• Informacje na temat:

  prado

Artykuły na temat: prado
 • Fotel zabiegowy na ruchomej platformie, hełm przemiany i plastyczne rury z "prądami literackimi" - to elementy happeningu literackiego, który w środę odbył się w centrum Białegostoku.

 • Muzyczne prądy

  Co komu w duszy gra?

 • Prado czynne będzie 7 dni w tygodniu

  Jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów świata - Prado w Madrycie - od dziś będzie czynne przez siedem dni w tygodniu, nawet w piątek wielkanocny. Dzięki temu będzie muzeum czynnym w ciągu roku przez 3 542 godziny.

 • "Papież nie ubiera się u Prady"

  "Papież nie ubiera się u Prady" - ogłosił w najnowszym numerze dziennik "L'Osservatore Romano". Watykańska gazeta zdementowała powtarzane od dawna doniesienia światowych mediów, jakoby Benedykt XVI nosił buty tej znanej włoskiej firmy.

 • Hiszpańskie Prado ma najstarszą - bo z epoki - kopię Mony Lisy

  Najstarsza znana kopia Mony Lisy znajduje się w muzeum Prado w Madrycie. Jak podało muzeum, powstała ona w pracowni samego Leonarda, w czasie gdy mistrz kończył oryginalny portret.

 • Prądy oceaniczne jak obraz Van Gogha, Zobacz niezwykły film NASA

  "Gwiaździsta noc" - jeden z najsłynniejszych obrazów Vincenta van Gogha - przedstawia gwiazdy jako wielkie białe wiry. Bardzo podobne kształty można zobaczyć na niezwykłym modelu prądów oceanicznych, który stworzyli naukowcy z NASA. Komputerowa wizualizacja do złudzenia przypomina dzieło holenderskiego malarza.

 • Obserwacja temperatury wód oceanicznych może pomóc w walce z pożarami, które w okresie suszy niszczą amazońskie lasy - sugerują amerykańscy badacze. Wykryli oni związek pomiędzy ciepłym prądem morskim El Ninio a pożarami we wschodniej Amazonii.

 • Papież nie ubiera się u Prady

  Watykańska gazeta "L'Osservatore Romano" w najnowszym numerze zdementowała powtarzane od dawna doniesienia światowych mediów, jakoby Benedykt XVI nosił buty tej włoskiej firmy.

 • Ma 71 lat i najbliższe miesiące spędzi na oceanie w kapsule

  71-letni Francuz wyruszył w podróż przez Ocean Atlantycki w kapsule zbliżonej kształtem do beczki. Według planu pokonanie trasy między Wyspami Kanaryjskimi a Karaibami zajmie mu trzy miesiące. Wyprawa ma pomóc w badaniach nad prądami morskimi.

 • ​71-letni Francuz chce pokonać Atlantyk w beczce

  71-letni Francuz wyruszył w podróż przez Ocean Atlantycki w kapsule zbliżonej kształtem do beczki. Według planu pokonanie trasy między Wyspami Kanaryjskimi a Karaibami zajmie mu trzy miesiące. Wyprawa ma pomóc w badaniach nad prądami morskimi.

Zdjęcia na temat: prado
Wideo na temat: prado
 • "Dziady" czy "helołin"? Cudze chwalicie, czy nasze wolicie?

  To ostatni dzień października. Czwartek. Jutro - Wszystkich Świętych. Dawniej, w czasach komunizmu, święto to zwano oficjalnie Dniem Zmarłych. "Święci" nie chcieli jakoś przejść przez gardło ówczesnym propagandystom ideologii ze Wschodu. Dzisiaj mamy inne dominujące prądy - wieje popkulturowy wiatr z Zachodu. Zaroiło się od podświetlanych dyni, celtyckich wiedźm, upiornych zombies i kiczowatych postaci z amerykańskich horrorów. My wolimy polskie "dziady", zwłaszcza polityczne od cudzej,...

Dyskusje na temat: prado