• Informacje na temat:

  potocki jan

Artykuły na temat: potocki jan
 • Wacław Potocki urodził się w 1621 roku w Woli Łużańskiej pod Bieczem, zmarł na początku lipca 1696 roku w Łużnej pod Bieczem. Był poetą. Pochodził z rodziny ariańskiej, całe swe życie spędził gospodarując na roli.

 • Wacław Potocki urodził się w 1621 roku w Woli Łużańskiej pod Bieczem, zmarł na początku lipca 1696 roku w Łużnej pod Bieczem. Był poetą. Pochodził z rodziny ariańskiej, całe swe życie spędził gospodarując na roli.

 • Jan Nowicki rozwodzi się z Małgorzatą Potocką

  Po 5 latach rozpadło się małżeństwo Jana Nowickiego i Małgorzaty Potockiej - dowiedziała się "Gazeta Krakowska". Według dziennika, para jest już po pierwszej rozprawie rozwodowej.

 • "Wiedeń 1683" i "Feliks Potocki". Napisy na karabinie napastnika z Nowej Zelandii

  ..."Wiedeń 1683" to nawiązanie do Odsieczy Wiedeńskiej, czyli bitwy w której siły pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego pokonały wojska Imperium Osmańskiego. Na magazynku terrorysty pojawił się również napis "Feliks Kazimierz Potocki" - to nazwisko hetmana, który walczył m.in. pod Wiedniem. Nawiązania do wojny z Imperium Osmańskim są często stosowane przez środowiska skrajnej prawicy jako...

 • Oddala się wizja przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Jerzy Buzek, Jan Maria Rokita i Bronisław Geremek zgodnie poparli budżet 2001. Nie wiadomo jak zachowają się posłowie z AWS i Unii Wolności, którzy przyłączyli się do "Platformy Obywatelskiej". Nie wiadomo też, czy Unia Wolności poprze budżet, bo AWS poparł Leszka Balcerowicza na szefa NBP?

 • Premiera "Parad" Potockiego w Warszawie

  ..."Parady" Jana Nepomucena Potockiego składają się z sześciu żartów scenicznych, pełnych groteskowego dowcipu, gry słów i frywolnego humoru. Spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie reżyseruje Edward Wojtaszek, premiera odbędzie się 29 września.

 • „Żałuję rozwodu z Janem Nowickim”

  ...„Oczywiście że żałuję, traktuję rozwód w kategorii porażki” – mówi w rozmowie z „Faktem” Małgorzata Potocka, dyrektorka Teatru Sabat i dotychczasowa partnerka znanego aktora Jana Nowickiego. „Z Janem nadal się przyjaźnię. Mamy zamiar się rozwieść w zgodzie i w przyjaźni” – zapewnia.

 • "Jan Nowicki oskarża żonę o zdradę"

  ...„Małżeństwo Małgorzaty Potockiej i Jana Nowickiego przejdzie lada chwila do historii. Odtwórca roli Wielkiego Szu podejrzewa dyrektorkę Teatru Sabat o zdradę!” – donosi „Fakt”. Podkreśla, że w pozwie rozwodowym gwiazdor pisze o rzekomym romansie żony z Iwem Orłowskim i jej niechęci do wspólnego życia.

 • Oddala się wizja przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Jerzy Buzek, Jan Maria Rokita i Bronisław Geremek zgodnie poparli budżet Anno Domini 2001. Pytanie...

 • Benefis Jana Nowickiego w Płocku

  Jana Nowickiego", który został przygotowany przez jego żonę Małgorzatę Potocką, wystąpią m.in.: Jerzy Trela, Jan Kanty Pawluśkiewicz i zespół Sabat. Będą też strażacy z Kowala niedaleko Płocka...

Zdjęcia na temat: potocki jan
Wideo na temat: potocki jan
 • "Parady" Potockiego na deskach Teatru Polskiego w Warszawie

  "Parady" Jana Nepomucena Potockiego składają się z sześciu żartów scenicznych, pełnych groteskowego dowcipu, gry słów i frywolnego humoru. Spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie reżyseruje Edward Wojtaszek, premiera odbędzie się 29 września.