• Informacje na temat:

  pontyfikat

Artykuły na temat: pontyfikat
 • Ekologiczny przełom pontyfikatu Franciszka

  Ogłoszenie 1 września Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia to kolejna inicjatywa papieża Franciszka dedykowana środowisku naturalnemu po jego encyklice „Laudato si’”. "Ekologiczny przełom” jego pontyfikatu został zapowiedziany już na jego początku.

 • Rocznica kanonizacji Jana Pawła II. "Pontyfikat Franciszka został przygotowany przez jego styl"

  ...była świętość umotywowana koniecznością wyjścia naprzeciw potrzebom drugiego człowieka - dodał Oder. Zwrócił także uwagę na kontynuację między pontyfikatem Jana Pawła II i Franciszka. Gdy dzisiaj przyjmujemy z pewną naturalnością pontyfikat Franciszka, który nam się podoba, który nas zachwyca, to należy zauważyć, że pontyfikat ten został niejako przygotowany przez wybory dokonywane przez Jana...

 • Podziękowanie za pontyfikat Benedykta XVI

  W czwartek, 28 lutego, w archikatedrze w Przemyślu zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI. Będzie jej przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik.

 • Pokorny, lubiany, kontrowersyjny - dwa lata pontyfikatu papieża

  ...już same słowa, obrazy i emanacja. - Pontyfikat nie jest nigdy skoncentrowany tylko na instytucjach i polityce. Zawsze chodzi też o to, w jaki sposób kieruje się do każdego z nas - mówi. Plon pracy Franciszka będzie jeszcze większy. W tym roku, trzecim roku jego pontyfikatu, może się wiele zdarzyć: reforma kurii nabierze kształtów, a jesienią odbędzie się w Rzymie synod, w którym mowa będzie...

 • Prasa: Możliwa próba osłabienia pontyfikatu papieża Franciszka

  Październikowy synod biskupów na temat rodziny może stać się pretekstem do podjęcia próby osłabienia pontyfikatu Franciszka i podważenia jego reform - uważa komentator "Corriere della Sera". Podkreśla, że coraz częściej dochodzą do głosu przeciwnicy papieża.

 • Pontyfikat papieża Jana Pawła II trwał 27 lat. W tym czasie na świecie miały miejsce wyjątkowe wydarzenia, m.in. upadek komunizmu, rozpad Związku Radzieckiego, wojny na Bałkanach, w Rwandzie i Sudanie.

 • Czwarta rocznica pontyfikatu papieża Franciszka

  Dziś przypada czwarta rocznica pontyfikatu papieża Franciszka. Jezuita, kardynał Jorge Maria Bergoglio, został wybrany po zaskakującej rezygnacji Benedykta XVI już drugiego dnia konklawe.

 • Znaczący pontyfikat

  .... Sądzę, że już pierwszy dzień nowego pontyfikatu wskazuje na to, że jednak na każdym urzędzie działa szczególna łaska i widać, że następuje tu jakaś radykalna zmiana i otwarcie .Uważam, że będzie to być może krótki, ale jednak ważny i znaczący pontyfikat.

 • Pontyfikat Benedykta XVI

  Swój pontyfikat Benedykt XVI skoncentrował przede wszystkim na zasadniczej misji Kościoła, opartej na miłości do Boga. Często podkreślał potrzebę odnowy wiary, zbudowanej na prawdziwej relacji między(...) w stosunkach międzyludzkich, lecz także w Kościele oraz między narodami. Wyrażał troskę o jedność chrześcijan, nie rezygnując przy tym z wartości dialogu międzyreligijnego. Podczas pontyfikatu odbył 24

 • Włoska prasa po synodzie: Nowy rozdział pontyfikatu

  ...pontyfikatu Franciszka zwraca uwagę na znaczenie tego, że trzy budzące kontrowersje punkty końcowej relacji z przebiegu synodu nie otrzymały kwalifikowanej większości głosów, lecz zwykłą większość(...) znaczy z Kurii, która cierpi z powodu reformizmu" - dodaje. Dlatego w jego opinii nie mogą one zostać tylko "zaszufladkowane jako konserwatywne". Nowy pontyfikat, bardziej dramatyczny...

Zdjęcia na temat: pontyfikat
Wideo na temat: pontyfikat
 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • "Beatyfikacja szczególnie nam bliska"

  Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że beatyfikacja pozwoli na nowe odczytanie pontyfikatu Jana Pawła II. Zaapelował, by wierni przeżyli ją w sposób godny, radosny i głęboko refleksyjny.

 • Rozpoczął się pontyfikat Franciszka. Papież otrzymał Pierścień Rybaka

  Papież Franciszek oficjalnie stał się następcą Benedykta XVI na Tronie Piotrowym. W czasie trwających w Watykanie uroczystości inaugurujących jego pontyfikat otrzymał paliusz i Pierścień Rybaka - insygnia papieskiej władzy. Paliusz nałożył mu protodiakon kardynał Jean-Louis Tauran, a Pierścień Rybaka wręczył dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano.

Dyskusje na temat: pontyfikat