• Informacje na temat:

  pułaski kazimierz

Artykuły na temat: pułaski kazimierz
 • USA: Donald Trump uhonorował Kazimierza Pułaskiego

  Prezydent USA Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Pamięci o generale Kazimierzu Pułaskim. Prezydent USA zachęcił Amerykanów, by z tej okazji upamiętnili wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju kraju. W środę przypadła 238. rocznica śmierci generała. Już w 2009 r. Pułaski został uznany honorowym obywatelem USA.

 • Decyzją obu izb amerykański Kongres nadał pośmiertnie honorowe obywatelstwo USA Kazimierzowi Pułaskiemu, polskiemu bohaterowi amerykańskiej wojny o niepodległość.

 • Przebywająca z kilkudniową wizytą w Chicago prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek wzięła udział w obchodach Dnia Pułaskiego.

 • Dniem Polskim na festiwalu "Okolice świata" w Chicago rozpoczęły się w niedzielę obchody dnia generała Kazimierza Pułaskiego w stanie Illinois. Święto upamiętniające bohatera dwóch narodów - polskiego i amerykańskiego - przypada w tym stanie w pierwszy poniedziałek marca.

 • Biało-czerwone barwy zdominowały w niedzielę pejzaż reprezentacyjnej arterii Nowego Jorku, Piątej Alei. Po raz 75. przemaszerowała tamtędy Parada Pułaskiego.

 • Dziesiątki tysięcy amerykańskich Polaków przemaszerowało w niedzielnej Paradzie Pułaskiego na Manhattanie. Widowisko znaczone biało-czerwonymi barwami zwabiło na reprezentacyjną 5 Aleję w Nowym Jorku tłumy widzów.

 • Wybrano patronów samolotów dla VIP-ów. Wśród nich m.in. Piłsudski i Dmowski

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie. Taką decyzję ogłosił w Bydgoszczy wiceszef resortu obrony narodowej, Bartosz Kownacki. G550 będą nosiły nazwy księcia Poniatowskiego i gen. Pułaskiego, zaś B737 - Piłsudskiego, Dmowskiego...

 • Wybrano patronów samolotów VIP-ów

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie - ogłosił w piątek w Bydgoszczy wiceszef MON Bartosz Kownacki.

 • Kazimierz Pułaski honorowym obywatelem USA

  Amerykański Kongres jednogłośnie nadał pośmiertnie honorowe obywatelstwo USA Kazimierzowi Pułaskiemu, polskiemu bohaterowi amerykańskiej wojny o niepodległość. Z inicjatywą wystąpił demokratyczny kongresman Dennis Kucinich, którego poparła amerykańska Polonia.

 • W Bydgoszczy wylądował drugi samolot dla VIP-ów - Gulfstream G550

  Na lotnisku w Bydgoszczy wylądował drugi samolot przeznaczony do transportu najważniejszych osób w państwie - Gulfstream G550. Otrzymał imię generała Kazimierza Pułaskiego.

Wideo na temat: pułaski kazimierz
 • Tutaj spotkasz najwybitniejszych Polaków

  W Muzeum Figur Woskowych na Kopcu Kościuszki w Krakowie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków. Jest Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko razem z Jerzym Waszyngtonem. Nie zabrakło również Józefa Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • "Dzień dobry, good morning everybody"

  współpraca przypomina swoiste braterstwo broni między narodami - począwszy od walk o niepodległość USA w XVIII wieku i walki toczone przez Tadeusza Kościuszko i Kazimierza Pułaskiego" - powitał Obamę

Dyskusje na temat: pułaski kazimierz