• Informacje na temat:

  proroctwo

Artykuły na temat: proroctwo
 • Proroctwo Witkacego

  Na początku XX wieku Stanisław Ignacy Witkiewicz, artysta, którego trudno posądzać o jakikolwiek oportunizm, prorokował upadek sztuki. Mówił, że niebawem w galeriach artyści prezentować będą własne ekskrementy, a sztuka znajdzie się w służbie ideologii.

 • Nazywano ją "Nostradamusem z Bałkanów". Dwa proroctwa Baby Wangi na 2018 rok

  ​Przewidziała ataki terrorystyczne na World Trade Center oraz trzęsienie ziemi i tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. Baba Wanga od lat budzi zainteresowanie ludzi na całym świecie. Jak przypomina "Daily Mail", niewidoma wieszczka z Bułgarii na 2018 roku przewidziała dwa istotne wydarzenia.

 • Ujawniono proroctwo Josepha Ratzingera sprzed ponad 40 lat

  Po poważnym kryzysie, który ograniczy drastycznie liczbę wiernych i jego wpływy, Kościół katolicki odrodzi się jako niewielka, ale bardziej uduchowiona wspólnota. Proroctwo Josepha Ratzingera, późniejszego Benedykta XVI, przypomniał "Vatican Insider", prestiżowy portal, związany z turyńskim dziennikiem "La Stampa".

 • Zamachy w Paryżu: "Spełniły się najgorsze z proroctw"

  ​Włoska prasa nazywa serię zamachów w Paryżu "atakiem na serce Europy". "Wojna w Paryżu"- takie nagłówki widnieją w gazetach, które podkreślają, że to 11 września na Starym Kontynencie i "dżihad codziennego życia".

 • Spełnia się "proroctwo" izraelskiego ministra? Gaz na ulicach Teheranu

  BBC informuje, że irańska policja starła się z protestującymi w stolicy kraju, Teheranie. Użyto gazu łzawiącego.

 • Złowróżbne proroctwa na początek roku

  Najgłośniejsze przepowiednie mówią, że światu zostały niecałe 3 lata istnienia. Koniec ma nastąpić w grudniu 2012 roku. Dla uspokojenia dodajmy, że takich dat w naszej historii było już wiele i cały czas przybywa nowych.

 • Kryzys spełnieniem proroctwa kard. Ratzingera

  Obecny kryzys finansowy na świecie jest spełnieniem "proroctwa" kardynała Josepha Ratzinger z 1986 roku - powiedział minister finansów Włoch Giulio Tremonti.

 • Polska wejdzie do strefy euro z Sikorskim na czele. Proroctwa historyka

  Za 10 lat strefa euro nadal będzie istniała, a nawet się powiększy, natomiast rozpadnie się obecna Unia Europejska, by odrodzić się w innym składzie i pod inna nazwą - przewiduje znany brytyjski historyk z Uniwersytetu Harvarda Niall Ferguson.

 • Czy wydarzyło się coś niemożliwego?

  Wszystkie proroctwa, bez żadnego wyjątku, wypełniają się idealnie w osobie i życiu Jezusa. Tylko w Nim, w nikim innym. W jaki sposób można przewidzieć wydarzenia, które będą miały miejsce za kilka wieków? Jak to możliwe, że wszystkie te proroctwa wypełniły się w jednej osobie?

 • Towarzysz Lenin mawiał: "kapitaliści sami sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy". Proroctwo nie do końca się spełniło: kapitalizm, którego ostateczną śmierć ogłaszał Lenin sto lat temu, wciąż żyje i ma się nieźle, a ZSSR wręcz przeciwnie. Ale to nie dlatego, żeby towarzysz Lenin mylił się co do głupoty Zachodu - nic podobnego, zachodnie elity naprawdę robiły przez wiele dziesięcioleci...

Wideo na temat: proroctwo
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Prorok

  Okazuje się, że Tomasz Olbratowski przewidział aferę z dachem Stadionu Narodowego już rok temu! W kontekście tego proroctwa można wyciągnąć pewne wnioski. Jakie? Zobacz najnowszy odcinek felietonu.