• Informacje na temat:

  przodkowie

Artykuły na temat: przodkowie
 • ​Antoni Macierewicz: Polacy padają ofiarą niezrozumienia bohaterstwa przodków

  ...padamy my, Polacy" - mówił b. minister. "Padamy dlatego, że - o ironio - nasi przodkowie wówczas zachowali się tak niebywale bohatersko, tak niebywale odmiennie od narodów i ludzi z innych państw...

 • Macierewicz: Nasi przodkowie wywalczyli bezpieczeństwo dla świata

  ...mało którzy żołnierze możecie powiedzieć swoim kolegom z NATO, możecie powiedzieć każdemu żołnierzowi na świecie: nasi przodkowie wywalczyli dla Europy i świata bezpieczeństwo przed bolszewickim...

 • Tragiczny wypadek w Przodkowie. Zginął 13-letni chłopiec

  Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 224 w Przodkowie (powiat kartuski). W wyniku zderzenia dwóch samochodów zginął 13-letni chłopiec - informuje Radio Gdańsk.

 • Upiory i demony naszych przodków

  ...upiory i demony, w których istnienie wierzyli nasi przodkowie.  Budziły niemałe zainteresowanie, nie tylko dzieci, ale też dorosłych.  Kim są upiorna strzyga, czająca się przy jeziorze topielica(...), miały dwie dusze. Kiedy umierały, ich druga dusza nie była w stanie odejść ze świata żywych - wyjaśnia Katarzyna, która zagrała rolę kobiecego demona. Nasi przodkowie wierzyli, że nocą strzyga...

 • Kamil Janicki: Nasi przodkowie nie byli pruderyjni, jak nam się wydaje

  - W wysokonakładowej prasie (z dwudziestolecia - przyp.red.) trudno było napisać coś więcej ze względu na obowiązującą cenzurę obyczajową. Kiedy jednak pochyliłem się nad innymi źródłami z epoki – poradnikami, pamiętnikami, pokątnymi pismami erotycznymi – okazało się, że Polacy ani się seksu nie wstydzili, ani też nie byli przed wojną tak pruderyjni, jak nam się wydaje - mówi Kamil Janicki, historyk.

 • Wiara słowiańskich przodków

  Rodzimowierstwo jest religią, która cały czas się rozwija, nie opiera na dogmatach. Poganie nie biegają już po lasach odziani w zgrzebne koszule i kapcie z łyka - mówi dla INTERIA.PL Ratomir Wilkowski, żerca Rodzimego Kościoła Polskiego.

 • Kroplą wódki oddadzą cześć przodkom

  Z Tarnowa wyruszy w czwartek VIII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Jego uczestnicy przejdą szlakiem mogił Cyganów wymordowanych przez hitlerowców podczas akcji eksterminacyjnych w okresie II wojny światowej. Będą modlić się i składać kwiaty w miejscach, gdzie zginęli ich przodkowie.

 • Przodkowie człowieka częściej byli ofiarami drapieżników niż myśliwymi - wynika z badań ogłoszonych podczas spotkania Society of Vertebrate Paleontology w Stanach Zjednoczonych. O badaniach donosi serwis Discovery.

 • Na samym początku naszej ery Wyspami Brytyjskimi trzęśli Rzymianie. Budowali ulice i kanalizowali miasta. W tym samym czasie, jeśli wierzyć archeologom, przodkowie Szekspira zjadali siebie nawzajem(...) zbiorowych mordów i kolacji. Ze znalezionych pod ziemią kości wysysany był szpik, co zdaniem uczonych jest bezspornym dowodem na to, że przodkowie Brytyjczyków mieli słabość do ludzkiego mięsa...

 • Przodkowie naczelnych przywędrowali do Afryki z Azji. Świadczą o tym najnowsze odkrycia paleontologiczne, których dokonano w Birmie.

Zdjęcia na temat: przodkowie
Wideo na temat: przodkowie
Dyskusje na temat: przodkowie