• Informacje na temat:

  polskie siły zbrojne na zachodzie

Artykuły na temat: polskie siły zbrojne na zachodzie
 • Syria: Siły reżimowe prowadzą działania zbrojne w prowincji Aleppo

  Syryjskie siły reżimowe prowadziły działania w prowincji Aleppo (Halab) na północy kraju - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Nie ma oznak, by wojsko wycofywało się z miast, co zakłada plan pokojowy, który tego dnia miał wejść w życie.

 • Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego

  Polskie Państwo Podziemne, działając w latach 1939 -1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK. Dzisiaj mija 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

 • Noc Muzeów 2010 w polskich miastach

  ...gości zostaną podstawione: rozpoznawczy samochód Dingo, Scout Car i amerykański półgąsienicowy transporter Half-Track, używane przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie oraz świeżo wyremontowana...

 • "Sięgając nieba" - spektakularny projekt polskich fotografów na 100-lecie sił powietrznych

  ...wziętego grafika Marcina Góreckiego. Poniżej prezentujemy wstęp do albumu, będący krótką historią polskiego lotnictwa wojskowego. Zdjęcia użyte w artykule również pochodzą ze wspomnianej książki.

 • "Ile Polski w szkockiej... mgle." Niezwykłe zdjęcia na wystawie w Muzeum AK

  Od piątku Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza na wystawę, która prezentuje fragment codziennego życia polskich żołnierzy, którzy stacjonowali na Zachodzie i również przyczynili się do ostatecznego zwycięstwa. Po porażce Francji Polskie Siły Zbrojne ulokowane zostały w Szkocji i tam przygotowywały się do operacji wojskowych. Na wystawę składa się około 300 fotografii wykonanych przez...

 • Blitzkrieg PiS – plakat wojenny

  P an każe, sługa musi. Do takiej roli przyzwyczaili was - Polaków resortowego sortu- polityczni baronowie na Zachodzie Europy, za poprzednich rządów...

 • Rebelianci: Trzej nasi bojownicy zginęli w ataku sił rządowych

  Zbrojne ugrupowanie syryjskiej opozycji poinformowało, że trzej jego bojownicy zginęli w sobotę w ataku sił rządowych w prowincji Latakia na północnym zachodzie Syrii. Ich zdaniem jest to naruszenie obowiązującego od nocy zawieszenia broni.

 • Rosjanie zajęli dwie ukraińskie bazy na Krymie

  Dwie bazy wojskowe - w Belbeku i Nowofedoriwce - oraz okręt "Sławutycz" straciły siły zbrojne Ukrainy na okupowanym przez Rosjan Krymie. Podczas dokonanej przez żołnierzy rosyjskich i rosyjskiej samoobrony szturmu na Belbek ranne zostały dwie osoby.

 • Ukraina: Rosjanie zajęli dwie ukraińskie bazy na Krymie

  Dwie bazy wojskowe - w Belbeku i Nowofedoriwce - oraz okręt "Sławutycz" straciły w sobotę siły zbrojne Ukrainy na okupowanym przez Rosjan Krymie. Podczas dokonanej przez żołnierzy rosyjskich i rosyjskiej samoobrony szturmu na Belbek ranne zostały dwie osoby.

 • Nadia Murad: noblistka, Jazydka, Kurdyjka

  ...z życzliwym przyjęciem na Zachodzie, czego wyrazem są liczne wyróżnienia których stała się laureatką: nagrody Praw Człowieka im. Vaclava Havla, Nagrody im. Sacharowa czy polskiej Pro Dignitate Humana. Ich(...) społeczności irackich Jezydów została skonfrontowana z wojną w sierpniu 2014 roku, gdy siły fundamentalistów wkroczyły do jej wioski Koczo w dystrykcie Szindżar, w północnym Iraku. Bojownicy IS uznawali...

Dyskusje na temat: polskie siły zbrojne na zachodzie