• Informacje na temat:

  polskie towarzystwo tatrzańskie

Artykuły na temat: polskie towarzystwo tatrzańskie
 • Spór o tatrzańskie schroniska. Fiasko negocjacji

  Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wezwały Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) do wydania im schronisk nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki. Podejmowane od 2012 r. negocjacje zakończyły się fiaskiem. Sprawa może się skończyć w sądzie.

 • Ryszard Patyk, przewodnik Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Nowego Sącza i dyrektor Centrum Medycznego "Batory" zginął podczas wspinaczki z przyjaciółmi na Przełęczy Gankowej w słowackich Tatrach - informuje portal "Sądeczanin".

 • .... PTTK to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Spółka posiada 174 obiekty(...)- To przedsięwzięcie korzystne nie tylko dla turystyki, ale i dla przyrody tatrzańskiej - powiedział w niedzielę prezes zarządu spółki PTTK Karpaty kierującej obiektem, Jerzy Kalarus. Dodał, że PTTK...

 • TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch

  ...do ugody, jednak do niej nie doszło. Tereny powyżej górnej granicy lasu w kierunku szczytu Kasprowego Wierchu należą we współwłasności do Skarbu Państwa i Polskiego Towarzystwa Turystyczno(...) Wierch zostały sprywatyzowane w 2013 roku. Formalnie kolejki kupiła wówczas spółka Polskie Koleje Górskie (PKG), powołana specjalnie do tego celu przez cztery samorządy podhalańskie, na czele z Zakopanem...

 • Zbyt głośny sylwester groźny dla zwierząt

  Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami namawia do przyłączenia się do akcji "Nie strzelam w sylwestra" - informuje "Dziennik Polski".

 • Kolejka na Kasprowy Wierch nie będzie wyłączona

  ...- Władze Polskich Kolei Linowych (PKL) informują, że kolejka linowa na Kasprowy Wierch funkcjonuje jak zwykle i nie zostanie wyłączona zgodnie z żądaniami Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Park domagał się dzierżawnego za korzystanie z przestrzeni, w której kursuje kolejka i rozebrania instalacji do końca stycznia.

 • 80-lecie PTTK: Pokonkursowe wystawy w muzeum

  Zarząd Oddziału PTTK w Bochni zaprasza wszystkich sympatyków turystyki do zapoznania się z 80-letnią historią Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na ziemi bocheńskiej prezentowaną na wystawie w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni ul. Rynek 20.

 • Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

  W sobotę w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczyna się XXIV Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych.

 • Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zawiadomiło policję, Ministerstwo Środowiska i Generalną oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska o możliwości popełnienia przestępstwa przez sokolnika, który od roku przygotowuje w Zakopanem pokazy dla uczniów.

 • TPN: Nigdy nie chcieliśmy likwidacji kolejki na Kasprowy Wierch

  TPN informuje, że wezwał Polskie Koleje Linowe do zaprzestania naruszeń przysługującego TPN prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, nad którymi przebiega trasa Kolei Linowej Kasprowy Wierch. "Trasa kolei w całości przebiega przez teren będący w granicach TPN, a od stacji w Kuźnicach do części trasy między IV a V podporą nad nieruchomością, której TPN jest wieczystym użytkownikiem. PKL nie...