• Informacje na temat:

  pułk

Artykuły na temat: pułk
 • Pułk specjalny: Błędy, naprawa, rozformowanie

  Raport o katastrofie smoleńskiej obszernie opisywał nieprawidłowości w pułku specjalnym, który odpowiadał za loty VIP. Choć w jednostce zmieniono dowódcę, procedury i sposób szkolenia, została ona rozwiązana, na jej miejsce powstała nowa, dysponująca tylko śmigłowcami.

 • Mariusz Błaszczak: Wojskowi piloci i pułk specjalny powinni wozić polskich VIP-ów

  ..."Trzeba mieć świadomość, że przewożenie najważniejszych osób w państwie wymaga zaostrzonych względów bezpieczeństwa. Jednak ta sfera powinna być obsługiwana przez funkcjonariuszy, a nie przez osoby cywilne" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM, w odpowiedzi na pytania słuchaczy, przyszły szef MSW Mariusz Błaszczak. "To jednak pewna służba"- uważa. Pytany o to, czy pułk powinien podlegać MSW, czy MON...

 • Kadyrow oferuje Putinowi pułk do obrony interesów Rosji

  Czeczeński prezydent Ramzan Kadyrow zaproponował prezydentowi Rosji Wladimirowi Putinowi wsparcie w postaci "specjalnego pułku" do obrony granic i interesów Rosji. Oświadczył to w Groznym na spotkaniu z funkcjonariuszami służb ochrony bezpieczeństwa.

 • 36. pułk specjalny przestał istnieć

  ...36. specjalny pułk lotnictwa transportowego pożegnał się we wtorek ze sztandarem, kończąc po 66 latach działalność. Obowiązki rozformowanego pułku uroczyście przejęła 1. Baza Lotnictwa Transportowego, w której zostały tylko śmigłowce.

 • Został reaktywowany w czasie powstania listopadowego w 1830. 5. Pułk Strzelców Konnych, bo o nim mowa, w niedzielę w Tarnowie będzie świętował rocznicę swojego powstania. Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych istnieje w Tarnowie od 2003 roku. Dowodzi nim Zbigniew Radoń - emerytowany pułkownik Wojska Polskiego. Okolicznościowe Wiadomosci Tarnowskie o 5. Pułku Strzelców Konnych...

 • 36. pułk specjalny został zlikwidowany

  Decyzją nowego szefa MON został rozformowany 36. specjalny pułk lotnictwa transportowego, który zajmował się przewożeniem VIP-ów. 13 oficerów, w tym 3 generałów zostało zdymisjonowanych. Stanowisko stracił wiceszef MON Czesław Piątas.

 • Piątas: 36. Pułk Lotnictwa Transportowego pozostanie pułkiem

  Lotniczy specpułk, który wozi najważniejsze osoby w państwie, zachowa swoją strukturę - powiedział wiceminister obrony Czesław Piątas. Pod koniec kwietnia szef resortu Bogdan Klich mówił, że po stracie w katastrofie jednego z dwóch Tu-154 i wobec czarteru dwóch samolotów od PLL LOT, trzeba się zastanowić, czy pułk zostanie utrzymany, a jeśli tak, to w jakiej strukturze.

 • 36. Pułk Specjalny zlikwidowany - co z żołnierzami i sprzętem?

  Minęły 3 miesiące od decyzji o likwidacji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Podjął ją minister obrony Tomasz Siemoniak po opublikowaniu tzw. raportu Millera ws. katastrofy smoleńskiej. Co z żołnierzami i sprzętem?

 • 56. Kujawski Pułk Śmigłowców Bojowych ma nowego dowódcę

  Minister obrony wyznaczył nowego dowódcę 56. Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych. Został nim ppłk Mirosław Franczak. Na początku listopada "Rzeczpospolita" napisała, że w pułku dochodziło do fałszowania dokumentów.

 • ..."36. specjalny pułk 18 marca 2010 r. wystąpił do Rosji o dołączenie do polskiej załogi tupolewa tzw. lidera oraz o dane lotniska w Smoleńsku. Gdy potwierdzenia nie było, zrezygnowano z lidera, ale nie z aktualnej dokumentacji " - poinformował rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz.

Zdjęcia na temat: pułk
Wideo na temat: pułk
Dyskusje na temat: pułk