• Informacje na temat:

  prefektura

Artykuły na temat: prefektura
 • Sprawca, który usłyszał już między innymi zarzut zabójstwa policjantki z premedytacją, ma zostać poddany badaniom psychiatrycznym. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Według uczniów liceum, w którym pracował, nauczyciel zachowywał się od pewnego czasu bardzo dziwnie. Twierdził, że zbliża się koniec świata i że Ziemię zaatakują kosmici. Był oburzony, że prefektura odmówiła mu pozwolenia na...

 • Sprzedawali kopie wieży Eiffla. Gang rozbity

  Francuska policja rozbiła gang trudniący się sprzedażą miniaturowych kopii wieży Eiffla w miejscach turystycznych w Paryżu - poinformowała paryska prefektura. Do sprzedaży przestępcy często zatrudniali nielegalnych imigrantów.

 • Japonia: Dwa tysiące ciał znaleziono na wybrzeżach prefektury Miyagi

  ...w trudno dostępnych miejscach pod gruzami. Do wczoraj w Miyagi i pięciu innych prefekturach na północy Japonii ewakuowano około 450 tys. ludzi. Jak pisze agencja w niektórych miejscach, gdzie znaleźli...

 • Starcia przed szczytem klimatycznym. 317 zatrzymanych

  ...317 osób zatrzymała francuska policja podczas niedzielnych demonstracji obrońców środowiska w Paryżu przed konferencją klimatyczną COP21 - poinformowała w poniedziałek paryska prefektura.

 • Francja: Auto wtargnęło na pas startowy lotniska w Lyonie

  ...​Loty na międzynarodowym lotnisku w Lyonie w środkowo-wschodniej Francji zostały w poniedziałek wstrzymane po tym, jak samochód wjechał na pas startowy. Mężczyzna prowadzący pojazd został zatrzymany przez policję - podała miejscowa prefektura. Nikt nie odniósł obrażeń.

 • Rząd zakazał planowanego marszu związkowców w Paryżu

  Francuski rząd zakazał w środę organizacji planowanego na czwartek w Paryżu marszu związkowców, którzy protestują przeciwko zapowiadanym reformom prawa pracy. Paryska prefektura policji uzasadnia to postanowienie względami bezpieczeństwa.

 • Dwóch narciarzy z Hiszpanii zginęło w sobotę po zejściu lawiny we francuskiej części Pirenejów - poinformowała prefektura departamentu Pireneje Wysokie na południowym zachodzie Francji. Jeden z mężczyzn zmarł na miejscu, a drugi - w szpitalu.

 • Będzie ewakuacja części "dżungli" Calais. Sąd podtrzymał decyzję władz lokalnych

  Planowana na wtorek częściowa ewakuacja miasteczka migrantów została tego samego dnia odroczona do czasu wydania przez sąd administracyjny w Lille decyzji w sprawie legalności operacji. Prefektura poinformowała w czwartek, że nie będzie ewakuacji migrantów przy użyciu siły. "Będziemy współpracować ze stowarzyszeniami (broniącymi praw uchodźców), by nakłonić imigrantów do opuszczenia obozu...

 • Na północnym wschodzie Francji zawalił się we wtorek tunel na miejscu, gdzie w przyszłości ma powstać składowisko odpadów atomowych; jedna osoba poniosła śmierć, a druga została ranna - poinformowała prefektura w Strasburgu.

 • Zakończono ewakuację nieletnich z "dżungli" w Calais

  Ostatni nieletni ze zlikwidowanego obozowiska migrantów we francuskim Calais, zwanego "dżunglą", zostali przewiezieni w środę po południu do ośrodków rejestracyjnych w różnych częściach kraju - podała prefektura departamentu Pas-de-Calais. Ewakuacja ok. 1600 pozostających bez opieki nieletnich rozpoczęła się rano.

Zdjęcia na temat: prefektura
Wideo na temat: prefektura
 • Uszkodzony reaktor w Fukushimie - wizualizacja

  Trzęsienie ziemi, jakie 11 marca miało miejsce u wschodnich wybrzeży Japonii, wywołało falę tsunami, która zalała elektrownię jądrową w prefekturze Fukushima. Uszkodzenie systemu chłodzenia reaktorów doprowadziło do ich eksplozji i wycieku radioaktywnych substancji. Była to najpoważniejsza awaria elektrowni atomowej od czasu katastrofy w Czarnobylu w 1986 roku. Marcowy kataklizm był najsilniejszym trzęsieniem ziemi, jakie kiedykolwiek nawiedziło Japonię. Liczbę jego ofiar szacuje się na...

Dyskusje na temat: prefektura
 • Re: Prawnicy z UJ krytykują rządowe projekty reformy sądownictwa

  Ziobro to szkodnik . PiS to ruska prefektura.

 • Re: Francja. 15 rannych po uderzeniu pioruna

  Do incydentu doszło w miejscowości Azerailles, na południowy wschód od Nancy - podała prefektura w oświadczeniu. Francja to kraj incydentów.

 • Re: Francja: Śnieg paraliżuje ruch turystyczny

  w tej unii to nawet samochody mają lepsze. "Prefektura departamentu Sabaudii poinformowała, że 3,5 tys. podróżujących samochodem spędziło noc z piątku na sobotę w schroniskach" 3,5 tys. narodu w jednym samochodzie?

 • Re: Tsunami w Japonii: Nawet trzymetrowe fale

  Autorze/orko .. Tak. Z początku JMA (Japan Meteorogical Agency) wydało ostrzeżenie o możliwym tsunami o wys ~3m (chodzi otrzęsienie ziemi z wtorku), lecz później zostało ono zmienione. A powstała fala tsunami osiągnęła max wysokość ~1,4m (w Sendai, prefektura Miyagi). To tak dla jasności.

 • Re: Francja: Atak na dom spokojnej starości dla sióstr zakonnych

  "...Jedna z sióstr została zamordowana przy użyciu noża – podała prefektura ...... Zdaniem policji nie był to akt terroru." Więc co to było ???? Tak to ludziom, satanistyczne elity rządzące Światem mącą w głowach!!! Światem obecnie rządzą sataniści!!!......Allach to demon , a oni też ufają szatanowi, więc na wzajem się wspierają i przygotowują Świat na nadejście rządów antychrysta

 • Re: Francja: Atak na dom spokojnej starości dla sióstr zakonnych

  "...Jedna z sióstr została zamordowana przy użyciu noża – podała prefektura ...... Zdaniem policji nie był to akt terroru." Więc co to było ???? Tak to ludziom, satanistyczne elity rządzące Światem mącą w głowach!!! Światem obecnie rządzą sataniści!!!......Allach to demon , a oni też ufają szatanowi, więc na wzajem się wspierają i przygotowują Świat na nadejście rządów antychrysta

 • Re: Napływ migrantów z Włoch. Austria chce rozlokowania żołnierzy na granicy

  motocyklista, który otworzył ogień do grupy osób, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. – Nie wykluczamy żadnych tropów, ale na tym etapie nie ma elementów terroryzmu” – przekazała prefektura Tuluzy.

 • Re: Specsłużby: Coraz więcej islamistów w Niemczech

  motocyklista, który otworzył ogień do grupy osób, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. – Nie wykluczamy żadnych tropów, ale na tym etapie nie ma elementów terroryzmu” – przekazała prefektura Tuluzy.

 • Re: Watykan: 150 tys. ludzi na spotkaniu z papieżem

  Co się stało z „efektem Franciszka”? Liczba wiernych na jego audiencjach spadła w ciągu dwóch lat o niemal 68 proc. opublikowano: 5 stycznia 2016 · aktualizacja: 5 stycznia 2016 Fot. PAP/epa wPolityce.pl Fot. PAP/epa Wykop 109 Kilka dni temu Prefektura Domu Papieskiego opublikowała dane dotyczące frekwencji pielgrzymów na publicznych wystąpieniach Franciszka w 2015 roku. Warto je zestawić