• Informacje na temat:

  potocki adam

Artykuły na temat: potocki adam
 • Majkowski powinien przestać pełnić swoją funkcję, jednak on sam nie zamierza podawać się do dymisji. O zaistniałej sytuacji Barbara Górska rozmawia z Tadeuszem Iwińskim, posłem SLD i Andrzejem Potockim(...) się działo w marcu 1968 roku, było haniebne. Również to co się stało później, czyli doprowadzenie, nikt dokładnie nie wie, pewnie 20 tysięcy ludzi pochodzenia żydowskiego do wyjazdu z Polski. Adam...

 • W małżeństwie lepiej...

  Z wielką przyjemnością informujemy, że 14 czerwca 2003 roku w kościele Błogosławionej Anieli Salawy przy ul. Kijowskiej w Krakowie zawarli związek małżeński pracujący w Interia.pl Arleta Potocka i Adam Gąsiorski.

 • ...1698 - hetman polny koronny Feliks Potocki pokonał Tatarów w bitwie pod Podhajcami. Było to ostatnie zwycięstwo wojska polskiego nad Tatarami i ostatnia...

 • Recital Wodnickiego w Łańcucie

  Znakomity polski pianista Adam Wodnicki wystąpił w poniedziałkowy wieczór z recitalem na 48. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie. W sali balowej dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich zabrzmiały kompozycje Józefa Haydna, Chopina, Liszta i Roberta Schumanna.

 • Muzyczny Festiwal w Łańcucie po raz 51.

  Koncertem plenerowym przy dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich w Łańcucie (Podkarpackie) rozpocznie się w sobotę Muzyczny Festiwal w Łańcucie, jedna z najważniejszych i najstarszych imprez muzycznych w kraju. Będzie to 51. edycja imprezy.

 • Plac wdzięczności dla Jacka Kuronia

  Imię Jacka Kuronia będzie nosił plac na warszawskim Żoliborzu w pobliżu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej u zbiegu ulic Gdańskiej, Potockiej, Słowackiego i Księdza Popiełuszki. Decyzję taką podjęli w czwartek stołeczni radni.

 • W Łańcucie trwa prawdziwa uczta dla znawców i wielbicieli muzyki klasycznej. Mowa oczywiście o jednym z najstarszych polskich festiwali, który w tym roku odbywa się po raz 40. W zamku Lubomirskich i Potockich wczoraj wybrzmiały już "suity orkiestrowe" Jana Sebastiana Bacha.

 • "Afera madrycka". PiS popiera wniosek do prokuratury

  ...​Niech prokuratura zbada sprawę - mówi poseł PiS Jacek Sasin, odnosząc się w ten sposób do zapowiedzi SLD. Sojusz chce w poniedziałek złożyć wniosek do prokuratury, w sprawie zagranicznego wyjazdu trzech posłów PiS: Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego. Ich wyrzucenie z partii na antenie RMF FM zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • Rodzina Kuronia pozwała R. Giertycha

  Brat i syn Jacka Kuronia żąda od wicepremiera Romana Giertycha (LPR) za jego sugestie o zdradzie przez Kuronia ideałów "Solidarności" i za porównanie go do słynnych zdrajców w historii Polski - Janusza Radziwiłła i Szczęsnego Potockiego przeprosin oraz wpłaty 50 tysięcy zł na cel społeczny.

 • Wszystko wskazuje na to, że o zwrot Pałacu w Wilanowie wystąpią potomkowie hrabiego Adama Branickiego. Do tej pory bezskutecznie próbowali odzyskać tylko rodzinne pamiątki, teraz zmienili zdanie - informuje "Metro".

Dyskusje na temat: potocki adam