• Informacje na temat:

  quattrocento

Artykuły na temat: quattrocento
 • Zmarł prof. Zygmunt Waźbiński, wybitny znawca włoskiego renesansu, twórca Katedry Historii Sztuki i Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; miał 76 lat.

 • Prywatne Muzeum Pałacowe w Kurozwękach

  Otwarciem wystawy pamiątek rodzinnych Popielów oraz "Malarstwa Józefa Czapskiego ze zbiorów markiza Gilles'a i Joli de Boisgelin" zainauguruje w piątek działalność prywatne Muzeum Pałacowe w Kurozwękach (woj. świętokrzyskie) - skarbnica dawnej kultury ziemiaństwa.

 • ...stworzone na zlecenie florenckich bankierów i reakcję kleru na florenckie przejawy luksusu i dobrobytu, a także wpływ patronatu i wyrzutów sumienia na dzieła sztuki, które w XV wieku, czyli Quattrocento(...), hipokryzji i błagania. Ta historia to nie tylko obrazy Quattrocento, To też opowieści dwójki kuratorów, którzy jako eksperci od religii i sztuki renesansu, a także pieniędzy dodali do eksponatów...

 • Poważna zabawa „w ciepło zimno”

  1. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka Ostatnio jedna z osób, obserwujących mnie na Twitterze spostrzegła coś, co...

 • Zmarli w ostatnim roku

  Jan Machulski, Leszek Kołakowski, Zbigniew Religa, Marek Edelman, Kamila Skolimowska... W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy pożegnaliśmy wiele znanych osób.

 • Juliette Binoche dla RMF FM: Tęsknię za Kieślowskim

  "Kiedy myślę o Krzysztofie Kieślowskim, przychodzą mi do głowy dwa określenia: delikatny i zabawny. Bardzo za nim tęsknię, odszedł za szybko. To dziwne uczucie, ale w jakiś niewytłumaczalny sposób czuję jego obecność. W sercu i w myślach" - przyznaje Juliette Binoche w specjalnym wywiadzie dla RMF FM. Z aktorką rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta.

Dyskusje na temat: quattrocento