• Informacje na temat:

  proces

Artykuły na temat: proces
 • Proces Kajetana P. niejawny

  Rozpoczął się proces Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo Katarzyny J., tłumaczki j. włoskiego. W poniedziałek sąd odczytał akt oskarżenia w tej sprawie; uwzględnił także wniosek o wyłączenie jawności. W trakcie rozprawy zastosowano nadzwyczajne środki ostrożności.

 • Proces zamachowca ze Sztokholmu

  Przed sądem w Sztokholmie rozpoczął się we wtorek proces Uzbeka Rachmata Akiłowa, który 7 kwietnia 2017 roku wjechał skradzioną ciężarówką w tłum w stolicy Szwecji, zabijając pięć osób i raniąc 14. Oskarżonemu o terroryzm grozi dożywocie.

 • Proces Billa Cosby'ego unieważniony

  Bez rozstrzygnięcia zakończył się proces amerykańskiego komika, aktora i producenta Billa Cosby'ego, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Po sześciu dniach obrad dwunastoosobowa ława przysięgłych nie była w stanie uzgodnić wspólnego werdyktu. Proces prawdopodobnie odbędzie się ponownie.

 • Szwecja: Proces o zabójstwo honorowe

  W Sztokholmie rusza proces przeciwko pięciu osobom podejrzanym o uprowadzenie i zabójstwo 23-letniego Ramina Sherzaja. Afgańczyk miał zhańbić rodzinę kobiety, z którą miał romans.

 • Jedną z interpretacji "Procesu" jest interpretacja egzystencjalna, według której Józef K. jest jednostką słabą, skazaną na niepowodzenie. Treścią powieści...

 • Proces islamskich terrorystów we Francji

  Islamscy terroryści, którzy należeli do rozbudowanej siatki dżihadystów stanęli przed sądem w Paryżu. To największa tego typu sprawa we Francji. Proces ma potrwać prawie dwa miesiące.

 • Pomorskie: Ruszył proces nauczyciela z Wenezueli

  Proces 62-letniego nauczyciela, obywatela Wenezueli, oskarżonego o molestowanie pięciu swoich uczennic, rozpoczął się we wtorek przed Sądem Rejonowym w Sopocie. Dziewczynki miały 7 i 8 lat. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

 • Ruszył proces w sprawie ataku pizzą

  Proces w sprawie uderzenia przechodnia kawałkiem pizzy ruszył przed Sądem Rejonowym w Gryfinie w Zachodniopomorskiem. Do incydentu doszło podczas zeszłorocznej gryfińskiej manifestacji "Łańcuch światła". Pizzę na twarzy przechodnia miał rozsmarować radny powiatowy.

 • Turcja: Kontrowersyjny proces dziennikarzy wznowiony

  Budzący kontrowersje proces znanych tureckich dziennikarzy, oskarżonych o inspirowanie udaremnionego przez władze zamachu stanu z lipca 2016 roku, został w poniedziałek wznowiony w Stambule. Wyrok zapadnie najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.

 • Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku ruszył w czwartek proces katolickiego duchownego oskarżonego o trzykrotne zgwałcenie małoletniej w wieku poniżej 15 lat. Sprawa odbywa się z wyłączeniem jawności ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonej.

Zdjęcia na temat: proces
Wideo na temat: proces
 • Marek Markiewicz: Proces był dobrze prowadzony

 • Trawa na Narodowym ułożona

  Murawę Stadionu Narodowego pokryła trawa. Proces układania przeprowadzono w ekspresowym czasie tygodnia. Teraz trzeba poczekać czy trawa się przyjmie.

 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między

Dyskusje na temat: proces
 • Re: 10 KWIETNIA dniem wolnym od pracy?

  Powinniśmy podjąć i rozpocząć proces BEATYFIKACJI ŚWIĘTEJ RODZINY. Proces Beatyfikacyjny rozpoczynamy już teraz i zbieramy podpisy. Polacy Co Wy Nato Czy beatyfikacja powinna objąć takze żyjących jej członków?

 • Re: Specjalne oświadczenie burmistrza Jersey City

  Pokrętne wypowiedzi ,najlepiej wyprostuje amerykański proces o zniesławienie i obrazę marszałka polskiego senatu. Ten proces powinien się bezwzględnie odbyć i osobiste zdanie pana Karczewskiego na ten temat nie powinno mieć znaczenia.

 • Re: Co kryją mury Watykanu?

  Przede wszystkim mnóstwo tajemnic, których nie poznamy nigdy, ale Benedykt XVI chociaż próbował coś zmienić i co istotne zawiesił proces kanonizacyjny Piusa XII któreg postać wciąż budzi wiele kontrowersji Współczuję mu teraz po abdykacji, pewnie będzie siedział w zamknięciu, ukryty przed wszystkimi... Ale mimo wszytsko nie powinien rezygnować, to nei był jego wakat tylko misja... tak

 • Re: Ostrzegali przed islamizacją Niemiec. Marsz na ulicach Berlina

  Ciekawe co mysli Merkel, tak w glebii "duszy", gdy widzi do czego doprowadzila w Niemczech. Moze czuje ogromna satysfakcje, a moze dreczy ja sumienie, ale juz nie ma drogi powrotu, a moze martwi sie, ze robi sie coraz starsza, a proces nieszczenia narodu niemieckiego idzie zbyt wolno...

 • Re: Pozew przeciwko panu Michnikowi

  Pozew przeciwko Michniakowi jest jak najbardziej zasadny, ale aby doprowadzić do procesu to długa droga, jednak nawet kiedy proces by się rozpoczął to sędziowie pod dowolnym pozorem nie pozwolą by skrzywdzić takiego politycznego tuza III RP. Zauważcie jaki był finał procesu Jana Kobylańskiego przeciw Sikierskiemu. Sędziwie wydali jawnie niesprawiedliwy wyrok, który stygmatyzuje Pana Jana

 • Re: Szef MSZ wyraził gotowość strony polskiej do dalszego dialogu z Izraelem

  proces oswiecimski https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwszy_proces_o%C5%9Bwi%C4%99cimski

 • Re: Przywrócenie kary śmierci

  Polskie prawo jest niedopracowane i nie dla ludzi. Jestem w 100% za przywróceniem kary śmierci dla lludzi takich jak: Pedofile - polski rząd chce ich leczyć, otwarli 3 ośrodki lecznicze.ma być otwartych kolejnych 6 Żal, tego nie da się leczyć. Gwałcicieli, seryjnych morderców i im pochodnych. Jeżeli proces sądowy udowodni i przedstawi dowody ze oskarżony jest winny i dowody nie są podważalne

 • Re: "Polski obóz koncentracyjny" w nowojorskiej gazecie

  wytoczyć proces - 100 mld USD odszkodowania - to się tym lewakom odechce !

 • Re: Psy doczekały się zmian. Czy aby na pewno?

  Mieszkam na wsi mam działkę 44 arów,nie mam kasy aby ją ogrodzić,ale chciałbym się zapytać,czy wałęsające się psy i koty, to jest zgodne z prawem. Nic mi nie chce rosnąć,wystarczy aby jeden pies lub kot obsikał roślinę,wszystkie psy i koty potem ten proces powtarzają,mam 4 letnie dziecko,wyjść nie można bo tak mam zasrane podwórko przez psy i koty. Byłem u weterynarza bo myślałem,że w tych psich

 • Re: ​ZNP: Strajkowało 40 proc. szkół i przedszkoli

  Taki kraj jak został Nauczony i wychowany bo to jest proces