• Informacje na temat:

  protektorat

Artykuły na temat: protektorat
 • Niemiecka prasa: Putin buduje protektorat

  Niemiecki dziennik "Die Welt" pisze, że prezydent Rosji Władimir Putin buduje śródziemnomorski protektorat z portem i baza lotniczą na ruinach zniszczonej wojną Syrii. Zachód może jedynie biernie przyglądać się realizacji tego projektu.

 • "Die Welt": Putin buduje na ruinach Syrii protektorat

  Na ruinach zniszczonej wojną Syrii prezydent Rosji Władimir Putin buduje śródziemnomorski protektorat z portem i baza lotniczą - pisze niemiecki dziennik "Die Welt". Zachód może jedynie biernie przyglądać się realizacji tego projektu.

 • Strategicznym celem obecnej polityki Rosji jest ustanowienie protektoratu nad Ukrainą, a nawet podział tego państwa - taką opinię wyrazili eksperci ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Wołodymyr Horbulin i Ołeksandr Łytwynenko, w artykule w opiniotwórczym tygodniku "Dzerkało Tyżnia".

 • Ekspert: Putin rozpoczął właściwą grę o Ukrainę

  Od przemówienia Władimira Putina zaczęła się właściwa rosyjska gra o Ukrainę. Jest jasne, że Rosja stawia na wariant dwuwładzy na Ukrainie i rezerwuje sobie prawo utworzenia bezpośredniego protektoratu na Ukrainie. Nie będzie to protektorat włączony w skład Federacji Rosyjskiej, ale taki jak Naddniestrze czy Górny Karabach - podkreśla Robert Cheda, ekspert Fundacji Pułaskiego. - Ten protektorat...

 • Prezydent Duda do harcerzy: Takiego wychowania potrzebuje Polska

  Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny, nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości objęcia honorowego protektoratu nad polskim ruchami harcerskimi.

 • Na dziedzińcu Uniwersytetu Opolskiego zostanie odsłonięty monumentalny posąg księcia Jana II Dobrego.

 • Lakmé w Operze Nova

  Spektakl "Lakmé" otwiera komputerowa projekcja filmu o tłumieniu powstania Hindusów za czasów protektoratu brytyjskiego w Indiach.

 • Andrzej Duda do harcerzy: Takiego właśnie wychowywania potrzebuje Polska

  Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny, nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości objęcia honorowego protektoratu nad polskim ruchami harcerskimi. Podkreślił, że harcerstwo to trud, wymagania, dyscyplina, zobowiązanie. "Świat będzie potrzebował coraz więcej takiego właśnie wychowania. I takiego właśnie wychowywania potrzebuje Polska...

 • W niedzielnym jubileuszowym zlocie w Krakowie udział bierze 8 tys. harcerzy. Najbardziej zasłużonych odznaczył prezydent Bronisław Komorowski; przyjął też protektorat nad Związkiem Harcerstwa Polskiego. W czasie mszy św. kard. Stanisław Dziwisz nawiązał do krzyża ustawionego przez harcerzy po katastrofie smoleńskiej.

 • Lakmé w Operze Nova

  Spektakl "Lakmé" otwiera komputerowa projekcja filmu o tłumieniu powstania Hindusów za czasów protektoratu brytyjskiego w Indiach.

Dyskusje na temat: protektorat