• Informacje na temat:

  pułaski kazimierz

Artykuły na temat: pułaski kazimierz
 • USA: Donald Trump uhonorował Kazimierza Pułaskiego

  Prezydent USA Donald Trump ogłosił 11 października Dniem Pamięci o generale Kazimierzu Pułaskim. Prezydent USA zachęcił Amerykanów, by z tej okazji upamiętnili wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju kraju. W środę przypadła 238. rocznica śmierci generała. Już w 2009 r. Pułaski został uznany honorowym obywatelem USA.

 • Decyzją obu izb amerykański Kongres nadał pośmiertnie honorowe obywatelstwo USA Kazimierzowi Pułaskiemu, polskiemu bohaterowi amerykańskiej wojny o niepodległość.

 • Przebywająca z kilkudniową wizytą w Chicago prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek wzięła udział w obchodach Dnia Pułaskiego.

 • Dniem Polskim na festiwalu "Okolice świata" w Chicago rozpoczęły się w niedzielę obchody dnia generała Kazimierza Pułaskiego w stanie Illinois. Święto upamiętniające bohatera dwóch narodów - polskiego i amerykańskiego - przypada w tym stanie w pierwszy poniedziałek marca.

 • Biało-czerwone barwy zdominowały w niedzielę pejzaż reprezentacyjnej arterii Nowego Jorku, Piątej Alei. Po raz 75. przemaszerowała tamtędy Parada Pułaskiego.

 • Dziesiątki tysięcy amerykańskich Polaków przemaszerowało w niedzielnej Paradzie Pułaskiego na Manhattanie. Widowisko znaczone biało-czerwonymi barwami zwabiło na reprezentacyjną 5 Aleję w Nowym Jorku tłumy widzów.

 • Prezydent Duda w "marynarskiej" Strefie Kibica

  Prezydent Andrzej Duda ogląda w niedzielę mecz Polska-Kolumbia w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski. Wcześniej tego dnia prezydent wziął udział w uroczystościach Święta Marynarki Wojennej i odbywającego się równolegle Święcie Morza.

 • Prezydent Duda podziękował marynarzom za wspólne kibicowanie

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski. "Dziękuję za wspólne kibicowanie i za miły wieczór spędzony z państwem" - powiedział po spotkaniu prezydent.

 • Wybrano patronów samolotów dla VIP-ów. Wśród nich m.in. Piłsudski i Dmowski

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie. Taką decyzję ogłosił w Bydgoszczy wiceszef resortu obrony narodowej, Bartosz Kownacki. G550 będą nosiły nazwy księcia Poniatowskiego i gen. Pułaskiego, zaś B737 - Piłsudskiego, Dmowskiego...

 • Wybrano patronów samolotów VIP-ów

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie - ogłosił w piątek w Bydgoszczy wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Zdjęcia na temat: pułaski kazimierz
Wideo na temat: pułaski kazimierz
 • Tutaj spotkasz najwybitniejszych Polaków

  W Muzeum Figur Woskowych na Kopcu Kościuszki w Krakowie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków. Jest Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko razem z Jerzym Waszyngtonem. Nie zabrakło również Józefa Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • "Dzień dobry, good morning everybody"

  współpraca przypomina swoiste braterstwo broni między narodami - począwszy od walk o niepodległość USA w XVIII wieku i walki toczone przez Tadeusza Kościuszko i Kazimierza Pułaskiego" - powitał Obamę

Dyskusje na temat: pułaski kazimierz