachownicy" - podkreślił.

 • "Antek" pożegnał się z lotnictwem wojskowym

  Eksploatowane od 56 lat samoloty An-2 zostały wycofane z lotnictwa wojskowego. Oficjalne pożegnanie popularnych "Antków" odbyło się w piątek na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, gdzie latały dwie ostatnie tego typu maszyny.

 • Kopacz: Radom staje się światową stolicą lotnictwa

  ...- podkreśliła premier. Jak dodała, Radom to siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej, firmy o znaczeniu ogólnoeuropejskim. - Szczycimy się tym, że rząd przyjął zasadę 2 proc. PKB na obronę. W sensie realnym(...) skrzydeł; na pokazach prezentują się najnowocześniejsze samoloty wojskowe, używane przez siły powietrzne Polski i innych krajów. - W tym roku na polskim niebie zaprezentuje się też historyczna polska...

 • Śmiertelny wypadek podczas ćwiczeń wojskowych. Potrzebny lepszy sprzęt?

  ...​Komisja Badania Wypadków Lotniczych ma zająć się wczorajszym, śmiertelnym wypadkiem polskiego żołnierza. Ratownik z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej spadł z dużej wysokości i uderzył o pokład jednego z okrętów.

 • Polscy piloci przechwycili rosyjski samolot wojskowy

  Polscy piloci strzegący przestrzeni powietrznej państw bałtyckich przechwycili rosyjski samolot wojskowy. To pierwszy wylot w trybie ALFA naszych wojskowych, którzy z początkiem roku rozpoczęli służbę w ramach kontyngentu Orlik.

 • Wmurowano kamień węgielny pod Muzeum Lotnictwa Polskiego

  Na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice - Czyżyny wmurowano w poniedziałek kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Budowa głównego gmachu placówki potrwa do 2010 r., będzie kosztowała ponad 50 mln zł.

Zdjęcia na temat: polskie lotnictwo wojskowe
Dyskusje na temat: polskie lotnictwo wojskowe
 • Re: Plan modernizacji polskiej armii. Rosja pod wrażeniem

  Policz lepiej jak długo trwa lot Su-34 z Kaliningradu do którejś z dwóch polskich baz lotniczych. Tak długo właśnie w razie konfliktu będzie istniało polskie Lotnictwo Wojskowe, Juliś. --- Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni

 • Re: Antoni Macierewicz zarzuca prezydentowi blokowanie rozwoju armii

  Jak ujawnił niedawno jeden z generałów, w razie konfliktu zbrojnego obecne Polskie Lotnictwo Wojskowe jest w stanie stawiać opór wrogowi ( ( ( UWAGA ) ) ) aż przez CZTERY GODZINY - potem przestaje istnieć. Dziękujemy panu Antoniemu za taki rozwój (SIC!)

 • Re: Duda: Bazy wojskowe, reforma ZUS, ochrona polskich firm

  na wyjazd na misję. Ile sprzętu ma polskie wojsko? Dane za GlobalFirePower 1063 czołgi 3110 uzbrojonych pojazdów bojowych (np. wozów bojowych) 443 działa samobieżne 257 sztuk(...) się, że DO UŻYTKU ZDATNYCH JEST ZALEDWIE 30. Jeśli chodzi o sprzęt np. marynarki wojennej czy lotnictwo, też rewelacji też nie ma. Prawdopodobnie najnowocześniejszy sprzęt jest w lotnictwie – między

 • Re: Polskie MSZ krytykuje list amerykańskich kongresmanów

  Gdzie byli amerykańscy Żydzi kiedy ich braci w wierze mordowano w obozach koncentracyjnych? Dlaczego lotnictwo alianckie bombardowało tylko zakłady wojskowe znajdujące się wokół obozów , a nie zniszczono krematoriów, komór gazowych ani infrastruktury kolejowej wykorzystywanej do transportu więźniów?

 • Re: Prokuratura bada, czy nie sfałszowano danych z rejestratora Tu-154M

  Idiota wolski jak idiota Polski..... Polską skrzynkę oraz metodę jej odczytu posiada polska firma... i badana i odczytywana w Polsce przez Firmę która jest twórcą tej skrzynki Skrzynki te obok oryginalnych rosyjskich latają np.. w Migach 29 które są eksploatowane przez polskie lotnictwo wojskowe.

 • Re: Jest kompleksowa opinia biegłych ws. katastrofy smoleńskiej

  Polskie lotnictwo wojskowe rozłożył na łopatki generał ANDRZEJ BŁASIK. To ten "czopek" Kaczyńskich chcąc przypodobać się "wielkim braciom" za obietnicę awansu na marszałka dla oszczędności rozkazał żołnierzom szkłem du*...podcierać.

 • Re: Rosja uzbraja Obwód Kaliningradzki

  Te Tiro, a to Polska napadła i zrabowała Krym? A to Polska podziurawiła Ukraińką granicę od wschodu i przeciska tamtędy swoje zielone ludziki? A to Polska robiła ogromne manewry i ćwiczenia wojskowe przy wschodniej granicy Ukrainy, na koniec zostawiając tam mnóstwo wojska? A to Polska w okręgu Królewca gromadzi ogromne siły wojskowe, z bronią atomową włącznie? A to Polskie lotnictwo notorycznie

 • Re: Komorowski: "To bardzo ważny list"

  PiSuary anulowali szkolenia pilotów na symulatorze w Rosji; przez nich awansowany, mianowany tak nadzorował lotnictwo wojskowe: katastrofa w Mirosławcu, katastrofa w Szadłowicach, katastrofa w Babich(...) Maciorewicza dla ich elektoratu, czyli zaczadzonych watykańską propagandą tumanow!! Gdyby w przyszłości polskie lądowanie na Marsie nie udało się, oskarżyliby ufoki JAK AMEN W PACIERZU!! Ale nie będzie, bo

 • Re: Mastalerek: Duda będzie wypełniał testament L. Kaczyńskiego

  PiSuary anulowali szkolenia pilotów na symulatorze w Rosji; przez nich awansowany, mianowany tak nadzorował lotnictwo wojskowe: katastrofa w Mirosławcu, katastrofa w Szadłowicach, katastrofa w Babich(...) Maciorewicza dla ich elektoratu, czyli zaczadzonych watykańską propagandą tumanow!! Gdyby w przyszłości polskie lądowanie na Marsie nie udało się, oskarżyliby ufoki JAK AMEN W PACIERZU!! Ale nie będzie, bo

 • LOTNICTWO

  Awanse generalskie powinno nadawac dowodztwo wojskowe . A nie jakis tam ministrzyna , czy prezydent . Bo wtedy to polega na tym ze polkownik musi lizac tylek cywilowi i musi mu czesto powtarzac(...). A wojsko i lotnictwo niech zostawia SPECJALISTOM. Choc wlasciwie przemysl lotniczy politycy juz zniszczyli, tak jak stoczniowy i inne.