• Informacje na temat:

  prl

Artykuły na temat: prl
 • Emerytalne rozliczenie PRL

  ...przykładał rękę do utrwalania komunistycznego reżimu w epoce PRL, winien być napiętnowany i ukarany. Jeżeli godził się bowiem służyć w formacjach, które za cel stawiały sobie zniewalanie rodaków, to...

 • "Rzeczpospolita": PRL trwa w prawie

  ...może być osoba skazana za zbrodnie przeciwko podstawowym interesom politycznym i gospodarczym PRL". Choć mija 28 lat od upadku komunizmu, takie przepisy wciąż znajdują się w obowiązującym prawie(...) rolne "stanowią trwały i równoprawny element społeczno-gospodarczego ustroju PRL". Ustaw z podobnymi naleciałościami jest aż pięć - wynika z wyliczeń Stowarzyszenia NaprawMy.

 • "Die Welt": Nieprzepracowany spadek po PRL

  Polsce brakuje krytycznego spojrzenia na epokę PRL-u - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt".

 • Konstytucja PRL została uchwalona 22 lipca 1952 r. Jej pierwowzorem była konstytucja ZSRR z 1936 r.

 • "Nasz Dziennik": Prezydent odbierze ordery z czasów PRL

  W Kancelarii Prezydenta ruszyły prace dotyczące niegodnego nadawania orderów i odznaczeń w okresie PRL - informuje czwartkowy "Nasz Dziennik".

 • "Rz": Przegląd kadr w dyplomacji. "Skansen PRL"

  W Ministerstwie Spraw Zagranicznych i polskich placówkach dyplomatycznych zostanie przeprowadzony przegląd kadr – podaje "Rzeczpospolita". Pracę stracą osoby, które przed 31 lipca 1990 roku miały "cokolwiek wspólnego" ze służbami bezpieczeństwa PRL.

 • Wszystkie kluby i koła poparły podczas sejmowej debaty projekt nowelizacji, przyznający 400 zł miesięcznie działaczom opozycji antykomunistycznej i osobom represjonowanym w okresie PRL. Świadczenie ma być przyznawane bezterminowo, bez względu na dochód.

 • ​Opozycjoniści z czasów PRL uhonorowani odznaczeniami państwowymi

  Krzyże Wolności i Solidarności odebrali we wtorek w Rzeszowie działacze opozycji z czasów PRL z Polski południowo-wschodniej - poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Wśród odznaczonych znalazł się m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

 • Lump. "Kingsize" z PRL-u

  Dzięki Lumpowi ulice Lodzi zapełniły się przeskalowanymi przedmiotami związanymi z czasami PRL-u. Ogromne słupy plakatowe zamieniły się w pralki, syfony i kawiarki. Przedstawiamy pierwszego artystę, który - w ramach projektu UNIQA Art Łódź - wrzucił do przestrzeni miejskiej ciekawe wytwory swojej wyobraźni.

 • Sekrety elit PRL

  Rzeczywistość PRL-owskiej Polski wcale nie była tak przerażająco szara i wyprana ze smaku, jak zwykło się sądzić. Wielkie namiętności, pikantne zdrady i rodzinne dramaty często rozpruwały garnitury partyjnych bonzów.

Zdjęcia na temat: prl
Wideo na temat: prl
 • Stanisław Kania, były I sekretarz KC PZPR został uniewinniony. Sąd umorzył sprawę b. członkini Rady Państwa PRL Eugenii Kempary z powodu przedawnienia karalności, ale przy uznaniu jej winy.

 • Romaszewska: Nikt mnie nie przekona, że tyran będzie rządził wiecznie

  "Kiedy stan wojenny się skończył, zniewolenie trochę osłabło, ale wciąż było. Za to opór społeczny wygasł. Lata 80. były bardzo ciężkie - nie było widać końca PRL-u, ale było widać koniec oporu. Od kiedy jednak w 1989 roku komunizm nagle upadł, nikt mnie nie przekona, że jakikolwiek tyran czy dyktator będzie rządził wiecznie" - mówi Agnieszka Romaszewska

Dyskusje na temat: prl