• Informacje na temat:

  pratchett

Artykuły na temat: pratchett
 • Nie żyje Terry Pratchett, słynny brytyjski pisarz

  Nie żyje Terry Pratchett, brytyjski pisarz fantasy i science fiction, najbardziej znany jako autor cyklu "Świat Dysku". Miał 66 lat. Jak podaje Telewizja BBC, pisarz chorował na rzadką odmianę choroby Alzheimera.

 • "Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle"

  Właśnie ukazała się książka "Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle". To historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera. Powieści zmarłego w marcu Terry'ego Pratchetta, nadal wydawane są na całym świecie, do tej pory w trzydziestu siedmiu językach. Sprzedały się w nakładzie sześćdziesięciu pięciu milionów egzemplarzy.

 • Terry Pratchett nie żyje, pisarz miał 66 lat

  Nie żyje brytyjski pisarz fantasy Terry Pratchett, twórca cyklu "Świat Dysku". Autor ponad 70 książek zmarł w wieku 66 lat na rzadką odmianę choroby Alzheimera - poinformowało w czwartek wydawnictwo, które wydawało jego powieści.

 • Pratchett w kampanii przeciwko demencji

  Pisarz Terry Pratchett zaangażował się w kampanię, która walczy o zwiększenie państwowych środków na badania nad demencją.

 • Brytyjski pisarz Terry Pratchett chory na Alzheimera proponuje powołanie trybunałów, które dawałyby ludziom nieuleczalnie chorym prawne zezwolenie na wspomagane samobójstwo. Ma na ten temat wygłosić wykład w poniedziałek wieczorem w Royal College of Physicians.

 • Andrzej Sapkowski dostanie prestiżową World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Andrzej Sapkowski odbierze World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie w październiku nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Tłumacz Pratchetta: Po jego śmierci świat stał się smutniejszy

  ..."Terry Pratchett był swego rodzaju zjawiskiem, pisarzem często niedocenianym za humorystyczną formę książek, choć były świetne literacko i poruszały poważne tematy. To wielka strata, świat stał się bardziej smutny" - mówi Piotr W. Cholewa, tłumacz zmarłego pisarza fantasy.

 • Terry Pratchett, jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy na świecie, laureat Asa EMPiK-u 2003 za powieść "Ciekawe czasy", odwiedzi Polskę na początku...

 • Nieukończone powieści Terry'ego Pratchetta zostały zniszczone walcem

  Dziesięć nieukończonych powieści zmarłego w 2015 roku Terry'ego Pratchetta - znanego brytyjskiego przedstawiciela gatunków fantasy i science fiction - zostało nieodwracalnie zniszczonych, zgodnie z wolą pisarza. Poinformował o tym na Twitterze Rob Wilkins, wykonawca testamentu Pratchetta.

Zdjęcia na temat: pratchett
Dyskusje na temat: pratchett