• Informacje na temat:

  proces toruński

Artykuły na temat: proces toruński
 • Dokumenty, portrety i przedmioty użytkowe znajdą się na wystawie "Patrycjat toruński w czasach Mikołaja Kopernika", która w piątek zostanie otwarta w Toruniu. Ekspozycję przygotowano w Domu Kopernika.

 • Toruńska Noc Naukowców

  ..., Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK oraz Politechniki Białostockiej, obejrzeć niebo z toruńskim Planetarium (będzie można również zdobyć wejściówki na seanse), a także wziąć udział w eksperymencie(...) Wydziału Chemii zaprezentują liczne pokazy chemiczne i proces produkcji szkła, a współpracująca z Wydziałem Matematyki i Informatyki fundacja Fabryka Talentów pokaże jak zbudować działającego robota...

 • Zgwałcił i zabił mężczyznę. Zarzuty tak drastyczne, że proces był niejawny

  ..., zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Oskarżony w nocy z 11 na 12 sierpnia 2016 r. zgwałcił i zamordował na toruńskich Wrzosach mężczyznę. Zmasakrowane ciało znaleziono w lesie. Zgon(...) drastyczność zarzuconych oskarżonemu czynów proces toczył się z wyłączeniem jawności, niejawne dla publiczności było ustne uzasadnienie wyroku. Sąd jedynie przedstawił informację, na czym opierał się przy...

 • Do prokuratury trafi zawiadomienie w związku z zerwaniem umowy ws. geotermii toruńskiej

  Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę NFOŚiGW zapowiedział w poniedziałek szef MŚ Jan Szyszko. Chodzi o odszkodowanie, jakie Fundusz musiał wypłacić za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej w 2008 r. Według szefa resortu zawiadomienie ma trafić do prokuratury w ciągu najbliższych godzin.

 • Andrzej J. i Wiktor K. w 2005 roku wydali zgodę na przekształcenie użytkowania wieczystego kilku nieruchomości w pełną własność. Decyzja dotyczyła działek użytkowanych przez jedną z prywatnych toruńskich firm. Wkrótce okazało się, że teren jednej z parcel leży na szlaku planowanej drogi dojazdowej do budowanego właśnie mostu drogowego przez Wisłę. Decyzja urzędników sprawiła, że trzeba będzie...

 • Szef i kadrowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu stanęli w środę przed sądem oskarżeni o wystawianie fikcyjnych umów na szkolenia dla ratowników. Proceder miał trwać pięć lat.

 • Toruńskie pierniki w Jerozolimie

  W Jerozolimie Kujawsko-Pomorskie reprezentują hafciarka z Kruszwicy Henryka Derezińska, rzeźbiarz ludowy Zygmunt Kędzierski z Przymusowa pod Tucholą, ekipa toruńskiego Muzeum Okręgowego wypiekająca pierniki według tradycyjnych receptur, a także kapela Pałuki z Kcyni. Na regionalnym stoisku rozdawane są między innym toruńskie pierniki z certyfikatem koszerności. W pierwszym dniu targów stoisko...

 • Prawomocną wygraną Wacława Kuropatwy, działacza opozycji w latach 80., zakończył się w czwartek jego trzeci proces z byłym funkcjonariuszem toruńskiej Służby Bezpieczeństwa. Wszystkie sprawy wytaczał dawny funkcjonariusz, który czuł się zniesławiany przez Kuropatwę.

 • Toruń: Ruszył proces 20-latka oskarżonego o zabójstwo w Wielkanoc 2017 r.

  W toruńskim sądzie okręgowym ruszył w środę proces 20-letniego Miłosza P. oskarżonego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa na Starówce w Poniedziałek Wielkanocny w 2017 roku. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

 • Proces byłego prokuratora

  W Inowrocławiu rozpoczął się proces Jacka T., oskarżonego m.in. za tuszowanie sprawy pijanego kierowcy, gdy był zastępcą prokuratora rejonowego w Toruniu jesienią 2001 roku. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Zdjęcia na temat: proces toruński
Wideo na temat: proces toruński
Dyskusje na temat: proces toruński