• Informacje na temat:

  przyłuski

Artykuły na temat: przyłuski
 • Miłośników malarstwa i grafiki czekają nie lada emocje. Galeria Miejska w Łodzi zaprasza na dwie wystawy. Już dzisiaj w Galerii Willi (ul. Wólczańska 3) rozpocznie się wernisaż Wiesława Przyłuskiego "Ślady i znaki". Będzie można podziwiać wiele rzeźb i grafik, które są głównym środkiem wypowiedzi tego artysty.

 • Zaduszki Leśmianowskie

  Na Gawędę dr Jacka Daniela, wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu "O Klechdach, które przetrwały do dziś", czyli Zaduszkowe wspomnienia o Bolesławie Leśmianie i Bronisławie Przyłuskim oraz wiersze Leśmiana w interpretacji Natalii Rzeźniak, doprawione muzyką w wykonaniu kwartetu smyczkowego Primavera zaprasza Towarzystwo Leśmianowskie.

 • Pod hasłem "Hańba Biskupia" kilkadziesiąt osób protestowało w niedzielę przed siedzibą metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich przez osoby duchowne.

 • Polki znowu protestują. "NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet"

  Dziś i jutro w ponad stu miastach Polski i za granicą znów będą protestować kobiety. Większość manifestacji odbędzie się w małych miastach. Protesty nazwano Ogólnopolskim II Strajkiem Kobiet. Pierwszy odbył się 3 października i nazwany był "Czarnym protestem" lub "Czarnym poniedziałkiem", ponieważ uczestnicy manifestowali w czarnych ubraniach. Jak podała policja w 143 zgromadzeniach w całym kraju uczestniczyło wtedy około 93 tys. osób.

 • Chutnik, Dehnel i Tulli wśród nominowanych do NIKE

  ..."Strzelecki" Magdaleny Grochowskiej (Świat Książki) oraz eseje: "Prześniona rewolucja" Andrzeja Ledera (Krytyka polityczna) i "Pupilla" Katarzyny Przyłuskiej-Urbanowicz (słowo/ obraz terytoria). Wśród...

 • PERSONA. CIAŁO SIMONE, czyli sytuacja ekstremalna

  ..., reżyseria i scenografia - Krystian Lupa kostiumy - Piotr Skiba muzyka - Paweł Szymański współpraca dramaturgiczna - Marcin Zawada wideo - Jan Przyłuski produkcja - Małgorzata Cichulska Czas trwania: 200

 • Pikiety przed Sejmem w przeddzień prac nad przepisami ws. aborcji. "Zatrzymajmy fanatyków"

  Apele do polityków, modlitwa, transparenty i wznoszone okrzyki - tak wyglądały wtorkowe pikiety zwolenników zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji oraz osób popierających ich liberalizację. Obie pikiety, zgromadziły przed budynkiem Sejmu w sumie ok. 100 osób.

 • Czy Kościół powinien finansować lekcje religii?

  "Ludzie nie mają nic przeciwko religii. (…) Mają jednak problem z pazernością Kościoła" – argumentują organizatorzy akcji "Świecka szkoła". Celem inicjatywy jest zaprzestanie finansowania religii z budżetu państwa i przeznaczenie środków np. na dodatkowe lekcje języków obcych.

 • Organizatorki Strajku Kobiet odczytały odezwę do polityków

  Podtrzymując fikcję prawną w postaci "kompromisu aborcyjnego", państwo polskie podważa własną wiarygodność i kreuje politykę zdrowotną, w której godność, bezpieczeństwo, życie i zdrowie kobiet są na ostatnim miejscu - podkreślały w niedzielę organizatorki warszawskiego Strajku Kobiet.

 • "PERSONA.MARYLIN" - Sekcja na Marylin Monroe

  ...w Warszawie scenariusz, reżyseria i scenografia: Krystian Lupa muzyka: Paweł Szymański kostiumy: Piotr Skiba współpraca dramaturgiczna: Marcin Zawada projekcje wideo: Jan Przyłuski fotografie: Katarzyna...

Dyskusje na temat: przyłuski