• Informacje na temat:

  proces szesnastu

Artykuły na temat: proces szesnastu
 • Dokładnie 70 lat temu w Moskwie rozpoczął się proces przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, których oskarżono o działania przeciwko Związkowi Sowieckiemu oraz współpracę z Niemcami. Trzech spośród skazanych, w tym ostatni dowódca AK gen. Leopold Okulicki, zmarło w sowieckich więzieniach.

 • W Krakowie odsłonięto w czwartek tablicę upamiętniającą członków PSL oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, skazanych w pokazowym procesie krakowskim.

 • ..., Chaciński i Urbański na 4 miesiące. Michałowski, Kobylański i Stemler-Dąbski zostali uniewinnieni. Trzech spośród skazanych w tzw. "procesie szesnastu" zakończyło życie w sowieckich więzieniach. Gen(...)Trzech spośród skazanych w procesie zmarło w sowieckich więzieniach: ostatni dowódca AK gen. Leopold Okulicki "Niedźwiadek", wicepremier i delegat Rządu na Kraj Jan Stanisław Jankowski oraz Stanisław...

 • Jak zginęli polscy przywódcy?

  Rosja ukrywa dokumenty dotyczące tzw. moskiewskiego procesu szesnastu - twierdzi "Nasz Dziennik".

 • Upijali je, a później gwałcili. Jest wyrok ws. gangu gwałcicieli

  Szesnastu mężczyzn, członków gangu z Huddersfield, zostało w piątek skazanych na łączną karę ponad 200 lat więzienia w serii procesów dotyczących gwałtów i molestowania seksualnego 15 dziewczynek.

 • Wielka Brytania: Sprawa gangu gwałcicieli z Huddersfield. Decyzja sądu

  Szesnastu mężczyzn, członków gangu z Huddersfield, zostało w piątek skazanych na łączną karę ponad 200 lat więzienia w serii procesów dotyczących gwałtów i molestowania seksualnego 15 dziewczynek.

 • Henryk N. znany bardziej jako "Dziad" poddany zostanie szczegółowym badaniom lekarskim - zdecydował dziś Białostocki Sąd Okręgowy, przed którym toczy się głośny już proces przeciwko domniemanemu szefowi wołomińskiej mafii szesnastu innym osobom.

 • Rosja: Znicze zapłonęły na polskich grobach

  W polskich miejscach pamięci narodowej w Rosji, w tym na cmentarzu wojennym w Katyniu w dniu Wszystkich Świętych, polscy dyplomaci złożyli kwiaty i zapalili znicze. Upamiętniono też skazanych w procesie szesnastu i ofiary stalinowskiego terroru.

 • Falstart procesu gangu „kantorowców”

  Nie rozpoczął się proces gangu „kantorowców”, jednej z największych grup przestępczych w Krakowie. Prokuraturze nie udało się odczytać aktu oskarżenia, bo jeden z oskarżonych twierdził, że źle się czuje. Posiedzenie odroczono do czwartku.

 • 16 dyrektorów szpitali z zarzutami

  Do poznańskiego sądu wpłynął akt oskarżenia wobec dyrektorów szesnastu szpitali z województwa śląskiego. Prokuratura twierdzi, że wzięli w sumie 3 miliony złotych łapówek za ustawianie przetargów na zakup sprzętu medycznego.

Dyskusje na temat: proces szesnastu