• Informacje na temat:

  pułaski kazimierz

Artykuły na temat: pułaski kazimierz
 • Trump ustanowił dzień pamięci gen. Pułaskiego. „Uosobienie szczególnej więzi”

  Prezydent USA Donald Trump ogłosił czwartek 11 października 2018 Dniem Pamięci Generała Pułaskiego. Wzywając Amerykanów do uczczenia pamięci tych, którzy "przyczynili się do umocnienia amerykańskiego narodu", nawiązał do jego "szczególnych więzi" z Polakami.

 • USA: Donald Trump uhonorował Kazimierza Pułaskiego

  Prezydent USA Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Pamięci o generale Kazimierzu Pułaskim. Prezydent USA zachęcił Amerykanów, by z tej okazji upamiętnili wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju kraju. W środę przypadła 238. rocznica śmierci generała. Już w 2009 r. Pułaski został uznany honorowym obywatelem USA.

 • Decyzją obu izb amerykański Kongres nadał pośmiertnie honorowe obywatelstwo USA Kazimierzowi Pułaskiemu, polskiemu bohaterowi amerykańskiej wojny o niepodległość.

 • Przebywająca z kilkudniową wizytą w Chicago prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek wzięła udział w obchodach Dnia Pułaskiego.

 • Dniem Polskim na festiwalu "Okolice świata" w Chicago rozpoczęły się w niedzielę obchody dnia generała Kazimierza Pułaskiego w stanie Illinois. Święto upamiętniające bohatera dwóch narodów - polskiego i amerykańskiego - przypada w tym stanie w pierwszy poniedziałek marca.

 • Biało-czerwone barwy zdominowały w niedzielę pejzaż reprezentacyjnej arterii Nowego Jorku, Piątej Alei. Po raz 75. przemaszerowała tamtędy Parada Pułaskiego.

 • Dziesiątki tysięcy amerykańskich Polaków przemaszerowało w niedzielnej Paradzie Pułaskiego na Manhattanie. Widowisko znaczone biało-czerwonymi barwami zwabiło na reprezentacyjną 5 Aleję w Nowym Jorku tłumy widzów.

 • Prezydent Duda w "marynarskiej" Strefie Kibica

  Prezydent Andrzej Duda ogląda w niedzielę mecz Polska-Kolumbia w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wcześniej tego dnia prezydent wziął udział w uroczystościach Święta Marynarki Wojennej i odbywającego się równolegle Święcie Morza.

 • Prezydent Duda podziękował marynarzom za wspólne kibicowanie

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski. "Dziękuję za wspólne kibicowanie i za miły wieczór spędzony z państwem" - powiedział po spotkaniu prezydent.

 • Wybrano patronów samolotów dla VIP-ów. Wśród nich m.in. Piłsudski i Dmowski

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie. Taką decyzję ogłosił w Bydgoszczy wiceszef resortu obrony narodowej, Bartosz Kownacki. G550 będą nosiły nazwy księcia Poniatowskiego i gen. Pułaskiego, zaś B737 - Piłsudskiego, Dmowskiego...

Zdjęcia na temat: pułaski kazimierz
Wideo na temat: pułaski kazimierz
 • Tutaj spotkasz najwybitniejszych Polaków

  W Muzeum Figur Woskowych na Kopcu Kościuszki w Krakowie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków. Jest Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko razem z Jerzym Waszyngtonem. Nie zabrakło również Józefa Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • "Dzień dobry, good morning everybody"

  współpraca przypomina swoiste braterstwo broni między narodami - począwszy od walk o niepodległość USA w XVIII wieku i walki toczone przez Tadeusza Kościuszko i Kazimierza Pułaskiego" - powitał Obamę

Dyskusje na temat: pułaski kazimierz