• Informacje na temat:

  pompeje

Artykuły na temat: pompeje
 • "Nowe Pompeje" ukryte są w Rzymie - mówią eksperci

  Według ekspertów pod rzymskim wzgórzem Oppio niedaleko Koloseum, a także w innych punktach Wiecznego Miasta mogą znajdować się "drugie Pompeje". Poinformowała o tym w poniedziałek przedstawicielka urzędu nadzoru nad zabytkami archeologicznymi.

 • Eksperci: "Drugie Pompeje" ukryte są w Rzymie

  Według ekspertów pod rzymskim wzgórzem Oppio niedaleko Koloseum, a także w innych punktach Wiecznego Miasta mogą znajdować się "drugie Pompeje". Poinformowała o tym przedstawicielka urzędu nadzoru nad zabytkami archeologicznymi.

 • "Pompeje wciąż zaskakują". Kolejne niesamowite odkrycie

  Pompeje wciąż zaskakują - tak włoskie media podsumowują kolejne znalezisko na terenie wykopalisk archeologicznych. Podczas prac konserwacyjnych odkryto tam grobowiec rzymskiego notabla, organizatora wielkich widowisk w starożytnym mieście.

 • Pompeje: Pod szkieletem mężczyzny był jego majątek

  Po odnalezieniu w Pompejach szkieletu mężczyzny, który zginął w czasie ucieczki po wybuchu Wezuwiusza w 79 roku, archeolodzy dokonali kolejnego odkrycia. Pod szczątkami znajdował się majątek mężczyzny - woreczek z 20 monetami.

 • Archeolodzy odkryli "Warmińskie Pompeje"

  ..."Warmińskich Pompejów". To prowokacyjnie wymyślona nazwa; wiadomo, czym Pompeje są dla archeologii. Tu jest podobna sytuacja, że jakieś nagłe zdarzenie udokumentowane historycznie spowodowało, że mamy...

 • ...pierwszej lokalizacji Barczewa nosi nazwę "Warmińskich Pompejów". - To prowokacyjnie wymyślona nazwa; wiadomo, czym Pompeje są dla archeologii. Tu jest podobna sytuacja, że jakieś nagłe...

 • Warmińskie Pompeje wciąż zaskakują. Archeolodzy znaleźli szkielet z 1354 roku!

  Archeolodzy prowadzący wykopaliska pod Barczewkiem w woj. warmińsko-mazurskim odkryli szkielet człowieka, który zginął w 1354 roku podczas najazdu Litwinów. Miejsce to nazywane jest "warmińskimi Pompejami", bo zgliszcza zniszczonego wówczas miasta zachowały się w nienaruszonej formie.

 • RMF FM: Warmińskie Pompeje wciąż zaskakują. Znalezisko z 1354 roku!

  Archeolodzy prowadzący wykopaliska pod Barczewkiem w woj. warmińsko-mazurskim odkryli szkielet człowieka, który zginął w 1354 roku podczas najazdu Litwinów. Miejsce to nazywane jest "warmińskimi Pompejami", bo zgliszcza zniszczonego wówczas miasta zachowały się w nienaruszonej formie - podała strona RMF FM.

 • Generał karabinierów może uratować Pompeje

  Kradzieże antycznych zabytków, katastrofy budowlane, przenikanie mafii do prac - oto niebezpieczeństwa, na jakie narażone są Pompeje. O powadze sytuacji świadczy fakt, że dyrektorem generalnym projektu ratowania słynnych wykopalisk został generał karabinierów.

 • Pompeje nad Bałtykiem, czyli legenda o zagładzie dawnej Łeby

  RMF FM Kubie Kałudze Marek Glegoła, prezes Towarzystwa Historii Łeby pod Patronatem św. Mikołaja, a zarazem pracownik łebskiego magistratu. Pompeje nad Bałtykiem Historia dawnej Łeby jest...

Wideo na temat: pompeje
Dyskusje na temat: pompeje