• Informacje na temat:

  puszka pandory

Artykuły na temat: puszka pandory
 • Puszka Pandory - wyjaśnienie znaczenia i pochodzenia związku frazeologicznego.

 • Aborcyjna puszka Pandory

  .... W najbliższą niedzielę w polskich kościołach odczytany zostanie list biskupów, który otworzy puszkę Pandory. Stanie się bowiem okrzykiem wojennym przeciwko aborcji, za którym pójdą wierni i ich politycy...

 • Referenda dwa? Trzy? Cztery? Puszka Pandory została otwarta

  ...- Konstytucjonaliści zdają sobie sprawę, że referendum to woda na młyn populistów. W Polsce już została otwarta "puszka Pandory" - stwierdził w rozmowie z Interią prof. Jarosław Szymanek, specjalista w zakresie prawa konstytucyjnego. Pomysły na kolejne pytania referendalne zdają się mnożyć bez końca.

 • Co każe nam otwierać puszki Pandory?

  Ciekawość potrafi nas wpędzić w poważne kłopoty, mówimy czasem, że to pierwszy stopień do piekła, a mimo to często nie umiemy jej się oprzeć. Naukowcy z Chicago i Madison twierdzą, że odkryli mechanizm, który za tym stoi. Na łamach czasopisma "Psychological Science" piszą, że próbujemy za wszelką cenę zaspokoić naszą ciekawość, narażając się na nieprzyjemności, czy czasem nawet niebezpieczeństwo, bo nie znosimy stanu niepewności. Nawet jeśli ktoś ostrzega nas przed ryzykiem, chcemy ustalić,...

 • Za jednostronną, tendencyjną i krótkowzroczną uznał MSZ Białorusi środową rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą m.in. ostatnie represje wobec mniejszości polskiej na Białorusi. PE ryzykuje otwarciem puszki Pandory - ostrzega komunikat resortu.

 • Rozstrzyganie, czy rzeź wołyńska była ludobójstwem wychodzi poza zakres kompetencji parlamentów Polski czy Ukrainy; nie otwierajmy puszki Pandory, nie zatruwajmy naszych wzajemnych relacji - mówił w środę w Warszawie pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy Leonid Krawczuk.

 • ...11 oddziałów i 7 filii w całej Polsce, czyli Instytut Pamięci Narodowej. Powstał w 1998 roku, dziś nazywany jest polską puszką Pandory. Benedyktyńską pracę wykonuje tam tysiące archiwistów, historyków i prawników.

 • Skrywane w teczkach PRL-u tajemnice mogą pogrążyć niejednego. Co zrobić z archiwami PRL-owskich służb specjalnych i nazwiskami ich tajnych współpracowników? Opnie są skrajnie podzielone, ale jest też złoty środek IPN-u.

 • Szpiegowska puszka Pandory została otwarta- tak brytyjska prasa komentuje rewelacje zawarte w archiwach byłego oficera KGB Wasilija Mitrochina. Dzięki...

 • CETA: Kto zyska? Kto straci?

  Wydawać by się mogło, że niemal 1600 stron dokumentu zapisanego urzędniczym językiem nikogo nie zainteresuje. W rzeczywistości jednak CETA, czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa między UE a Kanadą budzi ogromne emocje i kontrowersje. Czy CETA to wielka szansa czy puszka Pandory? Interia wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim podjęła próbę odpowiedzi na te pytania.