• Informacje na temat:

  przysłowia

Artykuły na temat: przysłowia
 • ​Ivanka Trump zamieściła zmyślone chińskie przysłowie

  Z chińskimi przysłowiami często jest tak, że nie są chińskimi przysłowiami. Przekonała się o tym córka prezydenta USA.

 • Radwańska: Znam przysłowie o indyku, nie myślę o finale

  "Skupiam się na najbliższym meczu. Jak słyszę, że drabinka się otworzyła, że jest szansa, że nie ma z kim przegrać, to zawsze dzieje się coś na przekór. Znam przysłowie o indyku, który za dużo myślał!" - mówi Agnieszka Radwańska sprzed meczem z Sabine Lisicki. Stawką tego spotkania jest finał Wimbledonu. Początek około godziny 16 na Korcie Centralnym.

 • Polskie rodziny bez tajemnic. Sondaż IBOR

  Instytut Badań Opinii RMF przeprowadził badanie poświęcone tematyce polskiej rodziny. Pytaliśmy m.in. o podział obowiązków domowych, przysłowia o rodzinie i opinie dot. kobiet i mężczyzn.

 • Suczka uratowała porzuconego 2-latka. Karmiła go własnym mlekiem

  Ta nieprawdopodobna historia wstrząsnęła Chile, a jednocześnie potwierdziła prawdę przysłowia starego jak świat: pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

 • ..."Łaska pańska na pstrym koniu jeździ". To przysłowie ma w przypadku PiS-u, wcześniej PC, a i w ogóle polskiej prawicy politycznej po 1989 roku szczególne zastosowanie. Panem z tego przysłowia jest charyzmatyczny lider, ten który na prawicy rozdaje karty i u którego właśnie łatwo można popaść w niełaskę. Na początku lat 90. taką pozycję miał Lech Wałęsa, ale szybko ją stracił na rzecz Jarosława...

 • Francuscy specjaliści od funkcjonowania mózgu zajęli się naukowym wytłumaczeniem porzekadła „Zanudzić się na śmierć”. Dlaczego czas ciągnie się w nieskończoność, kiedy się nudzimy?

 • Prognoza pogody na pierwszą połowę marca

  Według prognozy na najbliższe dni, pierwsza połowa marca będzie idealnym zobrazowaniem starego przysłowia: w marcu jak w garncu. Na pogodową nudę nie mamy co liczyć.

 • W obronie Batalionów Chłopskich i Władysława Broniewskiego

  ...„Trzeba zawsze uważać, żeby nie wylać dziecka z kąpielą” i „Nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu” - te dwa popularne przysłowia zawsze przychodzą mi na myśl, kiedy dowiaduję się, że w kolejnym mieście w słusznej sprawie dekomunizacji przestrzeni publicznej niektórzy politycy oraz urzędnicy przekraczają granice zdrowego rozsądku, a przy okazji wykazują się nieznajomością najnowszej historii Polski.

 • Strach ma wielkie oczy i...

  Stare przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy. Ale chyba przysłowia będące mądrością narodów muszą ulegać swoistej przemianie i uwzględniać także to, co się dzieje wokoło.

 • Stany Zjednoczone i Rosja w sprawie Syrii są jak Kozak i Tatarzyn z przysłowia - uważa Jacek Saryusz-Wolski.

Zdjęcia na temat: przysłowia
Dyskusje na temat: przysłowia