• Informacje na temat:

  porozumienia sierpniowe

Artykuły na temat: porozumienia sierpniowe
 • Andrzej Duda: Lubin krwią podpisał Porozumienia Sierpniowe. Robotnicy zginęli za wolność

  ...​Lubin krwią podpisał Porozumienia Sierpniowe i przez krew zrobił krok ku wolnej Polsce - powiedział prezydent Andrzej Duda w Lubinie podczas uroczystości z okazji 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Podkreślił, że robotnicy w Lubinie zginęli za wolność.

 • Tak się złożyło, że sam moment podpisania Porozumień Sierpniowych oglądałem w większym rodzinnym gronie. Tamci byli w Stoczni Gdańskiej, my przed telewizorem Tesla na warszawskim Żoliborzu.

 • Obchody podpisania porozumień sierpniowych w Elblągu

  .... Był to czas nadziei wielu grup społecznych na poprawę sytuacji Polski i Polaków. W sierpniu 1980 roku otworzyła się droga do zmiany oblicza Polski i Europy. Porozumienia Sierpniowe były nadzwyczajnym(...) Polskę niepodległości. Wydarzenia sierpniowe dotknęły bezpośrednio również i nasze miasto. 14 sierpnia zapoczątkowano strajki w Stoczni Gdańskiej. 15-go - strajki objęły Elbląg. Uczczenie rocznicy...

 • 37. rocznica Porozumień Sierpniowych: Wałęsa i Biedroń apelują o solidarność

  W 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych były prezydent Lech Wałęsa i prezydent Słupska Robert Biedroń zaapelowali o solidarność. Biedroń powiedział, że rozmawiał z Wałęsą m.in. o tym, jak zakończyć "wojnę polsko-polską".

 • To było wielkie zwycięstwo, które kończyło epokę podziałów, walk i uruchamiało epokę intelektu, informacji i globalizacji - powiedział w 29. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych Lech Wałęsa.

 • 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych: Tablice z postulatami przetrwały zamurowane

  21 postulatów, wśród nich ten najważniejszy - utworzenie niezależnych związków zawodowych. Dziś mija 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Oryginalne tablice z postulatami można podziwiać w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Przez lata były uznawane za zniszczone. Przetrwały PRL, dzięki sprytowi pracowników dawnego Centralnego Muzeum Morskiego, którym związkowcy przekazali tablice.

 • Rocznica Porozumień Sierpniowych

  W niedzielę w Gdańsku odbyły się uroczystości 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W obchodach wziął udział Prezydent Lech Kaczyński, nie przybył natomiast były Prezydent Lech Wałęsa, który wieniec pod Pomnikiem Stoczniowców złożył w sobotę.

 • Nowoczesna przedstawiła swoje postulaty sierpniowe

  Nowoczesna przedstawiła swoje postulaty sierpniowe. Politycy tej partii zrobili to przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Dziś obchodzimy 36. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.

 • 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezydent Duda przekazał znak pokoju Wałęsie

  ...z sierpnia 1980 r. z podpisania porozumienia między strajkującymi robotnikami a delegacją rządową. Chylę dzisiaj czoła jako ten prezydent, który wtedy miał 8 lat, przed wszystkimi bohaterami tamtych(...). Podpisanie porozumienia w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. między komisją rządową a komitetem strajkowym i powstanie Solidarności stały się początkiem przemian 1989 roku: obalenia komunizmu i końca systemu...

 • Tusk: W sierpniowe weekendy bramki na A1 bez opłat

  We wszystkie sierpniowe weekendy kierowcy będą zwolnieni z opłat na bramkach na autostradzie A1. O takiej decyzji poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Jak stwierdził, powinno to zmniejszyć korki.

Zdjęcia na temat: porozumienia sierpniowe
Wideo na temat: porozumienia sierpniowe
Dyskusje na temat: porozumienia sierpniowe