• Informacje na temat:

  program brukselski

Artykuły na temat: program brukselski
 • Beata Szydło: Jestem odporna na brukselskie szantaże

  ...przyjmowanych uchodźców w ramach unijnego programu relokacji. Procedury o naruszenie unijnego prawa mogą w ostateczności skończyć się złożeniem przez KE skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE, który może nałożyć kary na państwo niewdrażające prawa czy decyzji UE. Program relokacji uchodźców We wrześniu 2015 r. kraje UE zobowiązały się do przejęcia od Grecji i Włoch w ciągu dwóch lat co najmniej 98 tysięcy...

 • Bosak: Łączy nas bojowe nastawienie do brukselskich elit. Długi: Więcej władzy dla PE

  ..."Konfederacja powstała o to, żeby Polacy o poglądach krytycznych wobec tego, w jaką stronę idzie Unia Europejska, mieli swoją reprezentację w Parlamencie Europejskim. (...) To co nas łączy, to bojowe nastawienie względem do brukselskich elit, które uważamy za ciągnące Europę w złym kierunku” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Krzysztof Bosak, kandydat do europarlamentu z listy...

 • Orban zaprezentował program Fideszu przed wyborami do PE

  Siedmiopunktowy projekt walki z imigracją przedstawił w piątek premier Węgier i szef konserwatywnej partii rządzącej Fidesz Viktor Orban, prezentując program swej formacji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 • Wielkie czytanie w Brukseli. W programie jest też polska literatura

  ...„Brussels reads aloud” - Bruksela czyta na głos. Do 30 listopada w brukselskich bibliotekach można posłuchać książek czytanych w różnych językach świata: po chińsku, po arabsku, po japońsku, turecku i po polsku. W niderlandzkojęzycznej bibliotece w dzielnicy Jette czytana jest po polsku i po flamandzku książka Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. To opowieść z perspektywy dziecka o Januszu...

 • W Brukseli Polacy biorą sprawy w swoje ręce. Z jakimi programami kandydują w wyborach?

  Polacy biorą sprawy w swoje ręce w Brukseli. Kilkunastu naszych rodaków kandyduje w regionie stołecznym w lokalnych wyborach. Przeważnie jednak ich programy wyborcze nie są skierowane do Polaków mieszkających w Brukseli.

 • Co najmniej kilkanaście dużych koncertów i recitali w wykonaniu najwybitniejszych pianistów, a także seminaria, wystawy i wieczory muzyczne złożą się na program Roku Chopinowskiego w Belgii. W 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina polska strona chce przypomnieć, że był on polskim kompozytorem, i promować Polskę.

 • Współrządząca w Niemczech bawarska CSU przyjęła program na wybory do Parlamentu Europejskiego. Zarząd konserwatywnej partii poparł zasadniczo integrację europejską, krytykuje jednak KE i domaga się wprowadzenia w Niemczech instytucji referendum.

 • Premier zakazał informować prezydenta o programie szczytu

  Według szefa Kancelarii Prezydenta Piotra Kownackiego, premier zakazał informować prezydenta o programie brukselskiego szczytu UE; informacje w tej sprawie Lech Kaczyński otrzymuje od francuskiej prezydencji.

 • ​"Politico": Zabójstwo Adamowicza uwidoczniło podziały w Polsce

  ..."Zabójstwo gdańskiego prezydenta Pawła Adamowicza uwidoczniło polaryzację w Polsce. Zwolennicy rządu i jego przeciwnicy żyją w odseparowanych od siebie światach" - pisze we wtorek brukselski portal Politico.

 • Zamieszanie z wizytą eurodeputowanych w Polsce. Misja jednak dojdzie do skutku

  Misja eurodeputowanych w Polsce, która miała badać praworządność, jednak dojdzie do skutku w planowanym terminie 19-21 września - powiedział brukselskiej korespondentce RMF FM Claude Moraes, szef komisji do spraw wolności obywatelskich. Ostateczny program powstanie w najbliższych godzinach.

Dyskusje na temat: program brukselski