• Informacje na temat:

  popioły

Artykuły na temat: popioły
 • Jezioro w popiołach

  ...musiałoby zaproponować EC nowe tereny, na których można składować popioły albo przetwarzać i magazynować pollytag. Na taką przechowalnię potrzebnych byłoby od 5 do 6 ha. Pierwszy zapis na temat...

 • Zagłada w popiołach

  Wulkany i wzniecone przez nie pożary węgla przyczyną "wielkiego wymierania" gatunków? Kanadyjscy naukowcy twierdzą, że dokonali odkrycia, które wyjaśnia zagadkę zagłady organizmów, do której doszło na Ziemi około 251 milionów lat temu, pod koniec okresu permu. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Nature Geoscience".

 • Monumentalne prace Celnikiera w Oświęcimiu

  Jak poinformował w poniedziałek Paweł Sawicki, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zakupiło do zbiorów dwie monumentalne prace Izaaka Celnikiera: "Tryptyk Birkenau" oraz "Popioły".

 • Nowe tropy ws. popiołów z krematorium obozu Birkenau

  Krakowski IPN rozpoczął badanie miejsc, do których hitlerowcy wywozili popioły z krematorium obozu Birkenau - dowiedział się reporter RMF FM. Wiadomo, że były one wysypywane w okolicach stawów w Brzezince, ale inny trop prowadzi do zakola Wisły.

 • RMF24: Nowe tropy ws. popiołów z krematorium obozu Birkenau

  Krakowski IPN rozpoczął badanie miejsc, do których hitlerowcy wywozili popioły z krematorium obozu Birkenau - dowiedział się reporter RMF FM. Wiadomo, że były one wysypywane w okolicach stawów w Brzezince, ale inny trop prowadzi do zakola Wisły.

 • Popioły wulkaniczne i sadze ze spalania tradycyjnych paliw znacznie spowolniły ocieplanie się klimatu na Ziemi - stwierdzili naukowcy w raporcie z badań, opublikowanym w periodyku "Science".

 • Zawalił się krater wulkanu Montserrat

  Krater wulkanu Soufriere Hills na karaibskiej wyspie Montserrat, brytyjskim terytorium zależnym, zawalił się częściowo, wystrzelając popioły na wysokość 12 kilometrów.

 • Sandomierz w 200. rocznicę bitwy z Austriakami

  W Sandomierzu rozpoczynają się w piątek obchody 200. rocznicy walk o Sandomierz. W ofercie programowej uroczystości znalazła się między innymi projekcja filmu "Popioły" w reż. Andrzeja Wajdy, sesja naukowa "Pamiętny rok 1809", wystawa historycznych pamiątek, ekspozycja "Sandomierz 1809 roku w ikonografii", a także dziękczynna msza święta za wyzwolenie miasta z niewoli austriackiej.

 • USA: Huragan Harvey zniszczył ich dom. Ocalała tylko figura Matki Boskiej

  Huragan Harvey, który przeszedł przez wybrzeże Teksasu spowodował nie tylko szkody związane z zalaniami. Jak podaje CNN, wiele domów uległo także spaleniu. Jedna z poszkodowanych rodzin w Robstown opowiedziała niezwykłą historię - w popiołach swojego spalonego domu znaleźli nienaruszoną figurę Matki Boskiej.

 • Szczątki ofiar zamachów spalone i wyrzucone na śmietnisko

  Niezidentyfikowane szczątki ofiar ataków terrorystycznych na USA z 11 września 2001 roku zostały spalone, a ich popioły wyrzucone na śmietnisko - przyznało amerykańskie Ministerstwo Obrony w wewnętrznym raporcie.

Wideo na temat: popioły
Dyskusje na temat: popioły