• Informacje na temat:

  powstanie węgierskie

Artykuły na temat: powstanie węgierskie
 • Duda: Zryw polskich robotników w 1956 roku dał impuls powstaniu węgierskiemu

  Zryw poznańskich robotników do wolności w 1956 roku dał impuls powstaniu węgierskiemu - mówił w Budapeszcie prezydent Andrzej Duda, który przybył na obchody 60. rocznicy rewolucji węgierskiej. Jak podkreślił, Polacy i Węgrzy "wielokrotnie krwią płacili za wolność".

 • Węgierski minister ostro o Junckerze: Niezdolny do kierowania KE

  Szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto oznajmił, że Jean-Claude Juncker jest niezdolny do kierowania Komisją Europejską. Ocena ta ma związek z wypowiedzią Junckera o święcie narodowym Rumunii ochodzonym z okazji przyłączenia do niej m.in. Siedmiogrodu.

 • ​Węgierska prasa komentuje wizytę Orbana w Polsce

  ...politycy wszelkimi środkami chcą uniemożliwić powstanie konkurencyjnego ośrodka siły, a ponieważ nie udaje im się ani z Węgrami, ani z Polakami, to "próbują z bardziej niepewnymi" - pisze Veczan(...) w Niemczech" - czytamy. Dziennik pisze, że choć stosunki polsko-węgierskie są tradycyjnie dobre, to Jarosław Kaczyński stał się dla Orbana szczególnie ważnym sojusznikiem, od kiedy zaostrzyły się stosunki obu...

 • ...ogólnego m.st. Budapeszt. Danielisz podkreślił także, iż na Węgrzech Powstanie Warszawskie jest dobrze znane, a dzieci uczą się o nim w szkołach. - Myślę, że jest ono takim drogowskazem, jak(...) Warszawy w okresie Powstania. A takim kolejnym świadectwem tej przyjaźni polsko-węgierskiej jest dzisiejsza uroczystość - podsumował Ołdakowski. Do przekazanych już Muzeum cymeliów niebawem ma dołączyć...

 • Prezydent Duda przybył do Budapesztu na obchody 60. rocznicy rewolucji węgierskiej

  Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę do Budapesztu, gdzie weźmie udział w obchodach 60. rocznicy rewolucji węgierskiej. Andrzej Duda spotka się także prezydentem Węgier Janoszem Aderem.

 • 60. rocznica rewolucji węgierskiej. "Niezbyt duży, ale zdecydowany naród podniósł głowę"

  Kilka tysięcy osób, głównie młodych, wzięło w sobotę wieczorem udział w marszu z pochodniami w Budapeszcie upamiętniającym wybuch 60 lat temu rewolucji węgierskiej 1956 r.

 • Węgierska prasa o wizycie Orbana w Polsce: Demonstracja sojuszu

  ...chcą uniemożliwić powstanie konkurencyjnego ośrodka siły, a ponieważ nie udaje im się ani z Węgrami, ani z Polakami, to "próbują z bardziej niepewnymi" - pisze Veczan, nawiązując do wizyty w Czechach(...) w Niemczech" - czytamy. Dziennik pisze, że choć stosunki polsko-węgierskie są tradycyjnie dobre, to Jarosław Kaczyński stał się dla Orbana szczególnie ważnym sojusznikiem, od kiedy zaostrzyły się stosunki obu...

 • 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. "Nigdy nie stanęliśmy przeciwko sobie"

  Sejm przez aklamację przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 jako Rok Solidarności Polsko-Węgierskiej. W tym roku przypada 60. rocznica Poznańskiego Czerwca i węgierskiego powstania z 1956 roku.

 • Poznań upamiętni ofiary powstania na Węgrzech

  Od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Petera Mansfelda, nastoletniego uczestnika węgierskiego zrywu, rozpoczną się w niedzielę w Poznaniu obchody 60. rocznicy powstania na Węgrzech w 1956 r. 60 lat temu w trakcie walk przeciw reżimowi komunistycznemu zginęło tam ponad 2500 osób.

 • Powstanie kolejne ogrodzenie na granicy węgiersko-serbskiej

  ...​Węgierskie władze postanowiły wybudować na wiosnę nowe ogrodzenie na granicy z Serbią z powodu ryzyka wzrostu liczby migrantów, którzy chcieliby się przedostać na teren kraju - poinformował Janos Lazar, szef kancelarii premiera Viktora Orbana.

Wideo na temat: powstanie węgierskie
 • Lodowy las na Węgrzech

  Baśniowy krajobraz na Węgrzech. Lodowy las powstał w wyniku zamarzania mgły w okolicach węgierskiej stolicy. Nie wiadomo, jak długo się utrzyma. Po tygodniu surowej zimy dziś spodziewana jest tam poprawa pogody.

Dyskusje na temat: powstanie węgierskie