• Informacje na temat:

  powstanie śląskie

Artykuły na temat: powstanie śląskie
 • ​Śląskie: Wstrzymany ruch pociągów. Powodem pocisk artyleryjski

  Pociągi kursujące między Katowicami i Rybnikiem omijają w środę przed południem stację w Mikołowie (śląskie). Powodem jest znalezienie pocisku artyleryjskiego podczas prac ziemnych w pobliżu dworca kolejowego. Koleje Śląskie na wyłączonym odcinku uruchomiły komunikację zastępczą.

 • Śląskie Centrum Solidarności, gromadzące pamiątki związane z historią związku oraz upamiętniające śmierć górników z katowickiej kopalni "Wujek", ma powstać w budynku dawnego magazynu tej kopalni. Obecnie w części budynku działa uruchomione ponad rok temu muzeum, poświęcone tragedii "Wujka".

 • Jak poinformowało biuro prasowe Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego produkty, które następnie zostaną wyprodukowane przez osoby wykluczone i bezrobotne z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej(...) pracują na terenie województwa śląskiego. W konkursie mogą startować pojedyncze osoby i zespoły. Zadaniem projektantów będzie zaprojektowanie przedmiotów/produktów spełniających kilka warunków. Każdy...

 • Śląskie: Okaleczył twarze kobiet. Jest akt oskarżenia

  ...zaatakował też dwie młode kobiety. Uderzając je rozbitą butelką, spowodował powstanie u nich rozległych ran twarzy i okolic. "Jak wynika z opinii biegłych, obrażenia, których doznała jedna...

 • Śląskie górnictwo na równi pochyłej?

  Rząd nie dotrzymał porozumienia i do końca września nie powstanie Nowa Kompania Węglowa. Strona rządowa mówi: "Potrzebujemy więcej czasu". Ale odpowiedź górniczych związków jest krótka: "W poniedziałek zbiera się sztab strajkowy".

 • Adamczyk: Powstanie autostrada z Korczowej do Lwowa

  Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział w sobotę w Jarosławiu (Podkarpackie), powołując się na informacje strony ukraińskiej, że powstanie autostrada łącząca polsko-ukraińskie przejście w Korczowej ze Lwowem. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

 • Śląskie w sieci

  I Forum Społeczeństwa Informacyjnego zostało zorganizowane przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego - informuje Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 • Północna obwodnica miasta Żywca (Śląskie) powstanie do końca 2011 roku. Będzie kosztowała 16,3 miliona złotych. Prace sfinansuje samorząd województwa śląskiego - poinformował w środę rzecznik burmistrza Żywca Tomasz Terteka.

 • Śląskie: Wyjątkowe odkrycie pod zabytkową rotundą

  Fragmenty celtyckich naczyń ceramicznych odkryli archeolodzy w czasie pierwszych wykopalisk wewnątrz rotundy w Cieszynie (woj. śląskie) - najlepiej zachowanej średniowiecznej konstrukcji tego typu na terenie Polski, której wizerunek jest obecny na banknocie 20-złotowym.

 • Nowoczesne wysypisko komunalne powstanie w Bielsku-Białej do 2011 roku - powiedział w środę rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń. Samorząd otrzyma na tej cel 57 milionów złotych z unijnego Funduszu Spójności. Wartość inwestycji wyniesie około 80 milionów złotych.

Dyskusje na temat: powstanie śląskie