• Informacje na temat:

  powstanie solidarności

Artykuły na temat: powstanie solidarności
 • Śląskie Centrum Solidarności, gromadzące pamiątki związane z historią związku oraz upamiętniające śmierć górników z katowickiej kopalni "Wujek", ma powstać w budynku dawnego magazynu tej kopalni. Obecnie w części budynku działa uruchomione ponad rok temu muzeum, poświęcone tragedii "Wujka".

 • Andrzej Duda: KOR położył podwaliny Solidarności

  Prezydent Andrzej Duda podkreślił podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, że powstanie KOR-u było "instytucjonalnym początkiem końca PRL". Jak dodał, KOR był wyrazem solidarności inteligencji z robotnikami.

 • Gdańsk: Powstanie Europejskie Centrum Solidarności

  Jest pozwolenie na budowę siedziby Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku. Wydał je w czwartek wojewoda pomorski Roman Zaborowski. Obiekt, który będzie mieścić stałą wystawę poświęconą historii Solidarności, archiwum, ośrodek naukowy, bibliotekę, salę wielofunkcyjną przeznaczoną na konferencje, koncerty i przedstawienia teatralne oraz biuro Lecha Wałęsy, ma być gotowy w 2013 r.

 • Janusz Śniadek, były szef "Solidarności", poseł PiS, już zdążył powiedzieć, że Lech Wałęsa to żadna postać, że twarzą "Solidarności" powinien być Lech Kaczyński. Mój Boże, ręce opadają... Historia(...). One już napisały swoją historię, i Sierpnia, i "Solidarności" i wydarzeń późniejszych, i głoszą je jak święty dogmat. Niech ktoś spróbuje powiedzieć coś innego, niż partyjny przekaz głosi! Dopiero mu...

 • Miller o Frasyniuku: Władza wywodząca się z „Solidarności” wyprowadziła w kajdankach legendę „S"

  ...się z 'Solidarności' wyprowadziła w kajdankach legendę 'Solidarności'. Daleko zaszli" – ocenił były premier, odnosząc się z kolei do zatrzymania Władysława Frasyniuka (…). "Policja nie musiała...

 • 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. "Nigdy nie stanęliśmy przeciwko sobie"

  Sejm przez aklamację przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 jako Rok Solidarności Polsko-Węgierskiej. W tym roku przypada 60. rocznica Poznańskiego Czerwca i węgierskiego powstania z 1956 roku.

 • Miller o Frasyniuku w RMF FM: Władza z "Solidarności" wyprowadziła w kajdankach jej legendę

  ..."Władza wywodząca się z 'Solidarności' wyprowadziła w kajdankach legendę 'Solidarności'. Daleko zaszli" – ocenił były premier Leszek Miller w Porannej rozmowie w RMF FM, odnosząc się do zatrzymania Władysława Frasyniuka. "Policja nie musiała zakładać kajdanek Frasyniukowi, w dodatku jeszcze z tyłu (…), i z tego punktu widzenia jest fatalnie" – polityk powiedział Robertowi Mazurkowi.

 • "Karnawał Solidarności" w Gorzowie

  Wystawę "Karnawał Solidarności 1980-1981 w Gorzowie Wielkopolskim" otwarto we wtorek w Teatrze im. Juliusza Osterwy z okazji 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

 • ...17 października zainaugurowane zostały IV Dni Kultury Solidarności. Hasłem przewodnim tegorocznego cyklu wydarzeń jest "Samorządność w cywilizacji solidarności". Takim też tytułem opatrzono otwierające Dni sympozjum, zorganizowane przez Fundację Kolegium Wigierskie, Fundację Konkurs Pro Publico Bono, Komitet Obywatelski Miasta Krakowa i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Spotkanie odbyło...

 • "Powstanie przyniosło wspaniałe skutki po latach"

  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas poniedziałkowych uroczystości rocznicowych ocenił, że "powstanie warszawskie przyniosło wspaniałe skutki po latach. Stało się fundamentem naszej polskości, pokazało współczesny wymiar naszego republikanizmu".

Wideo na temat: powstanie solidarności
 • Zbigniew Bujak: Legenda „Solidarności” używana jest do walki o zdobycie i utrzymanie władzy

  „Obchody rocznicy powstania „Solidarności” to obiekt zabiegów, kto tam będzie, kto będzie przemawiał, kto komu przyłoży. To zniechęca” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM jeden z przywódców legalnej i podziemnej „Solidarności” - Zbigniew Bujak. Zdaniem gościa Kontrwywiadu „każda siła polityczna, która ma możliwości wykorzystywania legendy idei „Solidarności”, to robi”. Bujak mówi, że współczesna

Dyskusje na temat: powstanie solidarności