• Informacje na temat:

  poniatowski andrzej

Artykuły na temat: poniatowski andrzej
 • Prezydent Andrzej Duda chce referendum ws. konstytucji

  ...- Chcę, aby w sprawie Konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w naszym kraju w przyszłym roku, roku 100-lecia niepodległości, referendum - powiedział w środę na pl. Zamkowym prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 • ...200 lat temu,19 października 1813 roku, zginął w nurtach Elstery w bitwie pod Lipskiem książę Józef Poniatowski, naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego, marszałek Francji. Dla wielu pokoleń - symbol żołnierskiego męstwa i honoru.

 • 200 lat temu pod Lipskiem poległ książę Józef Poniatowski

  ...200 lat temu, 19 października 1813 roku, zginął w nurtach Elstery w bitwie pod Lipskiem książę Józef Poniatowski, naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego, marszałek Francji. Dla wielu pokoleń - symbol żołnierskiego męstwa i honoru.

 • 75 lat temu pochowano w Polsce Stanisława Augusta Poniatowskiego

  ...75 lat temu w Wołczynie pochowane zostały szczątki Stanisława Augusta Poniatowskiego, które po 140 latach powróciły do Polski. Na polecenie władz II Rzeczypospolitej odbyło się to jednak w tajemnicy i bez żadnych uroczystości.

 • 250 lat temu urodził się książę Józef Poniatowski

  ...7 maja 1763 roku urodził się w Wiedniu książę Józef Poniatowski, zwycięski wódz w bitwie pod Zieleńcami, naczelny dowódca wojsk Księstwa Warszawskiego, marszałek Francji. Zginął w nurtach Elstery w bitwie pod Lipskiem, stając się dla wielu pokoleń symbolem żołnierskiego męstwa i honoru.

 • Nie żyje weteran II wojny światowej płk Andrzej Jeziorski

  W wieku 95 lat zmarł w Londynie polski lotnik, uczestnik II wojny światowej, a później działacz polonijnych środowisk kombatanckich płk Andrzej Jeziorski. O jego śmierci na prośbę rodziny poinformowała w piątek rano ambasada RP w Londynie. Jeziorski zmarł 31 stycznia.

 • Książę w teatrze

  W kościańskim Teatrze 112 wystawiono sztukę Janusza Dodota opartą na książce hrabiego Guillaume de Louvencourt - Poniatowskiego "Książę Andrzej Poniatowski - przyjaciel poetów i artystów". Na spektakl przybył autor książki wraz z siostrą.

 • Apartament księcia Józefa uroczyście otwarty

  Zrekonstruowany apartament księcia Józefa Poniatowskiego, bratanka króla Stanisława Augusta, wodza naczelnego Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego, znajdujący się w Pałacu Pod Blachą w Warszawie, został otwarty w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego żony Anny.

 • Warszawa: Na popularnej plaży będzie można pić alkohol

  Miejska plaża nad Wisłą pod mostem Poniatowskiego po stronie praskiej będzie obszarem wyłączony z zakazu spożywania alkoholu - zdecydowali stołeczni radni. W marcu radni podjęli decyzję o wyłączeniu z zakazu bulwarów znajdujących się na lewym brzegu Wisły.

 • Tajne miejsce schadzek XVIII-wiecznej Warszawy Twoim Niesamowitym Miejscem W Faktach RMF FM

  ..."Był to nicpoń, ani Bogu, ani ludziom wcale na nic się nie przydał. Owszem, jeśli kiedykolwiek do czegokolwiek się przyłożył, wyszło to zawsze na szkodę ogółu. Żył tylko dla siebie i swoich kochanek" – takie niekorzystne dla opisywanego wspomnienie Kazimierza Poniatowskiego możemy znaleźć w kronikach historyka Juliana Bartosiewicza. Jednak brat króla Stanisława Augusta zostawił nam miejsce, które...

Zdjęcia na temat: poniatowski andrzej
Dyskusje na temat: poniatowski andrzej