• Informacje na temat:

  polskie towarzystwo botaniczne

Artykuły na temat: polskie towarzystwo botaniczne
 • ...pomniki mu poświęcone. Można je spotkać m.in. w Raciborzu i Nysie. Wrocławski monument został ufundowany przez Niemiecko-Polskie Towarzystwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • Spotkanie z fotografem Andrzejem Mrozem

  Tematem wieczoru będzie fotografia przyrody, a w szczególności fotografowanie roślin i krajobrazów. Andrzej Mróz zaprezentuje wybrane prace ze swojej bogatej kolekcji zdjęć flory Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz kilka autorskich diaporam.

 • "Storczyki" w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie

  Około 200 sztuk kolorowych kwiatów reprezentujących 60 gatunków i 20 rodzajów storczyków będzie można od piątku podziwiać na wystawie w Muzeum Przyrodniczym w Krakowie. Na ekspozycji są zarówno gatunki botaniczne, jak i hybrydy stworzone przez człowieka.

 • Zwiedzający arboretum czyli ogród botaniczny nadleśnictwa Kudypy pod Olsztynem mogą oglądać zwiastujące wiosnę przylaszczki i zawilce, a także aleję wierzb chopinowskich. Po sezonie zimowym ogród został udostępniony publiczności.

 • ...je zbierać, a i tak za każdym razem znajdzie się coś nowego, ciekawego, coś czego jeszcze nie widzieliśmy - powiedział w czwartek prezes Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków, Dariusz...

 • Przylaszczki i zawilce, a także aleję wierzb chopinowskich mogą oglądać zwiedzający arboretum, czyli ogród botaniczny nadleśnictwa Kudypy pod Olsztynem. 1 maja ogród został udostępniony publiczności.

 • Niemal 70 instytutów, ponad 3,5 tys. pracowników naukowych, w tym ponad 1,3 tys. profesorów - to dzień dzisiejszy Polskiej Akademii Nauk. W czwartek PAN będzie świętować 60-lecie swojego istnienia.

 • Blisko 350 gatunków i odmian storczyków zostanie zaprezentowanych na I ogólnopolskiej wystawie tych roślin, która zostanie otwarta w piątek w łódzkiej Palmiarni.

 • O ogłoszeniu przetargu na budowę tzw. urządzeń małej retencji w rezerwacie Zielony Mechacz koło Małdyt poinformował w piątek Sebastian Menderski z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W najbliższych(...) ponad 4,5 mln zł projektu kompleksowej ochrony torfowisk wysokich w woj. warmińsko-mazurskim, którego beneficjentem jest Polskie Towarzystwa Ochrony Ptaków. Za te pieniądze wykupiono grunty, opracowano...

 • O życiu i dokonaniach Hugona Kołłątaja

  ...w odsłonach kilku" przypomina postać i dokonania reformatora najstarszej polskiej uczelni i jej rektora w latach 1782-1786. Na dziedzińcu Collegium Kołłątaja uroczyście odsłonięto w poniedziałek jego(...) specjalistów z Ogrodu Botanicznego UJ, należy do odmiany bardzo popularnej w XVIII wieku, w czasach Kołłątaja. Wystawa w Collegium Maius jest podzielona na dwie części. W pierwszej, zlokalizowanej...