• Informacje na temat:

  polskie lotnictwo wojskowe

Artykuły na temat: polskie lotnictwo wojskowe
 • Bułgaria: Burza po rezygnacji dowódcy lotnictwa wojskowego

  Den. Rumen Radew, dowódca bułgarskiego lotnictwa wojskowego, podał się w czwartek do dymisji, ale kilka godzin później po rozmowie z premierem Bojko Borysowem wycofał raport - poinformowała rządowa służba prasowa. Obserwatorzy w Sofii nie wykluczają dymisji ministra obrony Nikołaja Nenczewa.

 • ...samolotami bojowymi, szkolnymi i transportowymi oraz 29 śmigłowcami. Do końca br. polskie wojsko odbierze ostatnie z zakupionych 48 samolotów wielozadaniowych F-16. Oprócz nich wojskowe lotnictwo bojowe(...). Minister dodał, że "polskie lotnictwo i polscy lotnicy od zarania odrodzonej Rzeczpospolitej towarzyszą naszemu państwu" i są przedmiotem dumy kolejnych pokoleń. Jako najważniejsze zadania...

 • Polskie lotnictwo wojskowe jest w tragicznej kondycji - oceniają urzędnicy NATO. W przeddzień rocznicy wejścia Polski do Paktu, w nieoficjalnych rozmowach ponaglają Polaków do podjęcia decyzji o zakupie nowoczesnych myśliwców.

 • ...i MiG-21 LanceR z Rumunii (będzie to jego debiut w Radomiu) - oraz transportowy C-27J Spartan z Włoch. Polskie lotnictwo będą reprezentowały m.in. myśliwiec MiG-29 i szturmowe Su-22. Spośród(...) zainteresowania także w tym roku. Impreza w Radomiu to element obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95. rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce. Organizatorzy Air Show to: Siły Powietrzne, miasto...

 • Święto Lotnictwa. Uroczystości w Krzesinach

  W poznańskich Krzesinach mają dziś miejsce uroczystości z okazji Święta Lotnictwa. "Heroizmu i męstwa w bitwach nigdy nam nie brakowało" - mówił w sobotę podczas mszy św., która zainaugurowała główne uroczystości, bp Józef Guzdek. "Jedną z najpiękniejszych kart polskiego oręża napisali żołnierze spod znaku biało-czerwonej szachownicy" - podkreślił.

 • "Antek" pożegnał się z lotnictwem wojskowym

  Eksploatowane od 56 lat samoloty An-2 zostały wycofane z lotnictwa wojskowego. Oficjalne pożegnanie popularnych "Antków" odbyło się w piątek na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, gdzie latały dwie ostatnie tego typu maszyny.

 • Pionierska metoda walki z ogniem. Szwedzkie lotnictwo bombarduje płonące lasy

  Szwedzie służby są bezsilne wobec pożarów, jakie trawią lasy od koła podbiegunowego po Bałtyk. Dan Eliasson z rządowego centrum kryzysowego przyznaje, że brakuje środków do walki z ogniem zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Chwali inicjatywę lokalnych władz w Trängslet, które na pomoc wezwały lotnictwo wojskowe.

 • Kopacz: Radom staje się światową stolicą lotnictwa

  ...- podkreśliła premier. Jak dodała, Radom to siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej, firmy o znaczeniu ogólnoeuropejskim. - Szczycimy się tym, że rząd przyjął zasadę 2 proc. PKB na obronę. W sensie realnym(...) skrzydeł; na pokazach prezentują się najnowocześniejsze samoloty wojskowe, używane przez siły powietrzne Polski i innych krajów. - W tym roku na polskim niebie zaprezentuje się też historyczna polska...

 • Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje instrumenty muzyczne

  Werble, gitary, klarnety i saksofony niemal wprost z orkiestr wojskowych można od wtorku nabyć w punkcie sprzedaży poznańskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. Zyski ze sprzedaży AMW przekazuje na modernizację techniczną polskiej armii.

 • Wyprzedaże w Agencji Mienia Wojskowego...

  Werble, gitary, klarnety i saksofony można od wtorku kupić w punkcie sprzedaży poznańskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. Zyski ze sprzedaży AMW przekaże na modernizację techniczną polskiej armii. Poza instrumentami Agencja oferuje też w stałej sprzedaży - również internetowej - elementy umundurowania i wycofany z armii sprzęt.

Zdjęcia na temat: polskie lotnictwo wojskowe
Dyskusje na temat: polskie lotnictwo wojskowe
 • Re: Syryjscy uchodźcy pomagają polskim archeologom

  Czy polskie lotnictwo wojskowe jeszcze jest zaangażowane w Syrii?

 • Re: Katastrofa myśliwca MIG-29 pod Pasłękiem

  Jeszcze ze 2-3 jak się rozbiją to polskie lotnictwo wojskowe przestanie istnieć.

 • Re: Plan modernizacji polskiej armii. Rosja pod wrażeniem

  Policz lepiej jak długo trwa lot Su-34 z Kaliningradu do którejś z dwóch polskich baz lotniczych. Tak długo właśnie w razie konfliktu będzie istniało polskie Lotnictwo Wojskowe, Juliś. --- Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni

 • Re: Huk nad Kwidzynem i Grudziądzem. "Polskie F-16 przekraczały prędkość dźwięku"

  W latach 80-90 w okolicach Powidza (Gniezno, Września, Konin) Su i Migi przekraczały prędkość dźwięku bardzo często. Czasami po kilka razy dziennie trzęsły się szyby w oknach - czy już nasze lotnictwo wojskowe tak się zapadło, że każdy taki przypadek to sensacja.

 • Re: Huk nad Kwidzynem i Grudziądzem. "Polskie F-16 przekraczały prędkość dźwięku"

  Co za bzdety z przewracającymi się meblościankami i pękającymi szybami !!! Pamiętam jak w latach '70 nad Tychami w których mieszkałem nie raz migi 21 przekraczały barierę dźwięku. Lataliśmy po polach i obserwowaliśmy migi i ich smugi kondensacyjne i huk przekraczania bariery dźwięku. Migi najprawdopodobniej były z bazy w Mierzęcicach gdzie do lat ,90 stacjonowało lotnictwo wojskowe.

 • Re: Antoni Macierewicz zarzuca prezydentowi blokowanie rozwoju armii

  Jak ujawnił niedawno jeden z generałów, w razie konfliktu zbrojnego obecne Polskie Lotnictwo Wojskowe jest w stanie stawiać opór wrogowi ( ( ( UWAGA ) ) ) aż przez CZTERY GODZINY - potem przestaje istnieć. Dziękujemy panu Antoniemu za taki rozwój (SIC!)

 • Re: Huk nad Kwidzynem i Grudziądzem. "Polskie F-16 przekraczały prędkość dźwięku"

  Skoro poprzewracały się meblościanki i wypadły szyby, to albo eFy zrobiły to nisko nad ziemią albo Ci ludzie żyją w slumsach, gdzie od byle bąka się coś rozpada. Wydaje mi się, że to drugie, ponieważ w czasach mojej młodości przekraczanie bariery dźwięku przez lotnictwo wojskowe było tak powszechne, jak dziś karetka na sygnale. I nic się nie tłukło, rozpadało, jedynie huk jak z armaty

 • Re: Alarm lotniczy nad Bałtykiem

  W latach 20012-20014 polskie samoloty wojskowe 4 razy złamały terytorium Azjatów z Rosji i nic. https://www.pch24.pl/polski-samolot-postawil-rosyjskie-lotnictwo-w-stan-gotowosci,16611,i.html https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polski-samolot-naruszyl-terytorium-rosji-polski-samolot-nad-rosja/9qw8bfx

 • Re: Duda: Bazy wojskowe, reforma ZUS, ochrona polskich firm

  na wyjazd na misję. Ile sprzętu ma polskie wojsko? Dane za GlobalFirePower 1063 czołgi 3110 uzbrojonych pojazdów bojowych (np. wozów bojowych) 443 działa samobieżne 257 sztuk(...) się, że DO UŻYTKU ZDATNYCH JEST ZALEDWIE 30. Jeśli chodzi o sprzęt np. marynarki wojennej czy lotnictwo, też rewelacji też nie ma. Prawdopodobnie najnowocześniejszy sprzęt jest w lotnictwie – między

 • Re: Polskie MSZ krytykuje list amerykańskich kongresmanów

  Gdzie byli amerykańscy Żydzi kiedy ich braci w wierze mordowano w obozach koncentracyjnych? Dlaczego lotnictwo alianckie bombardowało tylko zakłady wojskowe znajdujące się wokół obozów , a nie zniszczono krematoriów, komór gazowych ani infrastruktury kolejowej wykorzystywanej do transportu więźniów?