• Informacje na temat:

  prusowie

Artykuły na temat: prusowie
 • Zjazd Prusów na ziemiach wschodnich

  Do niewielkiej osady Oszkinie w gminie Puńsk, przybyli w niedzielę, 20 września, potomkowie Jaćwingów Suduwów, Prusów, Litwini, Polacy, by założyć Wspólnotę Jaćwiesko - Pruską.

 • Rzeczypospolita Kwidzyńska - dzieje Polskiego Gimnazjum w Prusach Wschodnich

  25 sierpnia 1939 roku w Kwidzynie, a więc krótko przed wybuchem II wojny światowej, Gestapo i policja aresztowała wszystkich uczniów i nauczycieli Polskiego Gimnazjum. Kiedy pod szkołę podjechali mundurowi i otoczyli gmach, natychmiast zebrał się tłum gapiów. Wszystkim wydawało się, że uczniowie będą krzyczeć, płakać, uciekać lub się bronić...

 • Niemieckimi majątkami na terenie byłych Prus Wschodnich nadal interesują się osoby, które kiedyś tam mieszkały. Chyba najlepszym przykładem jest Niemiecki Związek Przesiedlonych z Eriką Steinabch na czele. Organizacja chce doprowadzić do tego, by Niemcy mieli szansę na kupno swoich starych majątków na terenie byłych Prus Wschodnich.

 • Niemieckimi majątkami na terenie byłych Prus Wschodnich nadal interesują się osoby, które kiedyś tam mieszkały. Chyba najlepszym przykładem jest Niemiecki Związek Przesiedlonych z Eriką Steinbach na czele. Organizacja chce doprowadzić do tego, by Niemcy mieli szansę na kupno swoich starych majątków na terenie byłych Prus Wschodnich.

 • ...i bełtach kusz czy fragmentach zbroi). Zaprezentowany zostanie też model łodzi, jakiej używali Prusowie oraz różnego rodzaju haczyki na ryby, ciężarki sieciowe i inne przedmioty związane z rybołówstwem. Ekspozycja, która ulokowana zostanie w Sali Narożnej pod kościołem na Zamku Wysokim, będzie miała charakter wystawy stałej. Prusowie byli jednym z ludów bałtyjskich, które zamieszkiwały ziemie...

 • Prusów na Mazowsze w 1091 roku, kiedy Prusowie dotarli aż pod Warszawę. - Próby podbicia Jaćwieży przez Rusinów, Litwinów czy Polaków, spotykały się również z odwetem ze strony pruskiej czy jaćwieskiej...

 • Powstanie kościuszkowskie, inaczej zwane insurekcją kościuszkowską, wybuchło w 1794 r. Powstanie kościuszkowskie było skierowane przeciwko Rosji i Prusom.

 • ...domy na osuwisku, również korzystają z tymczasowych miejsc: jedna osoba przebywa u córki, a druga w wynajętym od PKP mieszkaniu. Józef Bednarz dodał, że na Prusowie trwa budowa prowizorycznej drogi...

 • Małopolska: Trzy ofiary pożaru domu. Wśród nich dziecko

  Aż trzy osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego w Prusach w powiecie krakowskim: kobieta, mężczyzna i dziecko. Pożar wybuchł kilkanaście minut po godzinie 5:00 nad ranem.

 • Małopolska: Pożar domu jednorodzinnego. Trzy osoby nie żyją

  Trzy osoby zginęły w środę rano w pożarze domu jednorodzinnego w Prusach w powiecie krakowskim. Ofiary to 69-letni mężczyzna, jego 24-letnia córka i 2,5-letni wnuczek - poinformowała Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

Zdjęcia na temat: prusowie
Wideo na temat: prusowie
Dyskusje na temat: prusowie