• Informacje na temat:

  prl

Artykuły na temat: prl
 • Emerytalne rozliczenie PRL

  ...przykładał rękę do utrwalania komunistycznego reżimu w epoce PRL, winien być napiętnowany i ukarany. Jeżeli godził się bowiem służyć w formacjach, które za cel stawiały sobie zniewalanie rodaków, to...

 • "Rzeczpospolita": PRL trwa w prawie

  ...może być osoba skazana za zbrodnie przeciwko podstawowym interesom politycznym i gospodarczym PRL". Choć mija 28 lat od upadku komunizmu, takie przepisy wciąż znajdują się w obowiązującym prawie(...) rolne "stanowią trwały i równoprawny element społeczno-gospodarczego ustroju PRL". Ustaw z podobnymi naleciałościami jest aż pięć - wynika z wyliczeń Stowarzyszenia NaprawMy.

 • "Die Welt": Nieprzepracowany spadek po PRL

  Polsce brakuje krytycznego spojrzenia na epokę PRL-u - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt".

 • Konstytucja PRL została uchwalona 22 lipca 1952 r. Jej pierwowzorem była konstytucja ZSRR z 1936 r.

 • Szwajcarska gazeta o Polsce: PiS czerpie z PRL

  Dziennik "Neue Züricher Zeitung" dopatruje się podobieństw pomiędzy PRL a Polską PiS. Prawica w Polsce zwalcza komunistyczną przeszłość, ale korzysta z jej struktur myślowych – czytamy.

 • "Nasz Dziennik": Prezydent odbierze ordery z czasów PRL

  W Kancelarii Prezydenta ruszyły prace dotyczące niegodnego nadawania orderów i odznaczeń w okresie PRL - informuje czwartkowy "Nasz Dziennik".

 • "Rz": Przegląd kadr w dyplomacji. "Skansen PRL"

  W Ministerstwie Spraw Zagranicznych i polskich placówkach dyplomatycznych zostanie przeprowadzony przegląd kadr – podaje "Rzeczpospolita". Pracę stracą osoby, które przed 31 lipca 1990 roku miały "cokolwiek wspólnego" ze służbami bezpieczeństwa PRL.

 • Opozycjoniści z czasów PRL: Polska musi zreformować sądy

  Polska musi zreformować sądy, by zapewnić prawidłowy rozwój społeczny i gospodarczy, wolny od obciążeń związanych z brakiem rozliczeń z komunizmem - podkreśla grupa opozycjonistów z czasów PRL w przekazanym PAP liście otwartym.

 • Wszystkie kluby i koła poparły podczas sejmowej debaty projekt nowelizacji, przyznający 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Świadczenie ma być przyznawane bezterminowo, bez względu na dochód.

 • ​Opozycjoniści z czasów PRL uhonorowani odznaczeniami państwowymi

  Krzyże Wolności i Solidarności odebrali we wtorek w Rzeszowie działacze opozycji z czasów PRL z Polski południowo-wschodniej - poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Wśród odznaczonych znalazł się m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Zdjęcia na temat: prl
Wideo na temat: prl
 • Stanisław Kania, były I sekretarz KC PZPR został uniewinniony. Sąd umorzył sprawę b. członkini Rady Państwa PRL Eugenii Kempary z powodu przedawnienia karalności, ale przy uznaniu jej winy.

 • Romaszewska: Nikt mnie nie przekona, że tyran będzie rządził wiecznie

  "Kiedy stan wojenny się skończył, zniewolenie trochę osłabło, ale wciąż było. Za to opór społeczny wygasł. Lata 80. były bardzo ciężkie - nie było widać końca PRL-u, ale było widać koniec oporu. Od kiedy jednak w 1989 roku komunizm nagle upadł, nikt mnie nie przekona, że jakikolwiek tyran czy dyktator będzie rządził wiecznie" - mówi Agnieszka Romaszewska

Dyskusje na temat: prl
 • Re: Czy płacisz abonament RTV?

  Powiem krótko, abonament w dzisiejszych czasach nie ma żadnego uzasadnienia i jest bezprawnym haraczem , dlaczego ? Nasuwa się zasadnicze pytanie, dlaczego ktoś ma płacić za coś z czego nie korzysta ? W czasach PRL, gdy istniały tylko 2 programy, można było na siłę jeszcze argumentować, że ktoś mają TV, odbiera polskie stacje i korzysta z infrastruktury TV,. Na siłę, ponieważ i wtenczas mógł ktoś

 • Re: Jaki na prawdę był PRL

  BYŁO GOOD.NIE BYŁO GŁODNYCH DZIECI,BIEDY NA WSI.PRACA BYŁA,LUDZIE W STOSUNKU DO SIEBIE SERDECZNIEJSI,KOŚCIÓL ZUPELNIE INNY,KSIĘZA MNIEJ PAZERNI.JEDEN PRACUJACY BYŁ W STANIE WYZYWIĆ CZTEROOSOBOWA RODZINĘ,OPLATY NIZSZE.

 • Re: Dymisja papieźa - Niemca Ratzingera.

  A jakie znaczenie ma narodowość ? Pojedyncza osoba nie odpowiada za grzechy rządzących ! Czy bierzesz odpowiedzialność za zbrodnie UB we wczesnym PRL ? Zaklinasz rzeczywistość ? Strata twojej energii ! Miłego dnia :)

 • Re: "Nasz Dziennik": Prezydent odbierze ordery z czasów PRL

  Odebrać wszystkie tytuły naukowe, wykształcenia, mieszkania i wszystko inne osiągnięte w PRL a najlepiej wszystkich urodzonych w PRL rozstrzelać poza tymi którzy popierają jedynie jedną słuszną linię polityczna czyli pisiorowska..

 • Re: PALIKOT: chce obowiązkowych badań księży rozdających komunię

  OK ,jak badamy to wszystko członków i posłów Ruchu Palikota Również ,tylko że Posłowie powinni być badaniu w IPN pod kątem współpracy z dawnym reżimem rządzącym w PRL. Czyli tzw. dekomunizacja i dezubekizacja członków .To nie może działać w jedną stronę.

 • Re: Szwajcarska gazeta o Polsce: PiS czerpie z PRL

  PiS, to PRL lat 50-tych, z propagandą i "mediami" reżimowymi, z kołchoźnikiem w każdym domu.

 • Kama 48

  i niedouczone zostało "samo z sobą", bez żadnej ochrony prawnej! Bałem się w tamtym czasie, który "Solidarność-prawica", nazywają bandycką organizacją PRL-u , nie było dobrze! Mimo to nie pamiętam aby PRL-PZPR, byłem bezpartyjny, w taki jawny sposób doprowadzało do zbiorowego wyniszczania Polaków i zbiorowej eutanazji Narodu polskiego, jak robił to bolek, „kochanej mordzie” nic nie brakowało