• Informacje na temat:

  pyrrusowe zwycięstwo

Artykuły na temat: pyrrusowe zwycięstwo
 • ​Kornel Morawiecki: Pyrrusowe zwycięstwo PiS

  ..."Ten wynik wyborczy to dla PiS pyrrusowe zwycięstwo. W dużym stopniu to zwycięstwo pieniądza nad solidarnością" - ocenił przewodniczący partii Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki.

 • Pyrrusowe zwycięstwo - geneza narodzin frazeologizmu Pyrrus był jednym z najwybitniejszych taktyków wojskowych swojej epoki. Zręczny, ale awanturniczy polityk, został przez Rzymian wprowadzony(...). Pyrrusowe zwycięstwo - znaczenie frazeologizmu Pyrrusowe zwycięstwo , zwrot, który na trwałe wszedł do języka, będzie oznaczał zwycięstwo pozorne, odniesione zbyt wielkim kosztem.

 • Politolodzy: Pyrrusowe zwycięstwo Donalda Tuska

  Nie milkną komentarze wokół wyborów na szefa dolnośląskich struktur PO. Politolodzy zgodnie przyznają, że prawdziwy sukces odniósł w nich Donald Tusk, jednak zwycięstwo premiera nazywają "pyrrusowym", a jego postawę wobec konkurentów - "nieelegancką".

 • "FAZ": Pyrrusowe zwycięstwo Erdogana

  Niemiecka prasa dużo uwagi poświęca wydarzeniom w Turcji. Po usunięciu demonstrantów z parku Gezi w Stambule komentator dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o pyrrusowym zwycięstwie premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

 • Pyrrusowe zwycięstwo Rosjan?

  Dwa dni po akcji rosyjskich komandosów, którzy odbili z rąk czeczeńskich terrorystów 750 zakładników przetrzymywanych w teatrze na Dubrowce, coraz głośniej mówi się o pyrrusowym zwycięstwie. Rosyjscy generałowie uważają akcję specnazu za sukces, jednak opinia międzynarodowa ma wątpliwości.

 • Pyrrusowe zwycięstwo Platformy

  Niemieccy chadecy mogą zrezygnować z obsadzenia komisji spraw zagranicznych w Parlamencie Europejskim swoim politykiem. Zostawią ją - ale okrojoną - dla PO.

 • Wciąż jeszcze nieoficjalne wyniki wyborów są dość nieoczekiwane. Co prawda ugrupowanie Nasza Ukraina byłego premiera Wiktora Juszczenki zdobyła największą liczbę głosów jako partia, ale największą frakcję stworzy zapewne proprezydencka partia O jedną Ukrainę , mimo że zdobyła o połowę mniej głosów, ale za to głównie jej zwolennicy wygrywali w okręgach jednomandatowych.

 • ​Pyrrusowe zwycięstwa reżimu syryjskiego

  W trzecią rocznicę wybuchu konfliktu syryjskiego siły reżimu zdobywają przewagę na polu walki. Jedną z przyczyn jest ogromna słabość opozycji, której główne ugrupowania toczą między sobą osobną wojnę na północy i wschodzie kraju. Jednak głównym powodem powodzenia wojsk wiernych prezydentowi Asadowi jest stosowana przez nie taktyka oblężeń.

 • Media o referendum w Turcji: Paskudne zwycięstwo Erdogana

  ...zwycięstwa. "Paskudne zwycięstwo Erdogana może spowodować różne problemy nawet dla niego samego" - takim tytułem opatrzył swój środowy komentarz "Washington Post". Dziennik wskazuje, że zwycięstwo Erdogana...

 • Po protestach i gwałtownej krytyce ze strony Zachodu ukraińscy deputowani powiązani z prezydentem Leonidem Kuczmą wycofali projekt zmian w ordynacji wyborczej. Problem w tym, że rola prezydenta zostanie mocno ograniczona na rzecz premiera.