• Informacje na temat:

  protekcjonizm

Artykuły na temat: protekcjonizm
 • Beata Szydło po szczycie UE: Polska będzie sprzeciwiać się protekcjonizmowi

  ...te, które dziś podważają wspólny rynek i proponują protekcjonizm. Podkreśliłam, że Polska zdecydowanie będzie sprzeciwiać się działaniom protekcjonistycznym i zachęciłam KE do tego, aby bardziej(...). Według jej relacji, rozmowa z Macronem koncentrowała się na tematyce związanej ze wspólnym, unijnym rynkiem, na kwestiach dotyczących protekcjonizmu, na rynku pracy. "Rozmawialiśmy o dyrektywie...

 • Szczyt G20: Bez porozumienia ws. przeciwdziałania protekcjonizmowi

  ...​Szefowie resortów finansów i banków centralnych państw G20 nie zdołali uzgodnić wspólnego stanowiska w sprawie przeciwstawiania się protekcjonizmowi w handlu. Agencja dpa pisze, że uzgodnienie wspólnej linii w polityce handlowej uniemożliwił sprzeciw USA.

 • Topolanek oskarża Sarkozy'ego o protekcjonizm gospodarczy

  Premier sprawujących przewodnictwo w UE Czech Mirek Topolanek oskarżył prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego o protekcjonizm gospodarczy, jakiemu dał wyraz w swym czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym.

 • Szczyt UE zdominuje spór o protekcjonizm?

  W niedzielę odbędzie się kolejny szczyt przywódców państw UE, zwołany, by szukać wspólnej odpowiedzi na trwający od jesieni kryzys finansowo-gospodarczy. Niewykluczone, że górę wezmą narodowe ambicje, a szczyt zdominuje spór o protekcjonizm.

 • UE chce uniknąć protekcjonizmu

  Przewodniczący parlamentów UE oświadczyli w deklaracji na zakończonej konferencji w Paryżu, że chcą unikania przez państwa Unii protekcjonizmu gospodarczego, domagając się europejskiej solidarności w obliczu kryzysu - powiedział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 • Według wstępnej wersji raportu ze spotkania G7, które rozpoczęło się w piątek w Rzymie, szczyt zdominował niepokój o wzrost protekcjonizmu - podała agencja Reuters, które dotarła do kopii dokumentu.

 • Obama zapewnia, że nie będzie protekcjonizmu

  ...jakichkolwiek sygnałów protekcjonizmu". "Musimy wykazać przywództwo w przekonaniu, że handel jest w ostatecznym rozrachunku korzystny dla wszystkich krajów" - dodał. Kanada, która jest największym...

 • Merkel krytykuje Trumpa: Ogromny błąd

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zarzuciła w Bundestagu w czwartek, na tydzień przed szczytem G20 w Hamburgu, prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi izolacjonizm i protekcjonizm. Zapowiedziała, że jej celem są wolne rynki i wielonarodowy system handlu.

 • Putin o "ryzyku powstania niekontrolowanego wyścigu zbrojeń"

  Władimir Putin powiedział w piątek w Buenos Aires, gdzie rozpoczął się szczyt G20, że wycofanie się USA z traktatu INF może doprowadzić do nowego wyścigu zbrojeń. Rosyjski prezydent krytykuje także "jednostronne sankcje" i protekcjonizm handlowy.

 • Merkel: Na świecie jest obecnie zbyt wiele narodowych egoizmów

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w środę kraje UE do ściślejszej współpracy w dziedzinie polityki zagranicznej, potrzebnej w obliczu toczących się konfliktów globalnych i zbliżającego się brexitu, oraz zaapelowała o odrzucenie izolacjonizmu i protekcjonizmu.

Dyskusje na temat: protekcjonizm