• Informacje na temat:

  przecinek przed czy

Artykuły na temat: przecinek przed czy
 • "Niepozorna" zmiana w kodeksie wyborczym? PiS chce wykreślić przecinek

  ...zbierać podpisy popierające zgłoszenia kandydatów po uzyskaniu pisemnej zgody pełnomocnika wyborczego" - czytamy w artykule. Skoro przed słowami "po uzyskaniu pisemnej zgody" przecinka już nie ma, każdy wyborca będzie mógł agitować, nie pytając o zgodę. Gazeta pyta, czy to błąd w tekście, czy celowa zmiana? Przedstawiciel wnioskodawców Łukasz Schreiber z PiS mówi, że to drugie.  "Agitacją jest np...

 • "Niepozorna" zmiana w kodeksie wyborczym? PiS chce wykreślić jeden przecinek

  ...zbierać podpisy popierające zgłoszenia kandydatów po uzyskaniu pisemnej zgody pełnomocnika wyborczego" - czytamy w artykule. Skoro przed słowami "po uzyskaniu pisemnej zgody" przecinka już nie ma, każdy wyborca będzie mógł agitować, nie pytając o zgodę. Gazeta pyta, czy to błąd w tekście, czy celowa zmiana? Przedstawiciel wnioskodawców Łukasz Schreiber z PiS mówi, że to drugie.  Agitacją jest np...

 • Czy Marine Le Pen może to jeszcze wygrać?

  W największym skrócie: nic na to nie wskazuje. Przypadek francuski na dwa dni przed wyborami różni się od amerykańskiego i polskiego.

 • Kluzik-Rostkowska: Referendum oświatowe powinno odbyć się przed wakacjami

  ...mogłoby się odbyć referendum? "Byłoby dobrze, gdyby odbyło się przed końcem roku szkolnego" - stwierdza Kluzik-Rostkowska. Pytana o to, czy czuje się oszukana przez Hannę Gronkiewicz-Waltz ws(...)Jakie pytanie Platforma Obywatelska chciałaby zadać Polakom w ramach referendum oświatowego? "Czy jest pan/pani przeciwna reformie edukacji proponowanej przez PiS?" - odpowiada w Popołudniowej...

 • Starcia górników z policją przed JSW

  Część spośród setek uczestników manifestacji przed Jastrzębską Spółką Węglową starła się w poniedziałek po południu z policją. Funkcjonariusze użyli m.in. gazu i armatki wodnej. Związkowcy wzywają do rozmów ministra skarbu. Apelują też o to politycy PiS.

 • Tomasz Nałęcz: Szef MSZ broni polskiej historii przed rosyjskimi kłamstwami

  ...światowej. „Schetyna mówi, że niech sobie Putin z żołnierzami, którzy zajęli Krym, świętuje wielką paradą militarną, ale my Europejczycy spotkajmy się w Gdańsku” – ocenia Nałęcz.

 • Tomasz Nałęcz: Szef MSZ broni polskiej historii przed rosyjskimi kłamstwami

  ...światowej. „Schetyna mówi, że niech sobie Putin z żołnierzami, którzy zajęli Krym, świętuje wielką paradą militarną, ale my Europejczycy spotkajmy się w Gdańsku” – ocenia Nałęcz.

 • Koniec kolejnej rundy rozmów ws. wjazdu ciężarówek do Rosji. W środę spotkają się wiceministrowie

  Wieczorem zakończyła się kolejna runda polsko-rosyjskich rozmów dotyczących pozwoleń na wjazd do Rosji dla polskich kierowców ciężarówek. W środę będą w nich uczestniczyć także wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit oraz jego rosyjski odpowiednik. "Skończyliśmy dyskutować. Zaczęliśmy pisać protokół, natomiast jest to bardzo trudne zadanie. Zakładamy, że rano projekt protokołu...

 • Polscy internauci i ortografia. Specjalny raport Google dla RMF FM

  W dzisiejszych czasach częściej niż ze słownika czy encyklopedii korzystamy z wyszukiwarki internetowej. To ona pomaga nam w rozstrzyganiu różnych wątpliwości - również tych natury językowej. Poprosiliśmy ekspertów firmy Google o przyjrzenie się wyszukiwaniom Polaków związanym m.in. z wątpliwościami ortograficznymi. Efekty są naprawdę ciekawe.

 • Spośród wszystkich zagadnień dotyczących egzaminu ustnego, uczniów zwykle najbardziej niepokoi jego strona formalna. Pierwszym problemem, przed jakim staje zdający jest kwestia dotycząca tego, jak napisać bibliografię maturalną.

Dyskusje na temat: przecinek przed czy